» Ŧıѕıʟтı « 'nin Yemek Günlüğü :)

Başlatan hüzünden_gelme, 28 Aralık , 2010, 01:08:32

« önceki - sonraki »

βαlκιz

kastamonuluya yapicisin bi kuyu kebabı yesünn  :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

hüzünden_gelme

:opucuk: :opucuk: çok sağolasınn :love9: :love9:

elimde bir kaç tarıf var daha değişikleri onlarıda eklerım o zaman senın için :flowers:

hüzünden_gelme

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: hüzünden_gelme - 28 Aralık , 2010, 02:16:18
:opucuk: :opucuk: çok sağolasınn :love9: :love9:

elimde bir kaç tarıf var daha değişikleri onlarıda eklerım o zaman senın için :flowers:
TEŞEKKUR EDERIM CANIM ÇOK SEVINIRIM  :opucuk:

hüzünden_gelme

SiRiNe

hüzünden_gelme

SiRiNe

Bu gun ne pisireceksin gözdeydi ismin degilmi ?

resmini koyacakmisin  :k06:

hüzünden_gelme

ismim özge :k06:

dün yaptıgım karnıyarık var pilav var sadece patates mantısı yapıcam:) saat 4 e doğru resmini tabi koyucam ayy hep resım çekıyorum bizimkıler dıyorkı yeter artık çekme delirdi bu kız diyorlar :k06:

SiRiNe

patates mantisi nasil oluyor `

seymi bildigimiz manti icine kiyma yerine patatesmi koyuyorsun onu cecenistanli bir arkadasimin evinde yemistim harikaydi dogrusu

azerilerde yapiyor

ama onlar su yerine buharda pisiriyorlar ve bizim turk mantilarindan biraz daha iri

super oluyor

koy resimleri merak ettim  :hungry:

derbeder

ilk tarif harika tatlim, ellerine saglik. guzel tarifler bekliyoruz senden :D

forumda bir bekarimizin olmasi ne iyi oldu, farkli konulara agirlik veriyoruz kafa dagitiyoruz  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hüzünden_gelme

evet işte kızlar patates mantım :hieyt: :hieyt:

Malzemeler

5-6 adet patates
Maydanoz
1 kase yoğurt
3 diş sarımsak
1 tatlı kaşığı salça

Hazırlanışı :
Patatesleri iyice yıkayın ve haşlamak üzere tencereye koyun. Haşlandıktan sonra kabuğunu soyarak iyice ezin. Ezmek için çatal kullanabilirsiniz. Daha sonra patateslerin içine doğranmış maydanozları ekleyin. İsteğe göre karabiber, kırmızı biber ve tuz ekleyin. İyice karıştırın. Ceviz büyüklüğünde parçalar alarak bardak şeklinde şekillendirin.Başka bir kapta yoğurdun içerisine ezilmiş sarımsakları ekleyin ve karıştırın. Patateslerin içini yoğurt ile doldurun. Tavada tereyağı eriterek salçayı pişirin ve patateslerin üzerine dökerek servis yapın. Afiyet olsun...

evet tek bekar olarak özelliğim var ne güzell :k06: :k06: koskocaca sitede tek bekar hüüznden gelme :k06: :k06:

✿گสЯเ_ќĮż✿

TATLIM ELLERİNE SAĞLIK HARİKA GÖRÜNÜYOR PATATES MANTIN.  :icon_thumright:  :opucuk:
DENEYECEM BENDE  :hungry: :hungry:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: ◕‿◕ S@rIkız ◕‿◕ - 28 Aralık , 2010, 17:54:10
TATLIM ELLERİNE SAĞLIK HARİKA GÖRÜNÜYOR PATATES MANTIN.  :icon_thumright:  :opucuk:
DENEYECEM BENDE  :hungry: :hungry:

bakan gözlerıne sağlık canım sağolasın dene çok lezzetlı yaparken bır tanesını yedım bıle :k06:

SiRiNe

Ellerine saglik Özgecim harika gözukuyor, denemem gerek.

Bencede Zehracim, renk katti Özge foruma ..  :icon_thumright: