2011 Armine Eşarp Modelleri

Başlatan hüzünden_gelme, 13 Ocak , 2011, 11:48:10

« önceki - sonraki »

muhribe

ben yoğunluktan mıdır nedir hiç nazlanamadım ya  :-\ kendimi hamile gibi hissetmeye fırsatım olmadı hiç. eşim geçen diyor ki sen neden diğer hamileler gibi şikayet etmiyorsun, dırdırlanmıyorsun. çok kolay geçti senin hamileliğin bence 4 tane yapabiliriz  :k06:

derbeder

ins. hayirlisiyla canim. Rabbim kismet ederse neden olmasin? bunyeyede bagli.
kimi insan agir geciriyor kimi insan daha hafif geciriyor.

ama genede evde olan hanimlarin bu konuda daha sansli olduklarini dusunuyorum bir yonden. en azindan istedigin gibi hareket edersin.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

muhribe

Allahtan hayırlısı canım. ben hep bu iş yoğunluğuyla bebek nasıl olacak diye dert ediyordum. hatta bi ara baktım olmuyor işi bırakırım diye düşündüm. ama Allah yardım etti gerçekten. dağına göre kar verir misali.
hem bebek hem kolay hamilelik her isteyenin başına inş. Allahım kimseyi darda bırakmasın.

bu arada ben hep klasik başörtüsü takıyorum ama eşim geçenlerde bir şal almış. bunu bağlasana diyor. halbuki ben hiç sevmiyorum şal kullanmayı. tuhaf geliyor.  :-\ sen hiç kullanıyor musun?

derbeder

13 Temmuz , 2011, 15:52:22 #138 Son düzenlenme: 13 Temmuz , 2011, 15:56:04 derbeder
kullaniyorum canim, iyi yonu bozulmadan duruyor yani yagmurda olsun ruzgarda olsun onu bozulmuyor -ki normal esarplarda genelde bozuluyor cok ruzgar filan olursa. bazen normal dortgen esarbida kenarindan ortuyorum o da sal gibi duruyor  :k06:

bunun gibi:

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

muhribe

öğrenmem lazım böyle bağlamayı. evde bol bol pratik yaparım artık  :k06:

elif35

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 13 Temmuz , 2011, 15:02:42
Birden bire zaten kapanamazsin yavas yavas zaten en iyiiside oyle olur..

dediginiz gibi nefse agir geliyor ..

bende yavaş yavaş başladım zaten şimdi uzun kollu giyiyorum dışarı çıkarken falan,tunik altında pantolon veya etek giyiyorum sadece başım açık diyebilirim yani.evde bazen eşarp takıp oturuyorum ama yağmur alışık değil ya sanırım durup durup çekip atıyo kafamdan  :ehi: :ehi: :ehi:

--elif--

ELİFCİM ÇOK GÜ<EL BİR KARAR ALIMIŞSIN RABBİM HAYIRLI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ NASİP ETSİN  :amin:
ŞİMDİ TERDDÜTLERİN VARDIR MUTLAKA AMA EMİNİM Bİ SÜRE SONRA İYİKİ KAPANMIŞIM DİYECEKSİN TAM ŞEYTANIN SENLE UĞRAŞMA ZAMANI KARARINDAN SAKIN VAZGEÇME CNM  :opucuk:
ÖNCEKİ SAYFALARDA TÜLBENT OLAYINI SORMUŞSUN CNM O YAPILMASI GEREKEN BİŞEY DEĞİL TAM AKSİNE KESİNLİKLE ÇOK YANLIŞ BİŞEY KANDİ SAÇINI ENGİNDEN BAĞLAMAYA DİKKAT EDİP ÜZERİNE BONENİ TAKARSIN EN UYGUN ŞEKLİ BUDUR  :icon_thumright:

AYRICA BUNUN HAKKINDA HADİSİ ŞERİF VAR BURAYA EKLİYORUM CNM
Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz: "Başlarını deve hörgücü gibi yapan kadınları gördünüz mü? Bilin ki, Allah onların namazlarını kabul etmiyecektir" buyurmuştur. (Tabarani, Râmuz Terc. sf: 84)
"Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar." (Ebu Davud Libas 125, Cennet 52)

muhribe

elifcim, Allah niyetini mübarek etsin canım. ben de üniversite biter bitmez flaş bir kararla kapanmıştım :) kimsenin fikrini sormadım, memleketime başörtüyle döndüm. biliyordum ki orda kapanmaya kalksam her kafadan bir ses çıkacak, beni fikrimden caymaya zorlayacaklar. hoş ondan sonra da oldu bunu yapmaya çalışanlar. pekçok kişi boşuna okudun bu halde iş bulamayacaksın dediler. (onlara inat Allahım akıllarına bile gelmeyecek kadar maaşlı ve kariyerli bir iş nasip etti) nişanlısı (şimdilerde eşim) aklına girmiş o zorlamış kapanmaya dediler (ki tek bir zorlayıcı cümlesi olmadı. ben kapanmak istiyorum dedim, o da saygı duyarım dedi) söz günüm babaannem hayırlı olsun bile demeden aç o başını boşuna mı okudun sen dedi (ki okurken ne bir kez telefonla aramışlığı ne bir kuruş harçlık vermişliği vardır) anlayacağın oldu da oldu. ama Rabbime şükürler olsun kararımdan hiç pişmanlık duymadım, çünkü hayatımı bu şekilde devam ettirmek istiyordum.
umarım sen de en hayırlı zamanda niyetini gerçeğe çevirirsin. bunun iç huzuru hiçbir şeyde yok, gerçekten.

elif35

Alıntı yapılan: --€lif-- - 14 Temmuz , 2011, 12:48:10
ELİFCİM ÇOK GÜ<EL BİR KARAR ALIMIŞSIN RABBİM HAYIRLI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ NASİP ETSİN  :amin:
ŞİMDİ TERDDÜTLERİN VARDIR MUTLAKA AMA EMİNİM Bİ SÜRE SONRA İYİKİ KAPANMIŞIM DİYECEKSİN TAM ŞEYTANIN SENLE UĞRAŞMA ZAMANI KARARINDAN SAKIN VAZGEÇME CNM  :opucuk:
ÖNCEKİ SAYFALARDA TÜLBENT OLAYINI SORMUŞSUN CNM O YAPILMASI GEREKEN BİŞEY DEĞİL TAM AKSİNE KESİNLİKLE ÇOK YANLIŞ BİŞEY KANDİ SAÇINI ENGİNDEN BAĞLAMAYA DİKKAT EDİP ÜZERİNE BONENİ TAKARSIN EN UYGUN ŞEKLİ BUDUR  :icon_thumright:

AYRICA BUNUN HAKKINDA HADİSİ ŞERİF VAR BURAYA EKLİYORUM CNM
Peygamberimiz (s.a.v.) Efendimiz: "Başlarını deve hörgücü gibi yapan kadınları gördünüz mü? Bilin ki, Allah onların namazlarını kabul etmiyecektir" buyurmuştur. (Tabarani, Râmuz Terc. sf: 84)
"Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Onlar cennete giremez, cennetin kokusunu bile alamazlar." (Ebu Davud Libas 125, Cennet 52)

evet canım okumuştum bunları biliyorum o yüzden bende layıkı ile kapanmakk istediğim için yavaş yavaş başlıyorum nefsime yenilmek istemiyorum şu an şeytan vesvese veriyor bana herkese olduğu gibi napacaksında kapanacaksın herkes sana tavır alıcak böyle daha iyi sıcaklara nasıl dayancan içimden gelen sözler bunlar kuzenlerimde falan konuştum bizde çoğu kişi açık ve çoğu beni destekledi eğer içinden geliyorsa kapan kimseyi dinleme diye ama lanet olası nefsimi yenmeye çalışıyorum birden kapanıp şeytana daha çok yenileceğime yavaş yavaş kapanarak nefsimi yenerek bu işi başarmak istiyorum doğru mu yaıyorum onu da bilmiyorum kafam çok karışık  :-\

