27 Nisan , 2024, 14:38:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yemekteyiz !! Bir Yemek Söyle Alttaki Puan Versin

Başlatan hüzünden_gelme, 05 Ocak , 2011, 17:07:43

« önceki - sonraki »

banu_fth

hüzünden_gelme

✿گสЯเ_ќĮż✿

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

Lă_Tăhzen!

of of of

100 degil 1000 puan nasıl canım cektı yaaa tarıf ıstıyorum bundan yapmak bı nasıp olmadı bana yapmak ıstıyorummm  :hungry:

✿گสЯเ_ќĮż✿

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 24 Nisan , 2011, 23:07:58
of of of

100 degil 1000 puan nasıl canım cektı yaaa tarıf ıstıyorum bundan yapmak bı nasıp olmadı bana yapmak ıstıyorummm  :hungry:

ALSANA TARİF BEBEĞİM

Malzemeler

Köfte hamuru için

1 su bardağı köftelik bulgur

1 su bardağı ılık su

1 yumurta

1 çorba kaşığı biber salçası

1 çay kaşığı kimyon

1 su bardağı un

tuz

Sos için

yarım su bardağı zeytinyağı

1-2 diş ezilmiş sarımsak

1 çorba kaşığı biber salçası

6 domates

Yapılışı

Bulguru bir tepsiye alıp üzerine bir bardak ılık su döküp karıştırın.10 dakika bekletin. Elinizi soğuk suyla ıslatıp bulguru 5 dakika yoğurun. Tuz kimyon ,biber salçası ve yumurtayı ilave edin. ve iyice yoğurun.Unu ekleyip elinizi arada bir ıslatarak yumuşak bit hamur elde edene kadar yoğurun. Hamurdan fındık büyüklüğünde parçalar koparıp elinizle yuvarlayın ve ortasını parmağınızın ucuyla çukurlaştırın. Derin bir tencereyi yarısına kadar suyla doldurun ve tuz koyup kaynatın. Köfteleri ekleyip 15 dakika pişirip ocaktan alın. Köfteleri kevgirle ayrı bir kaba alın ve haşlama suyunun 2 bardağını ayırın.

Sos için sarımsakları soyup ezin. Domateslerin kabuğunu soyup küp küp doğrayın. Zeytinyağını bir tencerede ısıtıp sarımsağı soteleyin. Biber salçası ve domatesi ekleyip karıştırmaya devam edin. Köfteleri ekleyip kısık ateşte bir kaç dakika karıştırın. Üzerine ayırdığınız haşlama suyunu döküp 5 dakika pişirin. Köfteleri servis tabağına alıp üzerine taze soğan ve maydanoz serpip servis yapın.

Afiyet olsun.

Lă_Tăhzen!

✿گสЯเ_ќĮż✿

hüzünden_gelme

destina06

Nezo

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

hüzünden_gelme

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9: