Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

๑ஐtek tabancaஐ๑

25 Eylül , 2012, 18:45:31 #1080 Son düzenlenme: 25 Eylül , 2012, 18:47:07 ๑ஐ๑ZἕὟ₮łΠ๑ஐ๑
epeydir doğum hikayesi eklenmemiş buraya buda benim hikayem
ben ilk kızımı sezeryanla doğum yapmıştım 4,5 sene aradan sonra dr um istersen normal doğum yapabilirsin dediği için bende sancılarımı bekliyodum. 22.04.2012 pazartesi günü sancılarım gelmeye başladı ama düzensizdi sancılarımı sayıyodum hep 2 gün boyunca evde sancıdan kıvrandım arada acile gittim ama henüz doğum değil deyip gönderdiler  :caca: normalda 10.05.2012 olacaktı doğum tarihim. 2 uykusuz ve aç geçen günün ardından 25.04.2012 çarşamba günü sabah annem kahvaltıya bana gelmişti fakat ben artık kendimden geçiyodum sancılarım iyise sıklaşmıştı ve nefes aldırmıyodu annem gidelim diye tutturuyodu bense bi nişan gelsin suyum falan gelsin öle gideyim diyodum ama anneme dada fazla dayanamadım eşimi çağırdım ve gittik hastaneye (tabi yolda 10 defa kaza tehlikesi geçirdik eşimin panikliğinden ) dr. um hemen muayeneye aldı ve 3 santim açıklık var dedi yatışımı yaptırdık serum falan bağlandı sancılar çok kötü ama 3 santimden fazla açıklık olmuyo dr tekrar muayene etti ve nst ye bağlandım bebeğimin kalp atışı çok yükselmişti 198-205 arasında değişiyodu dr. bebeğin hayatını tehlikeye atmayalım dedi ve tekrar sezeryana karar verdi hemen hazırlıklar yapıldı ve ben doğru ameliyathaneye
giderken çok kötü ağlıyodum  :y25: bana bişi olursa 2 kızımda önce Allaha sonra sana emanet diyebildim anneme. Annemin hadi kızım güzel Allahıma emanetsiniz sağ salim kurtulun inş. dediği hala kulağımda eşimde ameliyathaneye kadar indi benimle ve ben içerdeydim tek birşeye odaklanmıştım kızım nasıl bişeydi acaba sağlıklı mı  :y25: dr um geldi ve spinal anestezi yapıldı sonda falan derken 10 dk kadar sonra kızım doğmuştu ama ağlamıyodu  :y25: çok kötü morarmıştı dr um baya uğraştı ağlaması için nihayet 2. şaplağın ardından ağlayabildi ama çok cılız bi sesle ebe kızımı sırılsıklam bi şekilde öpmem için yanıma yatırmıştı ana kız koklaştık öpüştük sanki yıllardır birbirimizi tanıyormuş gibi  :love7: sancı çekerken ve ameliyat esnasında herkes için dua ettim . Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu yaşatsın  :amin: kızım çıkmıştı odaya bense sabırsızlıktan nerdeyse ölecektim sürekli daha bitmedimi die sorup duruyodum
dikişler falan bitmişti odama çıkardılar beni bebeğim küveze alınmıştı yaklaşık 2 saat sonra getirdiler tekrar aldım kollarıma doyasıya öptüm kokladım kendimle gurur duyuyodum bunu benmi yaptım diye  :ehi: işte o an dünyanın en unutulmaz anı zaman dursun istedim bi an çok ama çok güzel bi duygu Allah herkese yaşatsın  :amin: sırf o duyguyu tekrar yaşayabilmek için yine doğurucam  :ehi:  :ehi:
epey uzun oldu kızlar kusura bakmayın umarım sıkmamışımdır 

Sır_Çiçegi

rabbim herkesin bebegini saglıcakla kucagına almayı nasip etsin inş.  :amin: :amin:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

melek100lü

Eminecim ne sıkılması yaa  :y25: harika bir duygu değilmi  :love9: :love8: :love9:

:nazar: :love9: YANİ SENİN UFAKLIK ERKENMİ DOĞDU  :icon_scratch: KIYAMAM HER İKİSİNİDE YAŞAMIŞSIN :opucuk:

HEM NORMAL SANCI ÇEKMİŞSİN HEM SEZERYAN  :-\ :love9:

๑ஐtek tabancaஐ๑

Alıntı yapılan: melek100lü - 25 Eylül , 2012, 19:57:23
Eminecim ne sıkılması yaa  :y25: harika bir duygu değilmi  :love9: :love8: :love9:

:nazar: :love9: YANİ SENİN UFAKLIK ERKENMİ DOĞDU  :icon_scratch: KIYAMAM HER İKİSİNİDE YAŞAMIŞSIN :opucuk:

HEM NORMAL SANCI ÇEKMİŞSİN HEM SEZERYAN  :-\ :love9:

evet benim minik fare 15gün erken geldi  :aferin:
her ikisinide yaşadım iki doğumumdada hem sancı çektim hem sezeryan ikisi bi arada  :ehi: :ehi:

banu_fth

evet yaa o bebeğin getirildiği ilk an yokmu  :love9: :love9:

bende yeniden yaşamak istiyorum ..  :love9:

yanağı yanağıma değdiği an susmuştu kızm .. türk sinemalarındaki gibi  :ehi: :ehi:  eşim şok olmuş bakıyordu ..

o da hala söyler durur .. unutamıyorum o anı diye .. olsun ama ilk kızımın altını ben değiştim der  :toothy10: :toothy10:  kıskanç ..  :ehi:

toprakk

ben de yazayım barii... epeydir sitede yoktum belkide hatırlamazsınız ama neyse
22haziran 2012 sabah yataktan kalkarken altımı ıslattım braz neyse o sıra kaynanam kapıyı caldı kapıyı alel acele açtım ogün boyunca azar azar altıma kaçırıyorum sanki demeyede utanıyorum altınamı yapıyorsun diyecekler die esim zaten baya sakacı aksam 8e kadar böyle dewwam etti en sonunda kaynanama anlattım bugünden beri altıma kaçırıyorum acaba altımamı kaçırıyorum yoksa suyuummu geliyor die kaynanam esim için ara gelsin doktora getirsin dedi ama ben korkuyorum suyum değilse rezil olcam diye
aksam namazını kıldım dua ediyorum rabbim beni reszil etme insallah doğumum geliyodur  diye dua ediyodum namazlığı kaldırırken olan suyum boşaldı ben bağıra bağıra kaynanamın yanına :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: kadının ödü patladı aksam 10 da doktora gittik sedyeye çıkardılar 1 santim acıklık sancılarım sabaha karsı sıklastı iyice daha sırt üstü yatamıyorum sabah 8 de birdaha baktılar aman allahım yine 1 santim acıklık ben basbas bağırmaya basladım feryat ediyorum beni çıktirmeyin sezeryana alın diye bir cadı ebede gelmiş bağırma be ! senn kide sancımı diyor
bende doğranıyorum ne demeye calısıyorsun dedim tartıstık gitti
yanımda  baska bir kadın oda sancı cekiyor ağlıyor allahım yardım eyle die bende kadına diyormusum  çok beklersin ben dünden beri yalvarıyorum 1 santimi geçmedi diyorum kaynanam sonradan anlatıyor çok güldüm neyse saat 11 40  sedyeye aldılar beni, 2ebe biri tamam dğsun bebek dedi ve bana bak bağırırsın seni sedyeden asağıya atarım diye tehtit etti nasıl sikayet etmedim ben onu hayret ediyorum yaaa bende yeterki kurtarayım die gercekten bağıramadım ama boğazlarım ın hırıldamaktan yırtıldığını hissettim neyse çocuk bir türlü gelmiyor bir ebe atladı karnımın üstüne oan çok acıdım işte bebeğim doğduuuu :D
bebeğim öyle ağlıyorki o ağladıkça ben ağlamaya basladım hüngür hüngür birde bendeki delilik ebe bebeği giydiriyor banada bir yandan dikiş atıyorlar ben bebeğin parmaklarını sayıyorum eksiklik varmı die neyse içeri geçtik oda aya ben kaynananama bebeğe sahip çık demiş bayılmısım bir daha kalktıımda ebeler basımda beliyordular hemen bebeğimi aldım emzirdim okadar güzel bir duygu ki minicik yavruyu veriyorlar kucağına kendi canından kendi kanından okadar mutluydum ki  bebeğim olmuyor die ağladığım üzüldüğüm günler geride kalmıstı simdi oğlum3aylık teyzeleri ewimin nesesi gözümün nuru rabbim isteyen herkese nasip eylesin darısı olmayanların basına.....
Make a pregnancy ticker

SENİNLE VAR OLDUM ,SENİNLE VARIM SIKI TUTUN ANNENE

kelebegimm

bende oglusum rahat birakirsa dogum hikayemi paylasiyim artik  :) hep hayal ettigim en guzel anii... :love9: :love9: :love9: :love9:

