Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğrendik Eşimize Nasıl Söyledik?

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:05:51

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

belirtilerinin hepsi hamileliğe işaret  :D ama bazende olmayabiliyor adet belirtileride aynı oluyor kimi zaman sen en iyisi yap testi rahatla  :k06:

Nezo

Korkuyorum yaaa. Pek bi heves ettim sanki =)

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Nezo - 05 Şubat , 2011, 11:58:01
Korkuyorum yaaa. Pek bi heves ettim sanki =)

E NORMAL ARTIK HEVES ETMEN KORKMA CANIM RELAKS :D

Nezo

Senden de gazı aldım mutlaka alıcam eve giderken. inşallah hayırlı haberlerle gelirim =) teşekkür ederim  canım motive ettin beni.

Lă_Tăhzen!

İNSALLAH CANIM BEKLİYORUM GUZEL HABERİNİ  :icon_thumright:

Nezo

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Nezo - 08 Şubat , 2011, 17:45:47
Alıntı yapılan: Asel'in Annesi:) - 05 Şubat , 2011, 12:45:35
İNSALLAH CANIM BEKLİYORUM GUZEL HABERİNİ  :icon_thumright:

Negatif Çıktı Canım. :(

:'( hayırlısı olsun canım bidahaki sefere insallah   :icon_thumright:

Nezo

inşallah canım hala regl olmadım. ama bi daha da test yapmadım. bekliyorum bakalım hayırlısı. sen nasılsın.

Lă_Tăhzen!

strese dayalıda oluyor boyle adet gecikmeleri ben hala adet görmedim dogumdan beri 9 ay geçti  :sad1:

bende rahatsızdım ama şükür bugun biraz daha iyiyim temizlik modundayım yoruldum da biraz dinleneyim dedim :D

Nezo

Alıntı yapılan: Ahde_VeFa - 12 Şubat , 2011, 12:50:01
strese dayalıda oluyor boyle adet gecikmeleri ben hala adet görmedim dogumdan beri 9 ay geçti  :sad1:

bende rahatsızdım ama şükür bugun biraz daha iyiyim temizlik modundayım yoruldum da biraz dinleneyim dedim :D

iyi yapmışsın bende temizlik yapıcam eve gidebilirsem bugün işten çıkıpta tabi =) ben zaten iğne ile korundum demiştim ya. o iğneyi kullanırken ayda 2 kez adet olmuştum. son ayda ortasında oldum bi daha da olmadım. 28 inde olmam gerekiyordu. olmazsa da artık takdir allahın. bekleme kararı aldık düğün borçlarını ödeyelim önce. çok istiyorumm ama rabbim ne zaman verirse artık hayırlısı inşallah.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

1,5 senedir bebek istiyordur ve bende pko olduğu için meleğim beni çok uğraştırdı adet düzensizliği için gittiğim doktorlar stres diyip yolladılar en sonunda özel bir hastaneye gittim ve orada asla bebeğimin olmayacağını söyledi doktor şok oldum ne olduğunu anlamadım bir an pattan dedi geri doktor ağlamaktan gözlerim şişmişti annemi aradım ben bunu eşime nasıl söylerim diye annem söyleme dedi tedavisi var çocuğuda üzme boşuna dedi bir doktorun dediğine ne bakıyorsun sen dedi tedaviye başla hemen dedi hemen tedaviye başladık o doktoreda ama 3 ay boyunca hiçbir halt anlamadı doktor yumurtan çatladı diyip gönderdi ben bir türlü adet olmadım söktürüülerle oldum en sonunda şimdiki doktorumu buldum durumu ona anlattım hiçbir doktor bir hastasını tedavi etmeden sadece bir kan testine ve utrason la kesin konuşamaz dedi bana biz herşeyi en başından araştıralım ve ve tedaviye ona göre başlayım dedi ilk kan testime baktı ve prolaktin hormonum yüksek gördü ilk onu düşürdü bir ilaç verdi sonra eşimden sperm testi benden film istedi en son klomenle tedaviye başladık 2 kere klomen kullandım her seferinde adet oldum yumurtam çatlıyordu ama olmamıştı en sonda klomen çatlatma iğnesi kullandı ve ben yine yok dedi olmadı diyordum kendime ekime ayına hazırlamıştım işe girip aşılama yaptıracaktım adet günüm geldi olmadım ir gün daha bekleyim dedim yine yok 3de bekledim en son 4gün 19 temmuz cuma günü sabah hemen sağlık ocağına gittim kan testi verdim oradan anneme geçtim ama aklımda ürekli sonuç acaba varmı yokmu annem test al yapalım diyor kardeşimi göndermek istiyor ezcaneye yok diyorum yoksa diyorum çok üzülürüm diyorum yine tek çizgiyi görecem ben diyorum belim ağrıyordu sanki adet olacak gibiydim sonucu netten öğrenebilirdim ama annemlerde net bozuktu o gün eve geldi akşam 5:30da kaynanama girdim hemen neti açtım hemen sonuca bakmak istedim sonuç 550 çıkınca şok oldum inanamadım ağlacam ağlayamadım gülmek istiyorum gülemiyorum kaynanamlar evde hemen ben yukardan birşey almayı unuttum dedim ve yukarı çıktım hemen bir tane bebek ayakkabısı aldım küçük bir pasta eve geldim heycandan ölüyorum hemen idrar testi yaptım çift çizgi çıktı akşam eşim eve geldi onu dışarı çıkardım pastaya bir tane mum yaktım eşim geldi hayırdır benim doğum günüm değilki dedi hediye yaptırdığım bebek ayakkabısınıda verdim bana hediyemi aldın diye sevindim paketi açınca şok oldu şaka yapıyorsun dedi hayır dedim baba oluyorsun dedim başladı ağlamaya bana sımsıkı sarılara öpüp durdu ve evimizde ikinci bayram yaşandı allahım meleğimizi bize bağışlasın bize hayırlı evlat yapsın  :nazar: :amin: :amin:
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

xxcansuxx

yağmur nisa ne güzel süpriz yapmışsın eşine  :love9: :love9:
ben safda sabah erkenden eşimi teste gönderdim gitmedi :caca: ne sabırsızsın bekle birkaç gün diyor uykulu uykulu oysa o gün 2 gün geçmişti adetim hiç aksamazdı... eşime hayır yok ben gideceğim dedim sabah 9da eczaneye gittim memleketten kardeşimde var 2si uyuyorlardı idrarı damlatır damlatmaz kutusunun üzerinde testi saf saf yatağın başına getirdim bir baktım hemen çift çizgiyi gördüm inanamadım haykıramıyorumda kardeşim duyacak diye  :k06: hem ağlıyorum hem yerimde ellerimi kollarımı çırpıyorum hamileyim hamileyim çok şükür diye diye eşim şöyle doğruldu hadi canım şaka yapma dedi ama baktı hüngür hüngürde ağlıyorum nasıl göğsüne bastı nasıl gözleri doldu hiç unutmuyorum kalbi çıkacak gibiydi  :love9: :love9: uykudan uyanmayan adam hemen yatakdan fırladı kalk sağlık ocağına gidelim kandan baksınlar dedi gidiyoruz ama yürümüyorduk uçuyorduk karı-koca... hemen evimize geldik şükür namazı kıldık ama sanki rüyadaydık...  1 gün öncesi anneler günüydü bir mesaj almıştım annelerin ve anne adayların anneler gününü kutlarım diye bir tanıdıktan haydi inş. demiştim ki o gün adet olmamıştım hissetmiştim  :love9: :love9:

aygulse

ne güzel bir konu olmuş :) bizde 6-7ay uğraştan sonra artık canımızın iyice sıkılmaya başladığı,olmayacakmı diye strese girdiğimiz,ağlamaya bile başladığım ve o ayda olmazsa doktora görünme kararı aldığımız bir zamandaydık.her adet günü yaklastıkca stres basıyordu olacakmı olmayacakmı diye.o ay adete 1-2 gün kala dayanamayarak pazar günü özel bir polikilinikte test yaptırdım.sonucu veren genç pozitif 2 haftalık dediğinde yalnışmı anladık acaba dedim.esimde bende saskınız hatta gence kesinmi diye sormuştum saskınlıkla :ehi:ordan cıktık biz hala olayı kavrayamadık bebeğimiz olmayacakmı duygusuna kapılmısız birkere ve de yalnıslık varsa duygusu var. ya dedim nasıl 2 haftalık bebek oluyor :ehi: herkes öğrendiğinde 1 ayı geçmiş oluyor.hcg 53 dü tabi erken olduğundan azdı, ilk bebek olunca insan arastırmadan kavrayamıyor.1 hafta sonrasında 2 ye katlandı gebesin dediler. ilk asamada 7.haftaya kadar keseyi göremedik hcgnin 5000-6000lerde olması gerekiyormus görünmesi için.kalp atışlarını duyana kadar hep kusku korku oldu ya değilse diye.yani hem sevinç,heyecan hem hep kusku oldu esim ve bendede.kalbini duyduktan sonra iyice inandık eee inanmayalımmı artıl değil mi? :ehi:simdi cok sükür 16 haftalığız Allah hepimizin yavrularını bize sağlıkla kavuştursun,olmayanlarada en kısa zamanda nasip etsin insallah...

