Bebişlerimiz Gelişsin Diye..?

Başlatan мiŁenα., 17 Aralık , 2010, 13:48:48

« önceki - sonraki »

gülay t.

Ayşecim ben özellikle de yemek yedirirken bildiğim çocuk şarkılarını söylüyorum . hem yemek daha eğlenceli oluyor hem de müzik kulağı gelişiyor. Şimdilerde her iki yana sallanarak  ve el çırparak bana eşlik ediyor. :k06:

Yere oturtup bacaklarını açıp arasına top atıyorum  zamanla tutup bana atmayı öğrendi. Bu şekilde tutma ve atma refleksleri gelişmiş oluyor.

Kitaplar aldım ana özel kalın yapraklı ve büyük resimli kitaplar. Onları okuyorum anlayacağı şekilde ve sayfaları çevirmesini öğrettim ,  şimdi kendisi yardımsız çevirip resimlere bakıyor.

Diş fırçalarken onu da alıyorum yanıma, ona da küçük bir fırça aldım beni taklit edip fırçalıyor kendince Böylece fırçalama alışkanlığı gelişmiş oluyor şimdiden.

Bunları şimdi bayağı geliştirdi tabi 1 yaşında benim kızım. Ama tüm bunları ben birkaç aydır yapıyorum  yani birkaç ay boyunca yapınca bayağı güzel alışkanlıklar oluşuyor.

мiŁenα.

Maşşallah fıstığıma :nazar:

Bizde müzik dinlemeyi seviyoruz :love9: hatta sevdiğimiz şarkılar çıkınca çığlıklar havada uçuşuyor birşeyler mırıldanıyor.. :k06:

Topa bayılıyoruz erkek çocuğu olduumuz belli. :laughing7: at dediğimde itiyor toğpu yada atıyor.Ayaktaykende ayaklarımızla vurmya çalışıyoruz..yürütürken eşim önüne atıyor komik oluyor. :k06:

Kitap işini 1 kaç ay sonra bende yapabilirim sağol bitanem :opucuk:

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Mine'l Aşk

0-3 Ay Arası:
Okşama, Gıdıklama Oyunu: Bu aylar için en önemli iletişim biçimi ten teması. Bebeğinizi bol bol okşayın, sevgi sözcüklerini sıkça kullanın. Gıdısına, koltuk altına, ayak altına, göbeğine, hafif temaslarda bulunun. Dokunduğunuz vücut bölgelerinin ismini telaffuz edin.
Bisiklet Oyunu:Bebeğinizin bacaklarını bisiklet çevirir gibi döndürün. Bu işlemi tekerleme söyleyerek yapın.
Nesneleri Hareket Ettirme.Eline aldığınız nesneleri, oyuncağı veya çıngırağı. Sağa, sola hareket ettirin. Döndürün. Yaptığınız işlemi anlatın. Beşiğine takacağınız basit bir dönence de aynı işlevi yapacaktır.
Yüz Mimikleri: Bebekler doğduğu andan itibaren duygusal durumları anlayabilecek kapasitededir. Yüzünüze neşe, hüzün, öfke, acı, korku gibi ifadeler takınıp, yüz ifadenizi anlatın. Dil çıkarın.

Okuduğum kitaptan yardım alarak bebeğimle bu oyunları oynuyorum gelişimine yardımcı olması için...Ayrıca okuma saatleri yapıyorum...Genellikle sesli Kur'an-ı Kerim okuyorum yada dinletiyorum...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Balböceği

Gulaycim Bilgiler icin Tesekkurler ...  :flowers:

Bu verdigin uc bilgiyi bende yapiyorum  :k06:

Okşama, Gıdıklama Oyunu: Bu aylar için en önemli iletişim biçimi ten teması. Bebeğinizi bol bol okşayın, sevgi sözcüklerini sıkça kullanın. Gıdısına, koltuk altına, ayak altına, göbeğine, hafif temaslarda bulunun. Dokunduğunuz vücut bölgelerinin ismini telaffuz edin.
Bisiklet Oyunu:Bebeğinizin bacaklarını bisiklet çevirir gibi döndürün. Bu işlemi tekerleme söyleyerek yapın.
Yüz Mimikleri: Bebekler doğduğu andan itibaren duygusal durumları anlayabilecek kapasitededir. Yüzünüze neşe, hüzün, öfke, acı, korku gibi ifadeler takınıp, yüz ifadenizi anlatın. Dil çıkarın.

Mine'l Aşk

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah