2 Yaşındaki Oğlumla Kayınvalidemin Arasında Kaldım

Başlatan hasret85, 19 Ocak , 2011, 02:05:11

« önceki - sonraki »

hasret85

cnm mahvetmekde ne demek çok üzüldüm durumuna allah yardımcın olsun allah yardımcın olsun diyecek bişe bulamıyorum 9 aylık hamile bi insana nasıl el kaldırılabilir ki öle olmasa bile bu çok kötü bişey allah ıslah etsin böle insanları

ponçik

ben 8 yıldır k.validemle yaşıyorum ve kızımı k.validem büyüttü
doğum iznindeyken 4 ay boyunca hergün ben bakmam başınızın çaresine bakın dedi, eve gelen herkes , etme eyleme aynı evdesiniz bakıcımı gelsin eve , dediyse de , ben bakmam diye diretti  , ben hiçbir zaman ağzımı açıp tek kelime etmedim, Allaha sığındım hep, Allahım sen büyüksün bi çare bulunur  sen yardım edersin diye dua ettim ,
nitekim dualarım kabul oldu , görümcem konuştu annesiyle ve ikna etti, 3 yaşına kadar bilfiil babaannemiz baktı kızıma ve asla gözüm arkada kalmadı
ve şimdi iyi ki ben bakmışım , ben büyütmüşüm yavrumu diyor
sorun yaşamadınız mı derseniz , benim eşim bize hiç karışmadı , biz hep herşeyi aramızda hallettik , ikimiz de aynı dili konuştuk, alınacak yapılacak şeylere ortak karar verdik, olmayacak şeyler için ikimiz de ısrarcı olmadık ...vs
aynı evde olmamız kızım için çok büyük avantajdı , sabahları paket yapılıp başka bir eve gitmedi , akşamları onu bırakıp dışarı çıkabiliyorduk kızım hiç yadırgamıyordu , çünkü 7/24 babaanneyle beraberdi
biz akşam işten gelince kızım bizimle beraberdi , babaannesi de kendi işlerini yapıyordu, dizi izliyordu vs..
ama bazen babaannesine gitmeyince babaannede çocukla çocuk olup küsüyordu , bazen beni telefonla arayıp ben buna artık bakmıyorum işten çık kendin bak diye şikayet ediyordu, akşam eve ağlayarak geliyordum , çok üzülüyordum ...
şimdi kızım 4,5 yaşında ve 1,5 yıldır kreşe gidiyor
diyeceğim şu ki , kayınvalidenizle aynı dili konuşmazsanız , ağzınızla kuş da tutsanız onun dediği olacaktır

Allah yardımcın olsun , nihayetinde sinir olduğun insan da eşinin ANNEsi , kimse annesine laf söylenmesini , annesi hakkında kötü sözler duymayı istemez , biraz empatik yaklaşın olaylara ,
hayat bir ayna gibidir, sen ona gülümsersen o da sana gülümser  :icon_thumright:

Aytii

Bir Çocuğa Bir Kaç Kişi Karışınca Neyazıkki Böyle Oluyor  :-\ Açıkçası Benimde Bebeğime KAyınvalidem Bakacakmış Öyle Diyor Eğer ÇAlışırsam Yani Ben Daha Şimdiden Diyorum Onlara Sakın Şımartmıcaksınız Diye Onlarda Tamam Diyorlar Zaten Öyle İyi Değil Felan Dİyorlar Ama Biliyorum Zamanı Gelince Olacak  :(

neslihan

Sevgili Gonca Allah kimine empati kurabileceği ortak noktada buluşabileceği anne gibi kaynana veriyor,kimine de en ufak ortak bir noktada buluşamayacağın benim bildiğim doğrudur diyen kaynanalar veriyor.Sen sabrının karşılığını almışsın ama herkes için böyle olmuyor malesef

ponçik

Alıntı yapılan: neslihan - 19 Ocak , 2011, 14:41:10
Sevgili Gonca Allah kimine empati kurabileceği ortak noktada buluşabileceği anne gibi kaynana veriyor,kimine de en ufak ortak bir noktada buluşamayacağın benim bildiğim doğrudur diyen kaynanalar veriyor.Sen sabrının karşılığını almışsın ama herkes için böyle olmuyor malesef

