Hamilelikte Kabızlık ve Hemoroid Sorunu

Başlatan elvan&busenur, 27 Ocak , 2011, 11:54:25

« önceki - sonraki »

__nil__

Alıntı yapılan: kadriyee - 27 Eylül , 2011, 00:25:36
belki benimki azcık hızlı kilo alayım die vermiştir vitaminleri  :ehi: :ehi: 45 kiloyum işin komik tarafı zayıf olunca herkes farkedio göbüşümü  :k06: :k06:

olabilir canım.benimkide almamı istemio demekki:D
ne güzel işte farketsinler canım daha ne istion.benimde artık iyice belli oluo.

bihterp3416

bende de var bu sorun .. çok korkuyorum hemoroit olmaktan  :crybaby2:

sibel28

çok şükür 8.aya girdim sorunum olmadı...çünkü günde 4 bardak süt içiyorum..yemek aralarında su içmeye dikkat ediyorum..az su içmekten kaynaklanıyor arkadaşlar bol su ve bol meyve yiyin..afedersiniz bazen tuvalete zor yetişiyorum..

gökkusağı

bende günde iki bardak süt ve içebildiğim kadar su içiorum.hatta herkes çok su içiosun bi zararı olmasın dio ama yine de oldu  :-\
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

ponçik

12 Ocak , 2014, 02:55:39 #49 Son düzenlenme: 12 Ocak , 2014, 09:06:00 ponçik
Off ya  :crybaby2: 28 haftaya kadar hicbir sorunum yokken bir defa kabiz oldum ve hemiroidim cikti ama oyle boyle degil , agrisi kasiklarima vuruyor, su saat oldu 10 kere uyandim, parol ictim banamisin demiyor, ilk dogumdan sonra da yasamistim cok sikintiliydi ama en azindan gebe degildim
Simdi ne yapsam ne ilac kullansam bilemiyorum sabah ola hayrola doktoru arayacagim ama sabaha kadar ölüp ölüp dirilecegim, afedersiniz gaz bile cikaramiyorum  :crybaby2:

makaron

Canım çok çok geçmiş olsun hamileliğin başında kabızlık yaşadım hemoroid yoktu buna rağmen kabus gibiydi yaşadıklarımı anlatamam kımbilir sen ne ezıyet cekiyosun canım allah kolaylık versin. Sen bir dra git mutlala ilaç verecektır. Birde yemene dikkat et bol su iç her oğunde yeşil salata olsn meyve sebze bol ye lekerım yok nası olsa kuru kayısı falan yıyebilirsin. Haber ver drdan sonra.

ponçik

Gece artik dayanamadim bir parca pamuga zeytinyagi damlatip koydum, sanirim acisini aldi ki uyumusum , ama suan cok agri yapiyor, doktoru aradim krem ismi verdi esim nobetci eczaneden alacak, evin icinde bile zor yuruyorum  :y25: allah dusmanima vermesin

iklima

gecmis olsun goncacim bende de hamilelikte hep kabizlik vardi vitaminler felan yapiyormus heralde surup vermisti dr ama midem hep kotu oldugu icin benim duzenli kullanamamistim.dogumdan sonra hergun zeytinyagi ictim bi kere icmedigim gune denk geldi mahvoldum bende dedigin gibi yaptim anca uyuyabildim.
zeytinyagi bir mucize adeta ben buna artik inandim
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

zen_s

Gonca canım geçmiş olsun  :opucuk:bende zeytinyağını burada okumuştum gerçekten ise yarıyor hep pamuk koydum hemde aç karnına bir kaşık içtim ayrıca kuru kayısı ve üzerine içilen ılık suda bağırsakları yumuşatıyor  :icon_thumright:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ponçik

Sağolun arkadaşlar , dün gece yatmadan önce duş aldım , hemoroid olan bölgeye sıcak su tuttum ve sonra krem sürdüm , bu sayede ağrısız bir şekilde sabah 5e kadar uyumuşum sonra yine sızıyla uyandım ama çok şükür bağırsaklarım normale döndü, bir de şu baş yapan memeler giderse değmeyin keyfime  ::)

ponçik

Tabi bu arada şirkette bütün gün oturduktan sonra eve gittiğimde ne halde olacağım bilmiyorum  :-\ otururken birşey yok da, kalkınca sızlıyor  :-[ yerime bugün biri başladı, onun eğitimi olmasaydı gelmezdim işe  :'(

zen_s

Canım sıcak ağrıyı kesiyor sızladıkça bende işte daireye yaslıyordum totomu  :k06: ama iyi geliyordu valla yalnız şunu bilirim Allah kimseye vermesin bu sızıyı  :amin: Zaten ben müdüre hanım koydum adını hiç şakası yok valla  :ehi:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ponçik

aynen yaaa
çok insafsız müdüre hanım  :toothy10:
sadece hamile olduğum için korkudan çok da sıcak tutamıyorum
evdeyken sıcak su torbasına oturuyordum, ama bugüne çok şükür , dün ki gibi olsam işe gelmezdim  :amin:

zen_s

iyileşiyor demekki canım sen kabız olmamaya çalış kötülemesin kızdırma müdüre hanımı  :ehi: :ehi:

ponçik

akşam yatmadan 2 tane gün kurusu yedim, su içtim, sabah çok şükür normal çıktım ,
kahvaltıda da kepekli tost yedim, süt içtim, ara ara sızlıyor ama yapacak bişey yok , gerçekten buna şükür diyorum aklıma getirmemeye çalışıyorum  ::)