28 Mart , 2024, 19:28:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ev Yapımı Pizza Tarifi

Başlatan hüzünden_gelme, 16 Aralık , 2010, 16:31:48

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

MALZEMELER:

Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var.
Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant) eklenerek karıştırılır. 3 su bardağı unun ortasına tuz, bir kaşık sıvı yağ, şeker-su-maya karışımı eklenip, yoğurulur ve yarım saat-40 dakika dinlendirilir.

Malzemeler: (ekleme-çıkarma yapabilirsiniz, kekik vb. baharat ekleyebilirsiniz)
300gr rendelenmiş kaşar, salam, sucuk, sosis, zeytin, biber, domates, 4-5 tane mantar, salça
Dinlenmiş hamuru, yağlanmış tepsiye, sulandırılmış 1-2 kaşık salçayı da hamurun üstüne elimizle yayıyoruz

Kaşarın 1/3'ünü salçanın üzerine serpiyoruz

Malzemeleri, en üste kalan 2/3 kaşarı ekliyoruz

Fırında pişiriyoruz. Afiyet olsun

alıntırdır..

Demet_dk

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER

HAMUR İŞİ FAZLA YAPMIYORUM EVİMDE AMA ORUCUM BİTSİN YAPICAM
EĞER MİSAFİRİM GELECEKSE YAPARIM AMA HAMUR YOĞURMAYLA UĞRAŞMAM
FIRINDAN ALIRIM GENELDE

ayışığı

çok lezzetli görünüyo canım çekti valla  :hungry: bende evde yaparım hamurunu ama sütle yaşmaya çok az sıvı yağ ve yogurtla yapıyorum.cok güzel oluyo.eşim sen italyanlara ders vermelisin diyo  :toothy10:

Pınar86

Harika görünüyor :)

Kızlar bende gecenlerde yapmıştım nedense fazla yemek kısmet olmuyor bana yapıyorum aldığım güzel beğeniler beni mutlu etmeye yetiyor yemesemde yemiş gibi oluyorum :)

Ben fırındaki hazır hamurlardan yapmıştım oda süper olmuştu deneyin bence. hamur açmak zor gelebilir :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

Aytii

bugün cnm pizza istedi bu tarifi nette gördüm yapasim geldi çünkü bunda toz maya var bende yas maya yok

bu arada bunu  deneyen oldumu hiç  ::)

Aytii

kizlar hamuru yaptim ama çok küçük geldi gözüme ve daha büyük olmasi için bir tane daha yapip birlestirdim simdi beklemeye koydum hamurumu iç malzemeleri hazirliyorum ama bana kalsa ev pizzasi yas maya ile daha güzel olur  :icon_thumright:

hüzünden_gelme

nasıl oldu canım pizzan yaptın mı

βαlκιz

aslında küçük ama ice yayınca genişliyo büyüyo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Aytii

:hello2: :hello2: :hello2:

evet güzel olmuştu Özge  :ehi: :ehi: :ehi:

cevap vermemişim  :laughing7:

pazar günü yeniden yapçam ::)

ama bu defa yaş maya ile  :hungry:

suzannn

kızlar görümcem geçen gün pizza yaptı çok güzel oldu gerçekten sordumda almanyada halasının oğlu pizzacıda çalışıyormuşta tarifini ordan almış margaritta pizza hamuru imiş tadı çok güzel olmuştu sizede yazayım tarifini

yarım kg una 1 pkt. kabartma tozu 1 tatlı kaşığı tuz ılık sütle yoğuruluyormuş hamur sert oluyor malzemeleride isteğe göre

deneyin bence çok güzel olmuştu hamuru