kuzular logusaya ne gıder?

Başlatan esra18, 14 Aralık , 2010, 19:41:53

« önceki - sonraki »

esra18

kızlar ya bı arkadasım dogum yaptı ben zıyaretıne gıdıcem ama ne goturulur bılmıorum  :dontknow: bı el atarmısınız lutfen tecrubelı hanımlar

Lă_Tăhzen!

lohusaya ne gider bilmiyorum ama yeni dogmus yapmış birine  hediye gider çocucugu için

esra18

kıızzz yoksa logusa yenı dogum yapmısa denmıo mu ben onuda mı yanlıs bılıorum ha :-ooo

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: esra18 - 14 Aralık , 2010, 19:53:39
kıızzz yoksa logusa yenı dogum yapmısa denmıo mu ben onuda mı yanlıs bılıorum ha :-ooo
dogru bılıyorsun esracım yenı dogum yapmışa denıyor  ;)

fıstık

CANIM LOHUSAYA BİZİM BURDA SÜTLAÇ MUHALLEBİ TAVUKSULU PİRİNÇ ÇORBASI GİDER

esra18

tesekkurler canım yaa cahıllık basa bela ben yenı evlıyım bıanda bole seylerle karsılasınca napıcamı bılemedım.bebıse hedıye aldım da acaba anneyede bısey gıdermı dıe mrk ettım

esra18

Alıntı yapılan: ~♥P@RİSS♥~ - 14 Aralık , 2010, 20:13:06
Alıntı yapılan: esra18 - 14 Aralık , 2010, 19:53:39
dogru bılıyorsun esracım yenı dogum yapmışa denıyor  ;)
saol canım aydınlattıgın için pınar logusayı bılmem ama deyınce acaba ayrı seylermı dıdım :k06:

βαlκιz

bol meyve suyu hoşaf gider  :ehi: bana getiriyodu herkez ıy bıkmıştım iç iç her gelen aynı şeyi getiriyo
hemen açıp içiriyolardı iç iç süt olsun :toothy10: sen bebeğe götür hediye
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

:k06: BEN YANLIS YAZMISIM   BANA HİÇBİŞEY GELMEDİ LOHSAYKENDE YENI DOGUM YAPTIGIM İÇİN HALİYLE BEBİŞE GELDİ HEDİYELER AMA NEZAKETTEN ONADA HEDİYE ALABİLİRSİN KUCUK BİŞEY

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

vallahi lohusa anneye tatlı yiyecek götürülür benim bildiğim kadarıyla bebeğede hediye..

birgül87

bana bi adana burması bebegede bi cumhuriyet getirin yeter başka bişi istemem  :toothy10: :opucuk:

Uploaded with ImageShack.us

Balböceği

Alıntı yapılan: birgül87 - 15 Aralık , 2010, 01:43:53
bana bi adana burması bebegede bi cumhuriyet getirin yeter başka bişi istemem  :toothy10: :opucuk:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

ilahi birgul gulecegim yoktu ya  :k06: Banada bi araba alin yeter  :k06:

Neyse konuya gore benim bildigim sutlac, hosaf falan gider
Hediye olurmu bilemem ama hemen dogum yapmisa cocuk gormeye gider gibi hediye verilmez
onun bi adabi edebi vardir lohusa kadin kendini toplar bebegi toplar belirli bir gunde
cocugu gormeye gidilir ...

Aman bana gelecek olanlar daha dogrusu soyle  1 2 ay sonra egerki
canlari istiyorlarda 5 ay sonra gelsinler  :ehi: :ehi: :ehi:

derbeder

benim bildigim lohusalik cikana kadar ziyaret edilmez o kisi, tabii cok yakin birileri degilse. hatta lohusa kadinin yabancilarla sarilmasi iyi degil filan diye duymustum. ilk basta duyunca insana hurafe gibi gelsede aslinda hepsinin bir bilimsel aciklamasi var. kadin ve bebek mikroplara cok duyarli olduklari icin bazi yasaklar konmus aslinda. herneyse eger muhakkak gitmen gereken biriyse... mesela benim abimin cocugu olsa yengemin lohusaliginin bitmesini beklemem tabiiki. bol sekerli yiyecek ve yegenime hediye gotururdum. ama bir yabanciysa kesinlikle bu sureyi beklerdim, gitmezdim.

ayrica Nur'un dedigine bende katiliyorum. genelde bebege hediyeler goturuluyor, halbuki anneyede kucuk bir hediye goturulse iyi olur...moral olur.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Mine'l Aşk

Ben bilmiyorum ne gider...Ama bana gelen herkes süt getirdi onun için süt gider diyebilirim....

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

huzur

benim bildiğimde lohuasya süt meyve suyu gibi şeyler gider. çocuk görmeye sonra gidilir. lohusa yanına geçmiş olsun ve gözaydın etmek için gidilir.. ama bulunduğum yerde  hemen çocuğa hediye götürüyorlarmış saçma..