06.09 persembe sabahi kalktim belim agriyo ince ince ama cok hafiff
wc ye gittim sari deisik bi akinti geldi gunumde bir gun gecmisdi sabirsizlikla bekliyoruz tabi pasami :love9: :love9: hemen esime msj yazdim geldi hastaneye gittik nts ye girdim sancilar cok guzel bir saat kontrol ettio sancilarimi super dedi ama bendeki o kadar hafif sanciki bole olursa ben 5 de dogururum 10 da diyorum :k06:
neyse lavman felan yapildi hersey ayarlandi dokdor yok ebe kontrol ediyor surekli dokdoru arayarak bilgilendiriyo :-\ :-\ saat 12 de gelcek dokdor 11 de beni birakdi biraz merdiven in cik acilman artsin dedi bub arada acilma 2 cm
bir saat boyunca 4. kata kac kez indim cikdim ac ac saat 12 oldu yukari cikdik tabi bende sanci felan yok o belimdeki agrida gitti :k06: ntsye bi girdim sanci sifirrrrrrrr  :-ooo :-ooo :-ooo sok olduk eve geri donduk tabi :D cumartesi sabah yine 6:30 da uyandim 5 dk da bi sanci giriyo 8 e kadar cekdim dus aldim yine gitti sancilarim aksam 6 ya kadar gezdik ama kasilmalar yine oluyo ara ara artik en sonunda annem ve kaynanam dayanamadi gidin dedi hastaneye gittim tmm bu gece dogar dediler hersey halledildi dogum odasina girdim  yine nts felan derken tekrar kan almaya indim ordan ebe bize girisinizi yaptirin buraya gelin demis bizde odanizi ayarlayin anladik herseyi hallettik odamizi istedik girdik guluyoz egleniyoz odada gorumcem esim annem kaynanam felan saat 9 da annemleri yolladik esimde 11 de gidecek tek basima kalcAm annemler gitti ebe odaya girdi siz nerdesinizzzz heryerde sizi ariyorum ben diye :ehi: :ehi: :ehi: biz esimle odada keyif yapiyoruz tv yi acdik :ehi: :ehi: :ehi:
neyse gittik dogum odasina belimden igne yapicaklar felan ama herkes korkuyo bende kanpirtilasmasi ver gelen giden birbirini soyluyo iki dokdor geldi
belimden igne yapicam esim onume oturdu elimi tutuyo kesinlikle kimramam lazim ama odum kopuyo aciycak diyeee biride beni tutuyo ve igneyi batirdi ilaci bi verdi annemmm carpiliyomm sag bacagimm die bagirdim ortadan yapamadi tam 4 denemede yerini buldu saolsun simdi belim hep karincalaniyo
sirtimdan gogsume dogru hortumu yapistirdilar benim sancilar siddetlenince ilac vercekler her 3 saatde bir
ilk iki saat sancilar tzavan yapiyo acilmam 3 cm ama ben bise hissetmiyorum esim hep basimda askim ben bise hissetmiyorumki nasil ikincam diyorum guluyoo :D :D
2 saat sonra ilacin etkisi bitti acilma 4 cm ama ben ölüyorum sanciki ne sancii dua ustune duaesim bi yadan ben bi yandan o ilk ilacdan sonra hicbi ilac fayda etmedi her 3 saatde bir verildi ama bana hic islemedi yaniyorum hüngür hüngür agliyorum esime yalvarisiyorum askim nollur askim ölüyom ameliyata alsinlar
ANNEMM yaniyorum annem diyoruumm esimin gozler dolu dolu almiyolar askim hersey normal gidiyomus diyo
ama yok bu sancinin tarifi yok allahim yardim et nolur allahim diyorum hep sesli sesli yalvardim sabaha kadar 16 saat esim yanimda bitmis durumda ben bitmis durumdayim en son ebe geldi kontrol etti acilma sanci hersey tamam ama bebegin kafasi inmemis tam iki saat onu bekledik iki saatde ole sanci cekdim annem sen nasil dayandin evde dogurmus bide annem abimi ve kardesimi basinda kimse olmayarak hem agliyorum hem onlari dusunuyorum en son esime acik acik benim buyuk tuvaletim geldi ölüyom acil wc ye gitmem lazim nolur kaldirin die aglamaya basladim hemen ebeyi cagirdi esim oh super kafasi iondi tuvaleti deil o dedi nasil sevindik anlatamam hemen dokdorda ebede geldi  basladik sanci geldigi an ikin dediler ve sanci 1 2 3  ikiniyorumm ama bogazlarim yirtilcak kendimi skiyorum bagirmak istemiyorum dokdor super devam et birakma diyo ama ne mumkun derman kalmadi 16 saat ikinci ikinma calismalarinda tekrar evet geldi kafasi bak dio dokdor elimle ellettiler guc aliyim diyee ve 4. ikinmada makaslar yanindaydi dokdorun zaten bittim ben bittim die die ikindim ve bi bakdim makas gidio oraya ikin ikin diyolar bana o anda oylece akdi yvrum yatagaaaaa allahim mucizeeeeee anlatilmazzzzzz  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: esim dogdu askim die hungur hungur agliyo ben kaldim oylece ne gozyasi ne tepki  sadece sukur allahim bitti cok sukur diyebiliyorummm :amin: :amin: :amin: ve kucagima verdiler yavrumu tertemizzz dogduuu esimle optuk kokladikkk tarifi yok candan can ayriliyo rabbimin en buyuk mucizes rabbim herkese yasatsin almanyada yasiyorum ama sansima o gun yeni dokdor gelmis hastaneye arap ve muslumandi yavrumu besmeleyle dogurttu ve sonunda sukur dedi oda  :amin: :amin: :amin: :amin:
dikislerim zorladi hastane ortami yavrum biraz yaramaz ama herseye degerr o an rabbim herkese nasip etsinn :amin: :amin:
dogum anindada isimlerle herkese dua ettim zaten
benim hayellerim gercek oldu yasarmiyim acaba diyodum 9 ayim bisey olursa korkusuyla gecdi iki dusugun ardindan benim icin hic olmayacak biseydi ama RABBIM OL desim yeterki umudunuzu kaybetmeyin hic rabbim olmayacak duaya amin demez hayal kurdurmazzz

ve burdaki canim arkadaslarim butun hamilelgim boyunca dogurdunmu dogur artik diyenler DOGURDUMMM coook mutluyum :hello2: :hello2: :hello2: dogum zamanindada hep benimleydiniz sizi coookkk seviyorumm  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :flowers: :flowers:[color]

]

ZéynéP.SimAy

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: çok duygulandım ayşenur Allahım bizlerede naip etsin sağlıkla kucağımıza almayı inşallahhh  :amin: :amin:

burcum

:y25: ay ayşenurum ALLAH seni ne etmeye :ehi: :ehi: :ehi: gözlerim doldu :y25:
ALLAH mutluluğunuzu daim etsin canım :amin: maşallahhhh paşamıza da ALLAH nazarlardan kazalardan belalardan korusun :amin: :nazar:

...ŞehzadEfe...

okurken doğurdum yoruldum hee  :k06: ne güzel anlatmışsın canım  :nazar: :nazar: allah daim etsin
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

_inci_tanem_

:y25: :y25: :y25: ayşenur ağlattın beni ya nasıl duygulandımm  :crybaby2: :crybaby2:

RABBİM yavrunuzu analı babalı  mutlu huzurlu büyütmeyi nasip etsin  :amin: :amin:  :nazar: :nazar:

Darısı hayırlısıyla bizlere inşallah bizde yavrularımıza sağ salim kavuşuruz inşallah  :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

kelebegimm

Alıntı yapılan: zynpesra - 26 Eylül , 2012, 14:19:24
:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: çok duygulandım ayşenur Allahım bizlerede naip etsin sağlıkla kucağımıza almayı inşallahhh  :amin: :amin:

aminn tatlim sizinki kolayca olur insallahhh :amin: :amin: :amin:

aminnnnnnnnn nuket ve nagihann saolun canlarr eee 16 saat hangi ani yazcami sasirdim :) :)

]

kelebegimm

Alıntı yapılan: yyeeliz - 26 Eylül , 2012, 14:28:05
:y25: :y25: :y25: ayşenur ağlattın beni ya nasıl duygulandımm  :crybaby2: :crybaby2:

RABBİM yavrunuzu analı babalı  mutlu huzurlu büyütmeyi nasip etsin  :amin: :amin:  :nazar: :nazar:

Darısı hayırlısıyla bizlere inşallah bizde yavrularımıza sağ salim kavuşuruz inşallah  :amin: :amin: :amin:

aminn canim ins kolay dogumun olur seninde hep anlatirlarti hic zor gelmezdi insan herseyi yasayarak ogreniyooo ama bu mucize herseye degerrr :love9: :love9: :love9: :love9:

]

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: kelebegimm - 26 Eylül , 2012, 14:30:47
Alıntı yapılan: yyeeliz - 26 Eylül , 2012, 14:28:05

aminn canim ins kolay dogumun olur seninde hep anlatirlarti hic zor gelmezdi insan herseyi yasayarak ogreniyooo ama bu mucize herseye degerrr :love9: :love9: :love9: :love9:

Aminnnnn canım inşallah ALLAH razı olsun :amin: :amin: :amin:
İnşallah RABBİM bu mucizeyi yaşamayı hayırlısıyla bizlerede nasip eder o günleri görürüm  :amin: :amin: :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

suzannn

AYŞENURCUM ONCA SIKINTILI SÜREÇTEN SONRA SENDE KAVUŞTUN EVLADINA ÇOK ŞÜKÜR