evet doğru söylüyorsun , ben çok dua ediyordum evlenmeden önce , hayırlı insanlarla karşılaşayım diye , Allah dualarımı kabul etti .
İnşallah sizler de bir gün k.validenizle birbirinize sarılıp güzellikler yaşarsınız :amin:

hasret85

Alıntı yapılan: ✬ Aytii ツ ✬ - 19 Ocak , 2011, 13:42:16
Bir Çocuğa Bir Kaç Kişi Karışınca Neyazıkki Böyle Oluyor  :-\ Açıkçası Benimde Bebeğime KAyınvalidem Bakacakmış Öyle Diyor Eğer ÇAlışırsam Yani Ben Daha Şimdiden Diyorum Onlara Sakın Şımartmıcaksınız Diye Onlarda Tamam Diyorlar Zaten Öyle İyi Değil Felan Dİyorlar Ama Biliyorum Zamanı Gelince Olacak  :(
baştan söylemişsin en güzelini yapmışsın böylece tavrını anlamış oldular en azından çocuk doğduktan sonrada tavrını rahatça koyabilirsin ve önceden söylediğin için pek fazla alınma durumu olmaz  ben tahmin edemedim böle olacağını  cahilliğime denk geldi galiba yoksa baştan tavrını belirtmek en güzeli 2 ay önce görümcemin düğünü vardı kalabalıktı ben çocuğu uyutmaya gitmiştim herkesin içinde ne demiş biliyormusunuz anneme neymişte çocuğu ben şımartıyormuşum şımartıcam işte demiş düşünün yani annemde toplum içinde bişe diyememiş

мiŁenα.

Merhaba tatlım

Neslihan Arkadaş öle güzel demiş ki,

Olay tamda burda başlıyor zaten..

Bende kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum..

Zamanında çok sorun yaşadık.

Ben hamileyken sürekli diyordum benim hayır ded.ğim hayır evet dediğim evettir.

İşte karıştırtmam vs vs..

Çocuk konusunda hiç sorun yaşamadım,aksine sabahlarıoğlum  çok erken kalktığında ben dinlenim diye yatırdı beni o oğlumlailgilendi..

Diğer konularda yaka silkeletti ama bu konuda yaşamadım belkide baştan tavrımı koymamla alakalı.

Bilemiyorum..

Allah yardım etsin sana..bence bir şekilde önüne geçmelisin..

Senin şımartman farklı babaanne amca dede şımartması farklı..

Çocuğunun sana tutumuda çok üzücü..bence önüne geç..

Bende kayınvalideleri anlamıyorum.

Neden diyorum soruyorum empati yapıyorum ama olmuyor olmuyor...!

Mesafe  en iyisi yakın olmayacaksın yoksa sorunlar bitmiyor. :cildir:

:love9: :love7: :love9:

mandalinaportakal

çocuk disiplini konusunda tek söz anne babaya ait olmalıdır.araya üçüncü kişi girerse işler sarpa sarıyor.

serife26

kayınvalidenize bıraktıgınızda geri dönüşlerinizde sevinmedigini söylemişsiniz,bence bu artık normal.benim oğlumda 2,5 yasında.gecen sene bakıcısına bıraktıgımda geri almaya gittigimde sevincle zıplarken ben geldim diye,bu sene kapıya geliyor ve kaçıyor:)eskisi gibi boynuma sarılsın,sevsin istiyorum ama zamanla çocuklarda değişebiliyorlar,bence fazla büyütmeyin,annemle kaldıgında oglum anneanneye düşerdi,bu olaylar çok çok normal.sadece şu var.kurallarınız olsun çocukla ilgili,babaanneyede nazik bir şekilde anlatın.eger böyle yapmazsam asla söz dinlemez diye.alınsada anlayacaktır.ve artık kurallarınız dogrultusunda yetiştirin çocugunuzu.ve kayınvalidelere çocuk bırakıp işimize bakmayı bildigimiz gibi,onların da eşimizin annesi oldugunu unutmadan anlayışla ve sevgiyle yaklaşmalıyız bana göre birbirimize,çünkü siz artık bir ailesiniz.olumsuz yorumlar insani negatifleştirir bunu sakın unutmayın.

bulut37

Arkadaşlar 4 haftalık hamileyim ama benim kayınvalidemde erkek çocuklarına karşı ayrı bir hassasiyeti var. Eltim ile kayınvalidem altlı üstlü oturuyorlar. Eltimin bir kızı bir oğlu var. Oğlana davrandığı gibi kıza davramıyor. Örnek verecek olursak; eltim poğça falan yapmış bi akşam çay falan içiyoruz. oğlanda yerde oturuyor. çocuk ilk önce annesinden poğça istedi bende elin ayağın var burak kalk kendin al dedim almıyorum yemiyorum dedi. Sonra kapıdan ablası girdi kaynanam diyoki tuğba hadi iki poğça al gel bende kaynanama döndüm dedim ki anne sen yiyeceksen ben getiriyim ama burak yiyecekse kendi alacak dedim kaynanam ne yerim dedi ne başka birşey diyebildi. Bu ve bu tarz şeyleri görünce açıkcası bana ve çocuğuma karışmalarından korkuyorum. Mesela burak' ı şımarta şımarta çocuk asi, hırçın, kavgacı... Ben çocuğumun böyle olmasını istemiyorum. Niye karışıyorlar ki bırakın anası babası istediği gibi büyütsün çocuklarını....

mandalinaportakal

canım kusura bakma ama ilk müdahale senden gelmiş.çocuk annesinden poğaça istemiş sen kalk kendin al demişsin.anneanne ya da babannelerin torunlar konusunda hassas olması gayet doğal,hemen kötüye yormamak lazım.çocuklarımız bizim canımızsa onların da ciğeri.biz bazı anneler büyük hasretler sonucu evlat sahibi olabildiğimiz için çocuklarımız konusunda çok hassas hatta kıskanç olabiliyoruz.ben ilk bebeğimde bunu çok yaşadım.söylenen her şeyi yanlış anlamaya meyilliydim.halbuki kim torunu kötü olsun ister di mi?şimdi ikinciye hamileyim inşallah bunda daha rahat ve hoşgörülü davranıcam,evladım için kimsenin kalbini kırmıcam.

bulut37

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 02 Mayıs , 2014, 10:41:19
canım kusura bakma ama ilk müdahale senden gelmiş.çocuk annesinden poğaça istemiş sen kalk kendin al demişsin.anneanne ya da babannelerin torunlar konusunda hassas olması gayet doğal,hemen kötüye yormamak lazım.çocuklarımız bizim canımızsa onların da ciğeri.biz bazı anneler büyük hasretler sonucu evlat sahibi olabildiğimiz için çocuklarımız konusunda çok hassas hatta kıskanç olabiliyoruz.ben ilk bebeğimde bunu çok yaşadım.söylenen her şeyi yanlış anlamaya meyilliydim.halbuki kim torunu kötü olsun ister di mi?şimdi ikinciye hamileyim inşallah bunda daha rahat ve hoşgörülü davranıcam,evladım için kimsenin kalbini kırmıcam.

canım evet ilk müdahale benden geldi ama bunun nedeni sürekli olarak bunu yapıyor olması. kayınvalidem sağolsun alıştırmış çocuk birşey istediğinde annesine veya ablasına yaptırmaya. nasıl alışırsa öyle gider. Bu çocuk iki gün sonra insan içine karışıcak malesef ki hayat onun sokakda top oynaması kadar masum değil. Erkek çocuk diye şımartılıyor zaten ablasına karşı öyle değiller kayınvalidemler. Evet hiçbir büyük torununun ya da çocuğunun kötülüğünü istemez ama farkında olmadan kötülük ediyorlar işte.

mandalinaportakal

inş senin çocuğuna bu tür müdahaleleri olmaz.önemli olan kendi çocuklarımız.

bulut37

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 05 Mayıs , 2014, 11:25:53
inş senin çocuğuna bu tür müdahaleleri olmaz.önemli olan kendi çocuklarımız.

İnşallah canım ...