elif35

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Temmuz , 2011, 12:51:49
elifcim, Allah niyetini mübarek etsin canım. ben de üniversite biter bitmez flaş bir kararla kapanmıştım :) kimsenin fikrini sormadım, memleketime başörtüyle döndüm. biliyordum ki orda kapanmaya kalksam her kafadan bir ses çıkacak, beni fikrimden caymaya zorlayacaklar. hoş ondan sonra da oldu bunu yapmaya çalışanlar. pekçok kişi boşuna okudun bu halde iş bulamayacaksın dediler. (onlara inat Allahım akıllarına bile gelmeyecek kadar maaşlı ve kariyerli bir iş nasip etti) nişanlısı (şimdilerde eşim) aklına girmiş o zorlamış kapanmaya dediler (ki tek bir zorlayıcı cümlesi olmadı. ben kapanmak istiyorum dedim, o da saygı duyarım dedi) söz günüm babaannem hayırlı olsun bile demeden aç o başını boşuna mı okudun sen dedi (ki okurken ne bir kez telefonla aramışlığı ne bir kuruş harçlık vermişliği vardır) anlayacağın oldu da oldu. ama Rabbime şükürler olsun kararımdan hiç pişmanlık duymadım, çünkü hayatımı bu şekilde devam ettirmek istiyordum.
umarım sen de en hayırlı zamanda niyetini gerçeğe çevirirsin. bunun iç huzuru hiçbir şeyde yok, gerçekten.

benimde durumum aynısı işte benim eşimin tarafı gerçekten kapalı açık parmakla sayılcak kadar azdır benim tarafımda kapalı ama daha rahatlar diyeyim tabiri caizse ben şimdi kapansam herkes eşime cephe alıcak biliyorum bak bak işte o zorladı kapanmaya yoksa neden kapansın diyecekler eşimm üzülücek bu sefer halbuki o da senin eşin gibi davrandı bana sen nasıl istersen öyle ol dedi hatta benden daha fazla istedi ben dedimki işte kıyafetim falan yok dedim o da maaş aldıkmı o paranın yarısı ile sana istediğin ne varsa alırım dedi  :love9: :love9: ben dedim ya yavaş yavaş uzun kollu vs giyiniyorum şimdiden laf diyenler olmuş kulağıma geldi bu ne 60 yaşında neneler gibi giyiniyor diye karmakarışık durumdayım yani  :sad1:

--elif--

CNM HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN AMA BENCE ÇOKTA UZATMA DERİM SEN KENDİNİ DİNLEDİKÇE DÜŞÜNDÜKÇE CESARETİN KIRILIR ŞEYTAN DAHA ÇOK VESVESE VERİR HEM PEYGAMBER EFENDİMİZ BİR HADİSİNDE HAYIRLI İŞLERDE ACELE EDİNİZ DEMİŞ..
MUHRİBE ARKADAŞIMIZDA ANİ Bİ KARARLA KAPANMIŞ BAK KİMSEYİ TAKMAMIŞ SENDE TAKMA  ;)

muhribe

canım insanoğluna kendini ne yapsan beğendiremezsin. illa ki bir kusur bulurlar. ama madem ki sen davanı Allah yoluna koydun, kendini sadece Allaha beğendirmeyi kendine amaç edindin o zaman insan ağzından çıkan hiçbir şeyi duymayacaksın. sonuçta ahirette kimse bize yardıma gelmeyecek değil mi?

elif35

Alıntı yapılan: muhribe - 14 Temmuz , 2011, 13:03:49
canım insanoğluna kendini ne yapsan beğendiremezsin. illa ki bir kusur bulurlar. ama madem ki sen davanı Allah yoluna koydun, kendini sadece Allaha beğendirmeyi kendine amaç edindin o zaman insan ağzından çıkan hiçbir şeyi duymayacaksın. sonuçta ahirette kimse bize yardıma gelmeyecek değil mi?

işte tam burda o lanet olası nefsim devreye giriyor maalesef  :y25: :y25: :y25: :y25:
ama yapıcam başarıcam inşallah bende ani bir karar ile kapanıcam benle konuşmak isteyen konuşsun istemeyen de konuşmasın  :caca:

muhribe

hem biliyor musun Allah gerçekten hayırlı bir iş yapanın tüm işlerini kolaylaştırıyor. bana o zamanlar işsiz kalacaksın evde oturup kocanın eline bakacaksın diyenler şimdi aynı durumdalar. işlerini kaybettiler ve kocalarının eline bakıyorlar. Allahımsa bana çok güzel bir iş ve maaş nasip etti. sen yeter ki sadece Allaha güven, tüm kapıları açacak sadece O'dur.

elif35

ne kadar güzel konuşuyorsun şimdi gidip kapanasım geldi  :laughing7:
canım benim desteğin için saol ulen resim yükleyemiyorum yüklesem özelden sana başım kapalı giyimimi göstercem ama yükleyemiyorum ki  :caca: niye acaba  :icon_scratch: