2 li ya da 3 lü testte risk fazla çıktı diye bebeği aldırmak!

Başlatan serife26, 06 Ocak , 2011, 12:04:44

« önceki - sonraki »

aydinays

Arkadaşlar benim düşüncem dinen evet verilen can alınmaz ama bende şunu düşünüyorum. Özürlü bir çocuğa bakmak yada bakamamak değil sorun ya bana bir şey oldu kim bakacak o çocuğa. Benden sonra kalınca ne olacak o çocuk. Ona her baktığında insan ona yaptığı haksızlığı hatırlamaz mı? Y ao çocuk sorarsa sana beni neden doğurdun diye??? O çocuğa nasıl ceva verilir? Arkadaşlar allah hiç kimseyi böyle kararlar vermek zorunda bırakmasın. Tek diyebileceğim o. Allah gönlümü biliyor ya bakmaktan korkmuyorum. Allahtan der bakarım. Ama ya ben ölürsem geride o kalırsa o zaman ne olacak???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

HASRET!M S@N@

CANIM BENM KOLAY BİRSEY DEĞİL AMA DİNİMİZ NE DİYORSA CANIMIZ TEHLİKEDE OLMADIGI SÜRECE ONA UYMAK ZORUNDAYIZ EGER RABBİM BÖYLE BİR SINAVLA BİZİ İMTİHAN EDECEKSE Kİ İNS KİMSEYİ ETMEZ YAPACAK BİRSEY YOK VE EGERKİ SEN ÖLÜRSEN MUTLAKA VE MUTLAKA ONA BAKACAK BİRİNİ GÖNDERİR Kİ BEN BU TESTLERİN GÜVENİRLİLİĞİNEDE İNANMIYORUM YA BEBEĞİM SAGLIKLIYSA DA BEN CANINA KIYMISSAM BASINA GELMEDEN BİLİNMEZ BELKİ ALLAH KORUN BASIMA GELSE BENDE BU HATAYA DÜSEBİLİRİM AMA İNŞ KİMSENİN BASINA VERMEZ RABBİM

elif nisa

Kizlar lutfen yasamadiginiz seyler icin yorum yapmayin yasamayan anlayamaz ben gecensene 26 haftalik bebegimi aldirdim kolaymiydi sanki neler yasadim nasil anlarsiniz.dunyada 10.000de 1 olan bir hastalik benim bebegimi buldu yasama sansi yoktu en fazla dogana kadar dayanacakdi herseyi denedim ilk bebegimdi karnimda olse bende tehlikedeydim normal dogum yaptim ve oldu bebegim otopsi yaptirdim ve doktorlarin dedigi dogruydu bir cesit kemik hastaligi cikti.ben neler yasiyorum bilemezsiniz psikologa gidiyorum surekli yine hamileyim cok sukur simdilik hersey yolunda.lutfen ben burayi okudum ve cok uzuldum kimse bebegini oldurmek istemez evet ben belki dinen gunah isledim ama bunu tek Allah karar verir cunku o biliyo bizim yasadiklarimizi.size kolay geliyo konusmak umarim kimse bunlari yasamaz.

izemsevi

annenin sağlığını tehlikeye sokacak durumlar dışında bende mantıklı bulmuyorum sonuçta allah göstermesin sakat diye aldırısın kendince hem kendine hem ona iyilik yapmış olursun ama yeni doğacak bebeğinin doğduktan sonra sakat olmayacağının hiç bir garantisi yokki ve ozaman seninde aldırma şansın olmuyor ne yapacaksın ozaman ona bakacaksın herşey allahtan sadece annenin sağlığı tehlikedeyse böyle bir karar verilebilir ki buda eminim çok zordur allah böyle ikilemde kimseyi bırakmasın .

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Mart , 2011, 15:02:43
annenin sağlığını tehlikeye sokacak durumlar dışında bende mantıklı bulmuyorum sonuçta allah göstermesin sakat diye aldırısın kendince hem kendine hem ona iyilik yapmış olursun ama yeni doğacak bebeğinin doğduktan sonra sakat olmayacağının hiç bir garantisi yokki ve ozaman seninde aldırma şansın olmuyor ne yapacaksın ozaman ona bakacaksın herşey allahtan sadece annenin sağlığı tehlikedeyse böyle bir karar verilebilir ki buda eminim çok zordur allah böyle ikilemde kimseyi bırakmasın .

aminnnnnnnnn canım aminnnn  :amin: :amin: :amin: :amin:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...