bebeğimde egzema çıktı

Başlatan melek__, 21 Aralık , 2010, 17:15:47

« önceki - sonraki »

melek__

bebeğim henüz 6 aylık yarın 7 ayı dolucak. ama büyük bir derdimiz war. 2-3 ayından beri vücudunda lekeler war. gitmediğim doktor kalmadı desem yeridir. hangi arkadas hangi doktoru tawsiye ettiyse ona gittim. aldığım cewap cildi kuru dedi. ta ki bugüne kadar. bu gün baska bir doktora gittim egzema dedi. kesin bir tedawisi yok dediler. yediğine içtiğine dikkat et, sabuunu nu değiştir  felan dedi. sizin kuru ciltler için önerdiğiniz bebekler için sabun ve ya cilt temizleyicisi var mı acaba yarddımcı olabilirseniz sewinirim. teşekkürler...

Lă_Tăhzen!

geçmiş olsun canım

doktorunun seni yönlendiridigi şekilde hareket et bence

sonuçta öyle böyle bir durum degil egzamaymış

doktorunun verdigi önerdigi merhem ve ilaçlar varsa onları kullan sadece

melek__

werdiği merhemii ve damlayı kullanmaya basladım. yalnız sabununu değiştirmemi söyledi we bir öneride bulunmadı. o yuzden sizden yardım istiyorum. kullanıpta memnun kaldığınız ürün warsa paylaşırsanız sewinirim. tesekkürler

AyNi

geçmiş olsun canım... benim bi ara elimde çıkmıştı egzema, doktorum bana sadece zeytinyağlı sabun ve sıvısabun kullanmamı söylemişti... kullandım ve çook iyi geldi...

bebekler için komili bebe filan varya, 100 % zeytinyağlı yazıyor üstünde (ne kadar doğru bilmiyorum) onu deneyebilirsin bence... ama doktoruna yinede tekrar danış...

melek__

yanıtın için çok teşekkür ederim ayni. sagol bunu soracağım doktora. inşallah iyi gelir.

βαlκιz

geçmiş olsun cnm
egzama bende bile var çok sinie bişey  :cildir: parmaklarımda oluyo
degişik sabun kullanmam yasak altın takmam yasak
sabuna degdirmem bile yasak
suyla fazla temas etmiycem
doktor sabun veriyo ondan al onunbla yıka bebegini
kremleri falan var kullanınca geçiyo
geçmiş olsun
kaşınıyo bide çok ilerleyince  :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

melek__

inşşallah dediğiniz gibi geçer. yalnız doktor sabun wermedi önermedi de sadece sabununu değiştirin dedi.ben de sormayı unutmuşum. ewe gelince aklıma geldi. forumdaki arkadaşlar danısayım dedim. teşekkür ederim yanıtlarınız için.

melek__

balkız senin kullandığın sabunun adı neydi?

βαlκιz

sabunun adını unuttum yaa yeşil bi sabun gerçi uzun zamandır kullanmıyorum geçti diye
doktorun önermesi lazımdı sabun
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

gülay t.

Canım benim bebeğimde de var egzema. Alerjik egzema  demişti bize doktor. Losyon ve krem verdi döküntüler için. Ama şimdi kızım 1 yaşında ve neredeyse hiç döküntü olmuyor. Ek gıdaya geçiş döneminde artabilirmiş. Belki bu aralar o yüzden daha da artar döküntüleriniz geçtiniz mi bilmiyorum ek gıdalara.

Cildini mümkün olduğunca nemli tutmak lazımmış. Banyolardan sonra muhakkak bebe yağıyla tüm vücudunu yağla. Yüzünü de her yıkadıkça verdiği losyon ya da nemlendirici türü birşey varsa onunla nemlendir. Eğer nemlendirici yazmadıysa Excipial adlı bir losyon var genelde egzemalılara veriyorlar eczaneden alıp kullanabilirsin. Bebeklerdeki egzema genelde 2 yaşında sonra tümden geçiyormuş. İnşallah sizin de çabucak geçer. :amin:

Mümkün olduğunca sabun kullanma demişti doktorum vücudu için. Şampuanıyla vücudunu yıkayabilirsin. Şampuan sabun gibi kurutmuyor.

melek__

werdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.bende sabun kullanmayayım o zaman. anne sütünü 3 aylıkken bıraktı mamaya basladık.4 aylıkkende ek gıdalara basladık. 3 aydır ek gıda alıyo yanii. bebe yağı kullanıyorum her banyodan sonra. banyolardan önce de vücudunu zeytin yağıyla owuyorum masaj yapıyorum. ama yine de gecmiyo. excipal i doktorda werdi. allerset werdi damla birde advantan pomat yazdı kullanmaya basladım. inşallah sonuc iyi olur. yaralarını gördükce içim acıyo walla..  :'(

gülay t.

Rica ederim canım. İnternette araştırdığım kadarıyla bebeklerdeki egzema kaşınmaz ve acımazmış, inşallah doğrudur. Ama yine de insan üzülüyor. Zaman zaman artıyorsa o günlerde yedirdiklerine dikkat et bazı gıdalar dokunabiliyor biz fark etmden.

βαlκιz

kaşınmıyosa iyi valla bebeklerde nasıl oluyo pek bilmiyorum
mesela bana domates dokunuyo dograyamıyorum hemen kaşınmaya başlar ellerim yaralar çıkmaya başlar
yüzük takamıyorum geçenlerde bikaç gün taktım alyansımı hemen parmaklarım yara oldu :cildir:

melek__

Alıntı yapılan: BALKIZ - 23 Aralık , 2010, 15:01:53
kaşınmıyosa iyi valla bebeklerde nasıl oluyo pek bilmiyorum
mesela bana domates dokunuyo dograyamıyorum hemen kaşınmaya başlar ellerim yaralar çıkmaya başlar
yüzük takamıyorum geçenlerde bikaç gün taktım alyansımı hemen parmaklarım yara oldu :cildir:

kaşınıyo canım yaa. örümceğe otutturunca sırtını sürüyo örümceğe. kanepeye yatırınca kolunu sürüyo kanepeye. yawrumu öyle görünce çok üzülüyorum.  yediklerine dikkat ediyorum ama özellikle dokunan bişey bulamadım..

Mine'l Aşk

Çok çok geçmiş olsun..

Benim eşimin ellerinde var mevsime bağlı egzama hiç bir şey fayda etmiyordu yeni bir krem aldı onun faydasını gördü...

Acil şifalar inşallah çabucak geçer annesi...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah