Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

nelss

23 Haziran , 2014, 10:53:56 #1290 Son düzenlenme: 23 Haziran , 2014, 10:55:47 nelss
sezaryen sonrasını hatırlamak ble istemiyorum  :cildir: :cildir: :cildir:
her
Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 17 Haziran , 2014, 08:45:37
Sezeryan doğum yaptığım için normal doğum hikayelerini dinleyince ben normal doğuramazdım heralde diyorum  :icon_pale: sonra sezeryandan uyanırken çektiğim acılar aklıma gelince o anında  bu sonradan diyerek eşitleniyo  :icon_thumright: Sonuç itibariyle yavrularımıza sağ salim kavuştuk hikayen bayağı heyecanlı ama :) RABBİM meleğini analaı babalı güle güle sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım :amin:   :love9:
sezaryen sonrasını hatırlamak ble istemiyorum  :cildir: :cildir: :cildir:
herkes yazms doğum hikayesini ben yazmıyorm hatırlamak ble istemiyorm ama ilk uyandığmda anestezi teknikerine annem nerde dedim bebeğimi sordum sonrada seni öldürecem dedim adama  :tongue3: :tongue3:

mandalinaportakal

ben çok korkuyorum sezeryandan :honk:bazen rüyalarıma giriyor.ilkini normal yaptım,zor bir doğumdu ama yine normal olsun diye dua ediyorum :amin:

duygucuk

BEN DE SEZARYEN OLDUM BOŞU BOŞUNA... :(
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

mandalinaportakal

@Melek Yüzlüm@

dogum zor ama sonucu güzel bende normal yaptım sonra dikişlerde sıkıntı oldu ameliyat oldum falan filan iki seneyi geçti tekrarına cesaretim az  :-[ :-[

birbuçukyıl

Ben de sezeryan yüzünden çok sıkıntı çektim. spinal anestezi ile olmuştu. Belimden aşağısını hissetmiyordum ama ameliyat yerimin ağrısından duramıyordum.Uyuşukluk geçmeden ağrıyı hissetmeye başladım. Günlerce toparlanamadım. Hala hatırladıkça ağlıyorum. Sanırım başka çocuk düşünemeyeceğim bu yüzden.  :y25:

nelss

ben cesaret edemedim spinal anesteziye genel oldum o yüzden o ün aksama kadar ağrıdan kıvrandım. ameliyat yerimin ağrısı da kırk gün sürdü mahvetti ağrısı beni  :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

Dilara Ebrar

bebeğim 41.haftaya girdi hala yukarılardaydı ve gelesi yoktu.bide çatı sıkıntım vardı.bende epidural sezeryan oldum.ama çok rahattım ve hiç bişi hissetmedim.sadece ayağa kalkmada ki o ilginç acıyı hatırlıyorum.sanki dunyayı karnıma bağlamışlar ve ayağa kalkınca o dünya kadar yük karnımı acıtıyordu.hastanede normal kalma süresi kadar kaldım eve çıktığımızda elktrkli süpürgeyle o gün evi bile süpürmüştüm.ne bel ağrısı yaşadım nede dikiş acısı.bebeğime hastane hariç hep ben baktım.eve gelince bakımını asla kimseye bırakmadım.çok şükür.ama çok yürüdüm hastanede onun faydasını gördüm galiba.işallah 2 hafta sonraki sezeryanımdada aynı bunları yaşarım  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

duygusu

Benim sezeryanımda cok iyi gecti coksukur iyikide sezeryan olmusum dıyorum hıc bır agrı hıssetmedım belimden iğne yapıldı dogumdan cıktıktan sonra agrıda cok fazla hıssetmedım :nazar: demekki kişiye göre değişiyo 2. Kızımın. Dogumunada cok az kaldı ilk kızım gıbı buda aceleci inş allahım herkese sağlıklı evlatlar nasip eder

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 14 Ağustos , 2014, 12:31:11
Ben de sezeryan yüzünden çok sıkıntı çektim. spinal anestezi ile olmuştu. Belimden aşağısını hissetmiyordum ama ameliyat yerimin ağrısından duramıyordum.Uyuşukluk geçmeden ağrıyı hissetmeye başladım. Günlerce toparlanamadım. Hala hatırladıkça ağlıyorum. Sanırım başka çocuk düşünemeyeceğim bu yüzden.  :y25:
benim de ikinci spinal oldu doğumda çok ağrı hissettim. hemşire hissetmezsin dedi ama hissettim özellikle bebeğin çıkarılış anı çok kötüydü. bir de ben de bel fıtığı var o kadar uzun süre sırt üstü yatınca belim de korkunç ağrıdı. ama üçüncü olursa yine spinal olurum, doğumdan sonra çok çabuk kendini toparlıyorsun

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 24 Kasım , 2014, 08:28:18
Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 14 Ağustos , 2014, 12:31:11
benim de ikinci spinal oldu doğumda çok ağrı hissettim. hemşire hissetmezsin dedi ama hissettim özellikle bebeğin çıkarılış anı çok kötüydü. bir de ben de bel fıtığı var o kadar uzun süre sırt üstü yatınca belim de korkunç ağrıdı. ama üçüncü olursa yine spinal olurum, doğumdan sonra çok çabuk kendini toparlıyorsun
7

bel fıtığı olunca spinal yada epidural bildiğim kadarıyla pek önerilmiyor.bu yüzden ağrın olmuş olabilir.ben azcık karşılaştırdımda epidural daha yaygın.ben hiç bişi hissetmedim.ne ameliyat anında nede sonrasında.zaten bebeğin çıkışını nasıl hissettin ona şaşırdım.amaç uyuşturmak değilmi.demek tam uyuşturmadılar :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

ยรlคภ๓คz göภlüm

aslında uyuşmuştum onu ben de anlamadım. ebenin bebeği alış anı çok kötüydü. hatta hemşireye sordum bundan fazla ağrı çeker miyim diye. o da en  fazla buydu bundan sonra birşey hissetmezsin dedi. doğum yapan tüm arkadaşlarım hiçbirşey hissetmedim diyor. benim de şansıma galiba. acı hissetmedim ağrı ve baskı hissettim. 

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 26 Kasım , 2014, 08:36:34
aslında uyuşmuştum onu ben de anlamadım. ebenin bebeği alış anı çok kötüydü. hatta hemşireye sordum bundan fazla ağrı çeker miyim diye. o da en  fazla buydu bundan sonra birşey hissetmezsin dedi. doğum yapan tüm arkadaşlarım hiçbirşey hissetmedim diyor. benim de şansıma galiba. acı hissetmedim ağrı ve baskı hissettim.

bebeği çıkarırlarken doktor beni uyardı.şimdi biraz baskı hissetceksin diye.göğüs altından azcık aşağı doğru bastırmışlardı.çünkü benim sıpa taaa memiklerin oralara çıkmıştı.sen bence onu hatırlıyor olabilirsin. :icon_thumright:

Sır_Çiçegi

hanımlar şimdiden dogum korkusu sardı beni baha daı genel anestezi oldum cok zorluk cektim şimdi nasıl olsun kararsızım genelmi epiduralmi cok korkuyorum :(
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

duygusu

Merhba bu forumda paylaşacağım 2. Doğum hikayem öncelikle rabbim isteyen herkeze nasip etsin.. İlk kızım 3,5 yasındayken 2. Gebeliğimi ögrendin planlı bir gebelikti eşim 2. Çocuga sıcak bakmıyodu iknalarım sonucu 2. Bebege karar verdık hamıleleğim çok zor gecti ilk hamileliğimden cok farklıydı acaba cinsiyetimi farklı dıge dusunduk ama 2. Kızımın gelecegını ögrenınce cok sevindik 13. Haftada cinsiyetını ögrendık 7. Aydan sonra sureklı yattım kendımı yormadım doktorum sakıncalı bir durum yok desede ilk kızım erken dogmustu bu kızmda erken dogacak dıge cok korktum gunde 4 lt su içtim yediklerıme dıkkat ettım hamur işi şekerli gıdayla beslenmedim 36. Haftalıkken sancılar yoklamaya basladı doktorum her an gelebilir dedi 10 aralık için gun verdı 38,1 haftadaydım epidural sezeryan olacaktım ameliyathaneye gıderken heyecan bastı bayılacak gıbı oldum esimde doguma gırdı saolsun doktorum dogumkocuda sokmuş hep bas ucumda benı sakınlestırmeye calıstı kızımın aglama sesını duydum tam kaka yaparken dogdu tam zamanında dogmuş kızım 3700 dogdu çok sukur ilk kızın 2300 dogunca bu bıze kuzu gıbı geldi