bebeğime rotavirüsü teşhisi kondu.

Başlatan haydibebeğim, 31 Aralık , 2010, 16:49:46

« önceki - sonraki »

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

gecmis olsun canim  :'( insallah tez zamanda iyilesir  :amin:
ya cokmu cahilim bu rotavirisu nedir arkadaslar bilen aciklarmi lutfen  :icon_scratch:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

gülay t.

Canım rota virüsü ishal yapan bir tür virüs ama bayağı ishal oluyor bebekler ve geçene kadar da zorluyor bir hayli. Ateş ve kusma da yapabiliyormuş .

haydibebeğim

Alıntı yapılan: gülay t. - 31 Aralık , 2010, 20:03:41
Canım çok geçmiş olsun. Aşıyı yaptırmadınız mı yoksa aşıya rağmen mi oldu merak ettim. Belki hastalıktan dolayı iştahı da azalmış olabilir. Rabbim şifa versin bebeğine , sana da bol bol sabır.  :amin:

Emdiği kadar emzir ve ishalden dolayı su kaybedecektir su da ver arada.

evet aşısının ilk dozunu yaptırmıştık ama buna rağmen gene de virüsü kaptı.su vereceğim evet.suyunu kaynattım ,hijyenine çok dikkat ettim ama gene de kaptı.bu virüs başkalarının temasından bulaşırmış,yani hasta birinin bebeği öpmesinden filan..kimden kaptı kimbilir,aslında bebeği 6 aylık olana kadar pek dokundurtmamk ferek,ama insanımız anlamıyor malesef :'( :dontknow:

Demet_dk

GEÇMİŞ OLSUN

AŞISI VARDI BU HASTALAĞIN ETKİLEMEZMİ ACABA ŞİMDİ YAPILSA

haydibebeğim

ilgilenen  duyarlı arkadaşlara teşekkürler :opucuk:
inşallah bir an önce atlatırız bu hastalığı.

hayır,etkilemezmiş,diğer dozları yaptırmanıza gerek yok dedi drumuz.

Demet_dk

ACİL ŞİFALAR CANIM
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
İNŞALLAH ÇABUK ATLATIR

haydibebeğim

Alıntı yapılan: Demet_dk - 01 Ocak , 2011, 16:18:23
ACİL ŞİFALAR CANIM
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
İNŞALLAH ÇABUK ATLATIR

saol cnm.amin :amin:

мiŁenα.

Geçmiş olsun canım.
Rabbim şifasını versin :amin:

:love9: :love7: :love9:

suzannn

GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

yildiz168

işte bebekleri ne kadar sakınırsan sakın , korursan koru kapacağı varsa kapıyor yapacak bişi yok. Özellikle ilkokula giden çocukların bebekle temas kurmaması lazımmış, çünkü onlarda bol miktarda mikrop oluyormuş( OKULDAN KAPTIKLARI)

SiRiNe

Cok gecmis olun canim

Rabbim sifa versinn  :amin: :amin:

н∂vv∂ ツ

çok geçmiş olsun canım  :'(
Rabbim şifa versin
inş iyileşir

Uploaded with ImageShack.us

burcum

02 Ocak , 2011, 15:03:03 #27 Son düzenlenme: 02 Ocak , 2011, 15:25:27 burcum
aşı olması bu hastalığı geçirmeyeceği anlamına gelmez aşı sadece daha hafif atlatmasını sağlıyor bağışıklık kazanmış oluyor aşıyla içme suyundan da kağılıyor bu virüs hatta genelde anadolu da daha sık rastlanıyormuş bu hastalığa damacana suyu bile mümkünse 2 yaşına kadar kaynatıp içirin dr muz söyledi :icon_thumright:

Balböceği

Gecmis olsun ALLAH acil sifa versin  :amin:

elif35

Alıntı yapılan: burcum - 02 Ocak , 2011, 15:03:03
aşı olması bu hastalığı geçirmeyeceği anlamına gelmez aşı sadece daha hafif atlatmasını sağlıyor bağışıklık kazanmış oluyor aşıyla içme suyundan da kağılıyor bu virüs hatta genelde anadolu da daha sık rastlanıyormuş bu hastalığa damacana suyu bile mümkünse 2 yaşına kadar kaynatıp içirin dr muz söyledi :icon_thumright:

evet bende mamasını damacana suyu ile yapıyoum ve onu bile kaynatıp yapıyorum çok şükür şimdilik bişeyimiz yok bizde 5 gün ishal olduk ama iştahımızda sorun yoktu doktora gittik şükür bişey çıkmamıştı bend eçok korkmuştum  :y25: