13 Mayıs , 2024, 01:05:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

beslenme sorunu:(

Başlatan haydibebeğim, 15 Aralık , 2010, 11:18:08

« önceki - sonraki »

haydibebeğim

kızım 3,5 aylık,1 hafta sonra 4.ayına girecek.anne sütü emiyor,yaklaşık 2 haftadır bir iştahsızlık sorunumuz var,sabahları uyanıyor emzirirken 2 saniye emip memeden çekiliyor ve ayaklarına bakmaya başlıyor ,tekrar iki kere emiyor tekrar çekilip sağına soluna bakmaya başlıyor.ben de emzirmeyi kesip yarım saat sonra tekrar emzirmeye çalışıyorum,beni çok az emiyormuş gibi geliyor,önceden yarım saate ya da saat başı emerken şimdi bazen 2 ssate yakın emmeyebiliyor,biberon veriyorum almıyor,sütümün azalacağından korkuyorum.geceleri ise biberonla sağıp anne sütü veriyordum almamaya başlayınca 1-2 kere kaldırıp emzirmeye başladım ama tek memeyi emip diğerinde uyuyakalıyor,diğer memede süt birikiyor sabaha kadar,süt kanallarımda tıkanıklık oluşur mu çok ara verince.
siz nasıl emziriyorsunuz geceleri?

SiRiNe

Canim emmedigi memeyi vermeye calis, ve her emzirdiginde gögus degis

ilk emdiginde sag gögusunden emisse ikinci kez emdiginde sol gögsunu ver

diger bir konuda bebisinin kilo aldigini yazmistin canim, duzelmedimi ?

sut tikanikligi olmamasi icin dedigim gibi devamli o biriken gögusu ver, yoksa kendin sag ve biberonla ver tikanmamasi icin.

insaallah duzelir

❤ հმzεlἶო ❤

dr bana uyuyan bebegi asla uyandirmayin uyku duzeni bozulur demisti
aciktiysa kendisi uyanir zaten demisti
benim kizda 5 dk emiyor sonra cekiliyor 10 dk sonra yine agliyor meme diye
butun gunum boyle geciyor valla
bir dogup dogru durus uyumuyor  :dontknow:
surekli memedee  :BangHead:

sag gogsumu ihmal etmistim bir ara vermeyi
onda sutum baya azalmisti yumusamisti ve kuculmustu birkac gun
sonra o gogsu cok vermeye basladim ve simdi neyseki geri geldi sutum esitlendiler  :amin:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

gülay t.

Canım sabah kalktığında biriken göğsünü ver ve tüm sütü emzirmeye çalış. Birkaç saatlik birikmeden birşey olmaz Allah'ın izniyle ama Duygunun da belirttiği gibi sırayla ver ikisini de  o zaman tek göğüste uzun süre süt beklemeyeceği için tıkanıklık olmaz inş.

haydibebeğim

arkadaşlar ben de sırayla veriyorum memelerimi ama sol memeyi bazen hiç emmek istemiyor.

Demet_dk

CANIM BELKİ Bİ YERİ AĞRIYODUR HANGİ MEMEYE YATMAK İSTEMİYOSA ONA DENK GELEN KULAĞI AĞRIYOR OLABİLİR

BEBEKLERİN ÇOĞU YAPIYO BUNU Bİ MEMEYİ EMMEYİP DİĞERİNİ TERCİH EDİYO

BENİM OĞLUMDA YAPIYODU AYNISINI BENDE FARKLI POZİSYONLAR DENİYODUM

YADA ELİNE OYUNCAK VERİYODUM  DENE İSTERSEN