seda87

ayy nazlıcım yaa gözlerim doldu ne güzel süpriz yapmışsın sen öylee :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:allah mutluluğunuzu daim etsin canm
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥"°°¤Yağmur nisa°°¤"♥♥♥♥♥♥♥♥ - 11 Ağustos , 2011, 19:00:45
1,5 senedir bebek istiyordur ve bende pko olduğu için meleğim beni çok uğraştırdı adet düzensizliği için gittiğim doktorlar stres diyip yolladılar en sonunda özel bir hastaneye gittim ve orada asla bebeğimin olmayacağını söyledi doktor şok oldum ne olduğunu anlamadım bir an pattan dedi geri doktor ağlamaktan gözlerim şişmişti annemi aradım ben bunu eşime nasıl söylerim diye annem söyleme dedi tedavisi var çocuğuda üzme boşuna dedi bir doktorun dediğine ne bakıyorsun sen dedi tedaviye başla hemen dedi hemen tedaviye başladık o doktoreda ama 3 ay boyunca hiçbir halt anlamadı doktor yumurtan çatladı diyip gönderdi ben bir türlü adet olmadım söktürüülerle oldum en sonunda şimdiki doktorumu buldum durumu ona anlattım hiçbir doktor bir hastasını tedavi etmeden sadece bir kan testine ve utrason la kesin konuşamaz dedi bana biz herşeyi en başından araştıralım ve ve tedaviye ona göre başlayım dedi ilk kan testime baktı ve prolaktin hormonum yüksek gördü ilk onu düşürdü bir ilaç verdi sonra eşimden sperm testi benden film istedi en son klomenle tedaviye başladık 2 kere klomen kullandım her seferinde adet oldum yumurtam çatlıyordu ama olmamıştı en sonda klomen çatlatma iğnesi kullandı ve ben yine yok dedi olmadı diyordum kendime ekime ayına hazırlamıştım işe girip aşılama yaptıracaktım adet günüm geldi olmadım ir gün daha bekleyim dedim yine yok 3de bekledim en son 4gün 19 temmuz cuma günü sabah hemen sağlık ocağına gittim kan testi verdim oradan anneme geçtim ama aklımda ürekli sonuç acaba varmı yokmu annem test al yapalım diyor kardeşimi göndermek istiyor ezcaneye yok diyorum yoksa diyorum çok üzülürüm diyorum yine tek çizgiyi görecem ben diyorum belim ağrıyordu sanki adet olacak gibiydim sonucu netten öğrenebilirdim ama annemlerde net bozuktu o gün eve geldi akşam 5:30da kaynanama girdim hemen neti açtım hemen sonuca bakmak istedim sonuç 550 çıkınca şok oldum inanamadım ağlacam ağlayamadım gülmek istiyorum gülemiyorum kaynanamlar evde hemen ben yukardan birşey almayı unuttum dedim ve yukarı çıktım hemen bir tane bebek ayakkabısı aldım küçük bir pasta eve geldim heycandan ölüyorum hemen idrar testi yaptım çift çizgi çıktı akşam eşim eve geldi onu dışarı çıkardım pastaya bir tane mum yaktım eşim geldi hayırdır benim doğum günüm değilki dedi hediye yaptırdığım bebek ayakkabısınıda verdim bana hediyemi aldın diye sevindim paketi açınca şok oldu şaka yapıyorsun dedi hayır dedim baba oluyorsun dedim başladı ağlamaya bana sımsıkı sarılara öpüp durdu ve evimizde ikinci bayram yaşandı allahım meleğimizi bize bağışlasın bize hayırlı evlat yapsın  :nazar: :amin: :amin:
oyy gülüm benim allahım bozmasın mutluluğunuzu.ne güzel yapmıssın.şok olmuş adamcağız.evinizin nesesini kucağına almayıda naip etsin rabbim

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