Evinizde En Çok Hangi Yemek Pişer?

Başlatan hüzünden_gelme, 01 Şubat , 2011, 23:41:20

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

anamın evde durdugu yok ki yemek pişsin evde :k06: :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

genelde etli yemekler pisiririm  :hungry: sebzeyi ben severim esimin arasi yok cok  :dontknow:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

derbeder

bu sira biyolojik makarna ve mercimek corbasi.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

elif35

Alıntı yapılan: ♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥ - 02 Şubat , 2011, 02:20:41
ILK SIRADA TABIKI PILAV  :laughing7:

ET SOTE

KÖFTE

SALCALI KÖFTE

HINGEL YANI MANTI GIBI  BISEY

SEHRIYE CORBASI

:hungry: :hungry: :hungry:

hingeli biliyorum ben boş mantı hamurundan yapılıyor üstüne yoğurt ve soğan kavurma koyuyorlar üdtüne harika bişey burda hingel öyle oluyor sen nasıl yapıyorsun sevil onu ben de evlenince öğrendim bayılıyorum

banu_fth

ayyyyyyyyyyy  mantı gbi olan şey neymiş neymiş ..  :ehi: :ehi: :ehi:

bayılırım kendisine mantının da .. acaba o nası bişi .. boş mantı nası olur ki sırf hamur gibi ...  :dontknow:

elif35

biz de en çok
pilav
mantarla ilgili her yemek
taze fasulye
makarna
kızartma
en çok bunlar pişer et olmaz bizim yemeklerde pek eşim et sevmez yemekte  ???

elif35

Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Temmuz , 2011, 18:21:48

bayılırım kendisine mantının da .. acaba o nası bişi .. boş mantı nası olur ki sırf hamur gibi ...  :dontknow:

eylülcüm mantı hamuru yapıyorsun onu mantı doldurucak gibi kesiyorsun ma doldurmuyorsun kare kare kalıyor onu bir güzel haşlıyorsun üstüne yoğurt ve soğan kavurması katıyorsun burda öyle yapıyorlar adına da hingel diyorlar  :hungry: daha salı günü yaptım yedim  :hungry:

banu_fth

Alıntı yapılan: elif35 - 22 Temmuz , 2011, 18:24:29
Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Temmuz , 2011, 18:21:48

eylülcüm mantı hamuru yapıyorsun onu mantı doldurucak gibi kesiyorsun ma doldurmuyorsun kare kare kalıyor onu bir güzel haşlıyorsun üstüne yoğurt ve soğan kavurması katıyorsun burda öyle yapıyorlar adına da hingel diyorlar  :hungry: daha salı günü yaptım yedim  :hungry:

hıııımmmmmmmm afiyet olsun canım ellerine sağlık .. soğanı yağda kavurup döküosun o kadr mı ..
kolaymış .. ama o kadar uğraşmışken içini dolduruveririm ben  :ehi: :ehi: :ehi:
hamileliğimin başından beri canım içli köfte çekiyo ..
analı kızlı çorbası da olur ..
bi türlü yapamadım .. yarın evdeyim deniycem yapmayı bakalım nası olucak  :love9: :love9: ::)

banu_fth

eskiden pirinç pilavdı .. amaaa el koydum bu işe .. artık pişirmiiyorum .. iki haftada bi kere filan yapıorum ..

en çok çorba pişer ( brokoli,domates,mercimek,lahana  çorbaları )

balık çok yaparız

onun dışında heeep değişik şeler yapmaya çalışıyorum . herşey yapmaya çalışıyorum .  ::)

elif35

hemen hemen tadı mnatı gibi oluyor soğanı yağda kahverengi olana kadar kavur çıtır çıtır olunca daha güzel tat veriyor biz salı günü yaptık mantıyı kandırdım anamı  :ehi: :ehi: :ehi: 4 paket kıymalı 5 paket patatesli yptım 1 pkaette hingel gibi boş yaptım kışın çıarcam çıkrcam yicem çıkarcam çıkarcam yicem  :ehi: :ehi:

ben bir keresinde içli köfteye yapma kalktım sonuç  :igrenc: :igrenc:  cesaretimi topladığım an gene deniycem azimle sı.... duvarı delermiş derler  :k06:

xxcansuxx

elif senin yemek listenle benim yemek listem tutuyor az çok...
tavuklu mantar sote
pirinç pilavı
taze fasülye
patlıcanın her türlü yemeği
tavuk
kemikli et yada parça eti eşim yemez yemeğin içinde... yiyecekse sade et olmalı et sote gibi... sadece kıyma girer yemeğe... :hungry: :hungry:

banu_fth

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

sonunda tongaya düşürdün he mi .. efferim kız sana .. demiştin zaten yaparım ben diye  :ehi: :ehi:

çıkar çıkar ye afiyet olsun ..  :ehi: :ehi:

ben de güzel bir tarif var . . içli köftenin merkezinden .. adanadan .. tarsustan bu tarif  :ehi: :ehi: :ehi:

deneyim .. olursa sna da vereyim .. hatta resim koyarım seni gaza getiririm  :ehi: :ehi: :ehi:

elif35

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Temmuz , 2011, 18:34:58
tavuklu mantar sote
pirinç pilavı
taze fasülye
tavuk
kemikli et yada parça eti eşim yemez yemeğin içinde... yiyecekse sade et olmalı et sote gibi... sadece kıyma girer yemeğe... :hungry: :hungry:

evet kıyma yer bir tek onun haricinde et yemek eti de sote gibi de yemez pirzola gibi kızartıyorsun sade et kemiksiz öyle yer ciğeri de sadece arnavut ciğeri gibi yer başka da bişey yemez uyuzz  :k06: :k06:
sebze olark da kereviz ve pırasa harici herşeyi yer çok şükür o yönden rahatım  :occasion5:

elif35

Alıntı yapılan: eylül_üm - 22 Temmuz , 2011, 18:35:36
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

sonunda tongaya düşürdün he mi .. efferim kız sana .. demiştin zaten yaparım ben diye  :ehi: :ehi:

çıkar çıkar ye afiyet olsun ..  :ehi: :ehi:

ben de güzel bir tarif var . . içli köftenin merkezinden .. adanadan .. tarsustan bu tarif  :ehi: :ehi: :ehi:

deneyim .. olursa sna da vereyim .. hatta resim koyarım seni gaza getiririm  :ehi: :ehi: :ehi:

he ben demedim mi benden uçanla kaçan kurtulur diye  :k06: :k06: yap vallaha ben izmirliyim ama doğudaki yöresel yemeklere bayılıyorum deniyorum aklıma estikçe değişik şeyler sakatat hariç tabi  :igrenc:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: elif35 - 22 Temmuz , 2011, 18:38:36
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Temmuz , 2011, 18:34:58
tavuklu mantar sote
pirinç pilavı
taze fasülye
tavuk

evet kıyma yer bir tek onun haricinde et yemek eti de sote gibi de yemez pirzola gibi kızartıyorsun sade et kemiksiz öyle yer ciğeri de sadece arnavut ciğeri gibi yer başka da bişey yemez uyuzz  :k06: :k06:
sebze olark da kereviz ve pırasa harici herşeyi yer çok şükür o yönden rahatım  :occasion5:
aynılar ama ciğeri domates, biber, soğanlı sote sever... kereviz ve pırasayıda sever  :hungry: :hungry: bizimki sadece bakla sevmezmiş bende aynı bakla hiç yemezdim hiçde yapmadım 3 senedir   :muzz: :muzz: