Oğlumun dişleri karardı..!

Başlatan мiŁenα., 01 Ocak , 2011, 21:15:24

« önceki - sonraki »

fıstık

Bazı bebeklerde dişler sararabilir veya dişler kararabilir.Bu dişin sarı veya kararmış olması sizi korkutmamalı.Protein ve demiri düşük olan çocuklarda meydana gelir.FerroSenol tarzı ek demir ihtiyacını gideren ilaçlar uzun vadeli kullanılarak sonuç alınabilir.Eğer ferrosenol de etkili olmazsa endişe etmeye gerek yok,bebek 3 4 yaşından itibaren yeni diplerine yavaş yavaş kavuşmuş olur.

Uzun lafın kısası; Bebeklerde diş sararması veya kararması ek demir içeren ferrosenol tarzı ilaçlar kullanılarak geçirilebilir uzun süren ilaç kullanımı sonucunda..
Eğer gecmezsede ciddiye alınacak birşey değildir.Yeni dişleri geldiğinde 3 4 yaşından itibaren düzelmiş olur. 

alıntıdır

мiŁenα.

Çok sağol nagehan'cım.

Doktorumuz ferrodan kaynaklı olabilir dedi.Geçicidir dedi.

İçim rahatladı biraz.

:love9: :love7: :love9:

miray

aysecim benim kızımdada olmustu
dr a sordum demir ilacından dolayı dedi
bırakınca kendiliğnden zamanla gecer dedi
gercektende öyle oldu suan hiçbişey yok  :icon_thumright:

SiRiNe

sevindim aysecim önemli bir sey degilmis insaallah duzelir

duygucum öyle canim,burdada ilk dis ciktigi andan itibaren cok minik dis fircalariyla fircalamamizi söyledi doktor

ilk zamanlarda acmadilar sonra actilar agizlarini, zaten biz yetiskinler gibi fircalamaya gerek yok

fircalanan zaten dis degil dis eti, mikroplar dis etinde birikiyor diste degil

25 ocakta ilk dis muanemiz var damak agiz yapisina bakicaklar, birde fircalamayla ilgili bilgi vericekler

eymeninki ilaclardan olmus kalici olmaz insaallah

мiŁenα.

İnşallah.

İçim birazcık rahatladı ..

Ferro yu içiremiyorum verşyorum kusuyor.damla damla veriyorum :dontknow:

SiRiNe

yemekten sonra vermeyi denesen.

мiŁenα.

SiRiNe

Allah Allah , insaallah duzelir

bebekler iste bir gunleri diger gunlerini tutmuyor

burcum

ferro sanol yapabiliyor damlayı verirken genizine doğru vermeye çalış dişlerine değmesin
biz kelebeğim 11 aylıkken dişlerini fırçalama başladık macunsuz bol suyla ıslatıp özellikle gece yatmadan önce signalin bebekler ve çocuklar için olan diş fırçasından aldık hatta 1 tane eskitti yenisi aldık

мiŁenα.

sağolun kızlar.

eymenin dişleri geçiyor sadece azı dişlerinde azıcık kaldı.

gülay t.

Ayşecim Ferrum adlı damlayı kullan. Ferroyu ben de içiremedim. Çok kötü tadı. Ferrum çok tatlı, doktoruma sordum işlevi aynıymış verebilirsin demişti. Günde 10 damla veriyordum. Damlayı içirdikten sonra su içirmek lazımmış kararmasını önlemek için. Geçer inşallah tüm lekeler  en yakında. :amin:

мiŁenα.

KARARTILAR HAİFTEN GEÇTİ.
OLMAZSA ONDAN ALİM DUYMUŞTUM ONUDA AMA HEMŞİREMİZ BUNU VERMİŞTİ.
:opucuk:

@ssemra@

Merhaba,
Lavinya benim oğlumunda dişleri kararmaya başlamıştı geçen sene. Ferro Sanol damla kullanıyoduk, dr bişi olmaz ilerde geçer dedi ama ben damlayı değiştirip Ferrum almıştım. Ferrum dişlerde leke yapmadı, oğlum şuan 2yaşına yakın, kararma geçti baya, çok dikkatli bakınca hafif sarı gibi ama dediğim gibi çok çok dikkatli bakmak lazım.
Bence damlanı değiştir kullanıyosan eğer.

DER!N

Hmm konuyu daha yeni görüyorum geçti mi Eymenin diş kararması tamamen?

мiŁenα.

Bir geçiyor bir hortluyor :cildir:

Kan damlamızı vermiyorum  daha :cildir:

Doktora götürmem lazım bakması lazım doktorumuzun gidemedim :y25: