ilk dogumu normal ikincisi sezeryan olmuş anneler sizin bilginize ihtiyacım var.

Başlatan birgül87, 16 Ocak , 2011, 21:47:25

« önceki - sonraki »

birgül87

Alıntı yapılan: இܓPẪЯiSS இܓ - 17 Ocak , 2011, 01:09:35
Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:05:10
Birgulcum o alttan muayeni en iyi ben bilirim oldum oldum dirildim resmen

inan bana az kalsin o sancidan ebeye tekme atacadim o kadar canimi yaktilar

bide parmaklarini degil ellerini sokuyorlar ay allahim dusunmek bile istemiyorum

seni gayet iyi anliyorum ilk dogumlar hep zor gecermis ..ben en son artik kurtulmak

istiyorum dedigimi biliyorum akabinde dogum yaptim herkesin sahsi fikri ama kimseyede

tavsiye etmem normal dogumu ...

:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo el kol sokmadan olmuyor mu  :icon_scratch:
olmaz çünkü bakması lazım kaç santim açılma var dogumun hangi aşamada

Uploaded with ImageShack.us

birgül87

Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:11:05
Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 17 Ocak , 2011, 01:08:04
Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:05:10
Birgulcum o alttan muayeni en iyi ben bilirim oldum oldum dirildim resmen

inan bana az kalsin o sancidan ebeye tekme atacadim o kadar canimi yaktilar

bide parmaklarini degil ellerini sokuyorlar ay allahim dusunmek bile istemiyorum

seni gayet iyi anliyorum ilk dogumlar hep zor gecermis ..ben en son artik kurtulmak

istiyorum dedigimi biliyorum akabinde dogum yaptim herkesin sahsi fikri ama kimseyede

tavsiye etmem normal dogumu ...

bu nasıl çelişki böyle edacıım.hem kimseye tavsiye etmeyecek oluyorsun hem de yine hamile kalsam yine normal doğum isterim diyorsun.???ne iş????
Ececim celiski yok ben sezeryandan korktugum gibi hicbiseyden korkmadim
:icon_pale: :icon_pale: bak yine diyorum o acilara ragmen yine normal dogum yaparim ben
korku denen insanin aklina bisi gelmiyorki o an bir an once bitsin kurtulayim derdindesin

haklısın canım ya bende o bicak yarasından korkuyorum işte bilemiyorum ne yapacagımı

Balböceği

Ama su var dogumdan sonra ne sancim oldu ne bisi cok rahattim

o sancilara o acilara ragmen sanki hic dogum yapmamis gibi oluyor insan  :k06: :k06:

p.tesi gecesinden carsamba 5:30 kadar kac kere ellerini soktular inanin hatirlamiyorum

sanciya o doguma resmen kurban oluyum ama ellerini asla sokmasinlar  :y25:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

neyse edacıım inş.hayırlısıyla hayırlı bir şekilde bebeklerimizi kucaklarımıza alırız. :amin: :amin: :amin:
ben de illlaki normal olsun demiyorum,sezeryandan daha çok korkuyorum bunu biliyorum sadece.artık doğum anında ne olur bilinmez (bi çok arkadaş normal isterken sen ve büşra hariç sezeryana alındı.)ama normalden yanayım ben de.düşündükçe korku basıyo,uyuyamıyorumdaaaa.....

birgül87

Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:13:58
Ama su var dogumdan sonra ne sancim oldu ne bisi cok rahattim

o sancilara o acilara ragmen sanki hic dogum yapmamis gibi oluyor insan  :k06: :k06:

p.tesi gecesinden carsamba 5:30 kadar kac kere ellerini soktular inanin hatirlamiyorum

sanciya o doguma resmen kurban oluyum ama ellerini asla sokmasinlar  :y25:

bende işte bende 4 yıl geçti ama  unutulmuyo işte

Balböceği

Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 17 Ocak , 2011, 01:15:25
neyse edacıım inş.hayırlısıyla hayırlı bir şekilde bebeklerimizi kucaklarımıza alırız. :amin: :amin: :amin:
ben de illlaki normal olsun demiyorum,sezeryandan daha çok korkuyorum bunu biliyorum sadece.artık doğum anında ne olur bilinmez (bi çok arkadaş normal isterken sen ve büşra hariç sezeryana alındı.)ama normalden yanayım ben de.düşündükçe korku basıyo,uyuyamıyorumdaaaa.....

Canim ya korkma ALLAHIN izniyle sende dogum yapacaksin  :amin:

insandan insan doguyor kolay degil yeterki hayirlisi olsun zor zar  atlatiyor insan

Herkesin gonlune gore versin mevlam ben hep nasil oluyor diye merak ediyordum

normal dogumu cok sukur yasadimda nasil bi duygu oldugunu anladim  :k06:

asuman1981

CANIM BEN 9 AYA KADAR HİÇ ALTAN MUAYNE OLMADIM KORKUDAN  36. HAFTADA DOĞUM SANCIM BAŞLAYIP HASTANEYE GİTTİĞİMDE TANSİYONUM TAVAN YAPTI SEZARYAN OLDUM YİNE OLSA YİNE SEZARYAN OLURUM DİKİŞLER ALTAN OLACAĞINA  KARINDA OLSUN VALA 3 GÜN HASTANEDE KALDIM İLK 8 SAATTEN SONRA HİÇ OTURMADIM YATMADIM UYKU HARİCİNDE 10 GÜNDEN İTİBAREN YARDIMSIZ KIZIMA BEN BAKTIM

birgül87

Balböceği

Birgulcum, ececim hakkinizda hayirlisi kizlar kendinize iyi bakin ben kacar  :wave: :wave:

birgül87

Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:21:08
Birgulcum, ececim hakkinizda hayirlisi kizlar kendinize iyi bakin ben kacar  :wave: :wave:
iyi geceler canım paşamı öp benm için tatlı ruyalar

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: CatWoman - 17 Ocak , 2011, 01:19:03
Alıntı yapılan: *ℂ⋆ ece su ℂ⋆* - 17 Ocak , 2011, 01:15:25

Canim ya korkma ALLAHIN izniyle sende dogum yapacaksin  :amin:

insandan insan doguyor kolay degil yeterki hayirlisi olsun zor zar  atlatiyor insan

Herkesin gonlune gore versin mevlam ben hep nasil oluyor diye merak ediyordum

normal dogumu cok sukur yasadimda nasil bi duygu oldugunu anladim  :k06:

güle güle canım.ben de hem korkuyorum hem de merak ediyorum.doktouma ikisinden de korkuyorum doğumun dedim.ana olmak kolay mı dedi.haklı adam

birgül87

bencede analık kolay değil anne hakkı ödenmiyor işte gelip geçse bir an önce alsak kucagımıza nasibse

doğangüneş

rabbim kolaylık versin kızlar..gerçekten çok zor rabbim kolaylaştırsın inş.

bende ilkimi normal ikincimi sezeryanla doğuranlardanım:) gerçekten bu işler kişiye bünyeye göre değişiyor..ilkim çok çok zor olmuştu 18 dikişle ve 2 hafta kendime gelememiştim zaten dr.um çatımın dar olduğunu 4 kiloyu geçerse bebek normal olmayacağını söylemişti..(Allahtan oğlum 3600 doğdu) oğlum doğduğunda emziremedim zira kalkamıyordum felçli gibiydim:(( oğluma bakmak bile aklıma gelmedi 12 saat sonra baktım ve emzirdim ancak:(( ikinicimide 6 yıl sonra dünyaya getirdim ve doğum yaklaştıkça depresyona girmeye başladım resmen..en son dr.umla konuştum dediki tabiiki normalden yanayım 2.daha kolay olur inş. ama yaşadıklarını en iyi sen biliyorsun sana bırakıyorum dedi..bende sezeryanı seçtim zira 2.oğlum daha iriydi..ve içimde kalan o kadar çok duygu vardı ki Allahımın izniyle bu sefer yaşamak istiyordum..sezeryan kolaymıydı değildi açıkçası..esprisini bile yapmıştım ben 3.yü yapana kadar yeni bi yöntem bulsalar keşke zira sezeryanda bana göre değil demiştim:)) ama yinede benim bünyeme göre kesinlikle sezeryan derim iyikide yapmışım..spinal sezeryan oldum oğlumun ilk saniyelerini gördüm emzirdim her şey,herşeye rağmen muhteşemdi..şükürler olsun.. darısı sizlere kızlar.. bence sende yüreğinin sesini dinle hakkında en hayırlısı neyse onu yüreğine bildirsin inş. rabbim..

birgül87

Alıntı yapılan: doğangüneş - 17 Ocak , 2011, 01:46:25
rabbim kolaylık versin kızlar..gerçekten çok zor rabbim kolaylaştırsın inş.

bende ilkimi normal ikincimi sezeryanla doğuranlardanım:) gerçekten bu işler kişiye bünyeye göre değişiyor..ilkim çok çok zor olmuştu 18 dikişle ve 2 hafta kendime gelememiştim zaten dr.um çatımın dar olduğunu 4 kiloyu geçerse bebek normal olmayacağını söylemişti..(Allahtan oğlum 3600 doğdu) oğlum doğduğunda emziremedim zira kalkamıyordum felçli gibiydim:(( oğluma bakmak bile aklıma gelmedi 12 saat sonra baktım ve emzirdim ancak:(( ikinicimide 6 yıl sonra dünyaya getirdim ve doğum yaklaştıkça depresyona girmeye başladım resmen..en son dr.umla konuştum dediki tabiiki normalden yanayım 2.daha kolay olur inş. ama yaşadıklarını en iyi sen biliyorsun sana bırakıyorum dedi..bende sezeryanı seçtim zira 2.oğlum daha iriydi..ve içimde kalan o kadar çok duygu vardı ki Allahımın izniyle bu sefer yaşamak istiyordum..sezeryan kolaymıydı değildi açıkçası..esprisini bile yapmıştım ben 3.yü yapana kadar yeni bi yöntem bulsalar keşke zira sezeryanda bana göre değil demiştim:)) ama yinede benim bünyeme göre kesinlikle sezeryan derim iyikide yapmışım..spinal sezeryan oldum oğlumun ilk saniyelerini gördüm emzirdim her şey,herşeye rağmen muhteşemdi..şükürler olsun.. darısı sizlere kızlar.. bence sende yüreğinin sesini dinle hakkında en hayırlısı neyse onu yüreğine bildirsin inş. rabbim..
çok guzel dile getirdin canım hayırlısı allahtan yüregim hep normal diyor ama cektim ya biliyorum zorlugunu ama o muhtesem ana kadar bitanemi kucagıma aldıgımda hersey bitmişti oglummu yoksa benmi dogdum  güzel bi duyguydu

SiRiNe

Birgulcum az kalmis canim Rabbim bir avazda kurtarsin..

Ben sezeryanla dogum yaptim biliyorsun o yuzden normal dogum nasildir kesinlikle hic bir bilgim yok...

ikisindede zorluklar var canim, cok rahat normal doguranlar, veya cok zor gecen sezeryan. veya tam tersi

ben ilerde normal dogumu deneyeceegim insallah

her dogum ayni olmaz canim belkide cok kolay olur ikincisinde..

sonucta karari sen verirsin senin icin ne hayirlisi ise o  sekilde dogur canim.

Sezeryanida secsen bu senin e dogal hakkin, dogum diyip gecmemek gerek

pisikolojik olarak rahat ve sakin olmak cok önemli, sonra izleri kaliyor ömur boyu

sana verebilecegim tavsiyeler..

sezeryanla dogurursan kesinlikle tumden uyu, uyanik kalma

normal dogurursan, epidural al yardimi oluyormus