28 Nisan , 2024, 14:56:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

yerleşme kanaması yaşayanlar

Başlatan doğunaz, 23 Aralık , 2010, 16:00:43

« önceki - sonraki »

Ayşegül_

Alıntı yapılan: gulum22 - 26 Aralık , 2010, 04:08:09
slm arkadaslar benim bu ay ilk denemem adetime 2gün var bugün cok az pembe akintim oldu sonrasindada bisey olmadi  :dontknow: hamilemiyim bilmiyorum ama yerlesme kanamasi kafami karistirdi acaba diyorum  :icon_scratch: böyle olupta hamile olan varmi aranizda  ???
canım hg d
n bu saatte sadece ikimiz ayaktayız sanırım. yerleşme kanaması nedir bilmiyorum. ama inşallah hamilesindir.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Ayşegül_ - 26 Aralık , 2010, 04:15:24
Alıntı yapılan: gulum22 - 26 Aralık , 2010, 04:08:09
slm arkadaslar benim bu ay ilk denemem adetime 2gün var bugün cok az pembe akintim oldu sonrasindada bisey olmadi  :dontknow: hamilemiyim bilmiyorum ama yerlesme kanamasi kafami karistirdi acaba diyorum  :icon_scratch: böyle olupta hamile olan varmi aranizda  ???
canım hg d
n bu saatte sadece ikimiz ayaktayız sanırım. yerleşme kanaması nedir bilmiyorum. ama inşallah hamilesindir.
bende bilmiyom valla kafam karisik deli gibi bakiniyom niye böyle oldu diye  :dontknow: sen napiyon bu saate  :k06:
:nazar: :nazar:

Ayşegül_

erken uyumuştum bugün gece gece uyandım uykum kaçtı bakınıyorum işte size bir bakayım dedim müjdeli haberi olan var mı? eşime diyorum ben yeni bir foruma üye oldum bebek için. garip karşıladı ama buradaki atmosfer hoşuma gitti.sıcak bir ortamı var. eşime bende herkes birbirine dua ediyor fena mı dedim. ne kadar çok insan muzdarip bu konuda ya Rabbim herkese nasip eder inş. :amin:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Kızlar günaydın  :flowers:
Bu yerleşme kanaması ve üzerine görme regl ile aynı tarihte oluyor.Şiddetli kasık ağrıları ve göğüslerde acı dokunamıyorsunuz bile..
Bende regl zamanımda üzerine görmüştüm ( hamileliğin sadece ilk ayı ! ).İlk gün kahverengi koyu koyu gelmişti 2. günü ise pembeye dönüşmüştü ve bitmişti.
İnşallah sizlerdede benim yaşadığım gibi olur ve bebişlerinize kavuşursunuz.. :amin: :amin:
Ama ben derim ki sorun haline getirmeyin hepiniz henüz yeni evlisiniz en az 1 yıl geçtikten sonra tedavi uygulamaya başlayın doktor gözetiminde.Kafanıza takıp sorun haline getirmemeniz gereken bir olay hamilelik.Stress yapıp sırf ona endekslenmeniz hormonlarınızı etkiliyor bir süre sonra gebelik belirtileri vermeye başlıyor vücudunuz.Lütfen bunu kendinize yapmayın akışına bırakmayı deneyin  :icon_thumright:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Gebelik arzu eden veya gebe kalmadan korkan kadınlar bazen düzensiz bir adet gördüklerinde "acaba hamilemiyim ?" endişesine kapıldıkları gibi bazen de hamile olmalarına rağmen oluşan bir kanamayı normal edet, yani "period" zannedip dikkate almamaktadırlar.  "Üstüne adet görme" , "üste adet görme" "üste regl olma" terimleri kadınlar arasında sıklıkla kullanılan ve hamile olmalarına rağmen adet görmeye devam etmelerini ifade eden bir terimdir. Hamilelik istemeyen bir çok  kadın gördükleri düzensiz bir adet sonrası endişelenip hatta paniğe kapılıp "gebe kalma korkusu" yaşamaktadırlar.

Peki hamile  kadın adet görür mü? Regl olur mu?  Hayır tabii ki görmez. Bir çok kadın gebe olmalarına rağmen hamileliğe bağlı kanamaları (implantasyon –yerleşme kanaması, düşük tehlikesi kanaması, servikal enfeksiyon,yara -lezyona bağlı kanama, plasenta yerleşim durumuna bağlı kanamalar  gibi..) adet olarak zannedip hamileliklerinin farkına varmamaktadırlar. Hatta bir kısmı karınlarında olan büyüme veya bebek hareketleri ile hamileliklerinin ancak farkına varabilmektedirler.
"Üstüne görme" veya "üste görme" olarak adlandırılan bu durumdaki kanamanın yapısı genellikle  farklıdır. Genellikle beklenen ve olması muhtemel  günde olmayıp rengi değişik (daha koyu ve siyaha yakın) ve miktarı da bir önceki adetlerine göre farklıdır, Dikkatli bir kadının genelde bu anormal kanamayı ve aradaki farkı anlamaması zordur. Bu sebeple tüm anormal ve olması gerekenden farklı kanamalarda gebelik şüphesi olabilmeli ve bir gebelik testi yapılmalıdır veya vir jinekolog tarafından muayene edilmelidir.
Tüm adet gecikmelerinde ve anormal adet kanamalarında  gebelik ihtimali olabileceği için gebelik testi yapın ve bir şüphe durumunda mutlaka bir jinekolog ile irtibata geçin...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

kizlar bisi sorcam bendede cok az siyaha yakin kanamam var bende acaba diyorum olabilir mi  :icon_scratch:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: gulum22 - 26 Aralık , 2010, 17:57:02
kizlar bisi sorcam bendede cok az siyaha yakin kanamam var bende acaba diyorum olabilir mi  :icon_scratch:

hadi inşallah gülüm yaaaaa olabilir gibi geçtimi regln?

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ցö২ժε & гü২ցձг - 26 Aralık , 2010, 17:58:34
Alıntı yapılan: gulum22 - 26 Aralık , 2010, 17:57:02

hadi inşallah gülüm yaaaaa olabilir gibi geçtimi regln?
bilmiyomki kararsizim kafam karisti sendede olmustu ya sana sorum bak adetim 27sinde gelmesi lazimdi dün aksam cok az pembe leke geldi dedim adet olcam sonra bisi gelmedi sabah kalktim böyle nasil diyim siyah kan geldi ama cok deil kasiklarim az agriyo sende nasil olmustu  :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bide bundn 2ay önce kürtaj olmustum senin gibi

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

bende tam senin zamanlarında hamile kalmıştım..aynı olaylar bende de oldu..regl tarihimde 2 gün süren abuk önce kahverengi koyu sonra pembe kan ve bitti..yokuş dahi yürüyemiyordum kasık ağrımdan..göğüslerin ne alemde peli acı var mı acı ? :k06:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ցö২ժε & гü২ցձг - 26 Aralık , 2010, 18:11:12
bende tam senin zamanlarında hamile kalmıştım..aynı olaylar bende de oldu..regl tarihimde 2 gün süren abuk önce kahverengi koyu sonra pembe kan ve bitti..yokuş dahi yürüyemiyordum kasık ağrımdan..göğüslerin ne alemde peli acı var mı acı ? :k06:
evet gögsüm agriyo bide kasklarim cok fena sanciyo  :dontknow: ne zaman test yapcam  :icon_scratch: yarin yapsam cikarmi dersin  ???

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

bence biraz bekle sabrın solu selamet sakın unutma bir sağlama al önce bakarsın geliverir filan allah korusun hayal kıırklığı olur..tatlım baktın olmuyorsun 3-4 gün içinde yap derim ben hayırlısıyla müjdeyide ver  :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ցö২ժε & гü২ցձг - 26 Aralık , 2010, 18:15:17
bence biraz bekle sabrın solu selamet sakın unutma bir sağlama al önce bakarsın geliverir filan allah korusun hayal kıırklığı olur..tatlım baktın olmuyorsun 3-4 gün içinde yap derim ben hayırlısıyla müjdeyide ver  :amin:
öyle yapcam cnm saol benimle ilgilendigin icin  :opucuk: insallah bende senin gibi olurum olmasamda cok üzülmem daha ilk denemem olcakti.ilk hamileligimdede ilk ayda tutunca icime kusku geldi ondan merakim hayirlisi olsun napalim beklicem

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: gulum22 - 26 Aralık , 2010, 18:19:02
Alıntı yapılan: ցö২ժε & гü২ցձг - 26 Aralık , 2010, 18:15:17
öyle yapcam cnm saol benimle ilgilendigin icin  :opucuk: insallah bende senin gibi olurum olmasamda cok üzülmem daha ilk denemem olcakti.ilk hamileligimdede ilk ayda tutunca icime kusku geldi ondan merakim hayirlisi olsun napalim beklicem

rica ederim canım benım ne demek her zaman burdayım bır sorun oldugunda unutma tatlım..iyi düşünelim iyi olsun..

pinar79

ben bebeğimi yıllarca bekledim ve hamile olduğumu öğrendiğimde nasıl sevindim anlatamam ama işten eve geldim akşamda misafirlerim gelecekti lavobaya girdiğimde kafayı bozacaktım kanamam olmuştu bebğimi kaybediyorum sandım tel dr. aradım bana progestan ve bebe aspirini  verdi bunu 1 hafta kullan öyle gel dedi o zaman belli olur dedi.ve 10 gün kalkmadan yatacaksın dedi.1 hafta sonra gittiğimde bebeğime bişey olmadığını ve bunun yerleşme kanaması olduğunu söyledi.3-4 gün sürdü bu kanama ama sadece peçeteye sildiğimde kan görüyordum yani adet kanaması gibi yoğun değildi.ve gerçekten hesapladığma göre adet günüme denk gelmişti