Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: Sır_Çiçegi - 15 Haziran , 2012, 20:41:08
maşallah cnm güzel bir dogum olmuş  :nazar: :nazar:

rabbim herkese nasip etsin inş.  :amin: :amin:

sağol canım inşallah herkeze böyle nasip eder  :amin: :amin:

kelebegimm

Alıntı yapılan: ahmetfatma - 15 Haziran , 2012, 20:06:49
Bende paylaşayım doğum hikayemi sizlerle  28 mayıs pazartesi günü kontrol için kalktım kalkmam ile benden isteksiz  su gelmeye başladı kendi kendine eşimi uyandırdım anneme söyledim kızım senin suyun geliyor  dedi beni aldı telaş bir yandan hazırlanmaya başladım duştu abdesti  kızımın eşyaları hazırdı neyse çıktık yola gittik doktora orda ilk kontrollerimi yaptılar ve nst ye bağladılar kızımın kalp atışlarını begenmedi doktor aç idim hiç oynamamıştı  kızım besleyici serum verdiler ben sürekli nst giriyorum bir begeniyor doktor kalp atışlarını bir begenmiyor  sezeryana almaya karar veriyor gidiyor konuşuyor eşimle geliyor kızının kalp atışları iyiye gidiyor biraz daha bekleyelim bakalım diyor  bu arada sancım hiç yok ara ara suyum gelmeye devam ediyor sağolsun doktorum çok ilgilendi hep takip etti beni  öyle böyle gece oldu 1.30 gibi benim belden yavaş yavaş agrı gelmeye başladı gittim ebeye söyledim ve doğum sancısı başlamış dedi  sabah 9 civarı nöbet değişimi oldu doktorum da diğer doktor geldi baktı nst ye koydu önceki doktorum durumumu anlattı ona ve bana  sancımın şiddetli olmadıgından dolayı suni sancı taktılar sancı giderek artmaya başladı açılmada var dı 5 cm civarı ben ebeler doktor ne derse onu yapıyorum sancın geldikçe ıkın seni doğuma alıcaz dediler ben olabildigince ıkınıyorum ki bir an önce alayım kızımı kucagıma diye neyse ebeye dedim geliyo sanki bir kontrol edin oda başı göründü hadi doğum haneye dedi gittik ve işte o an kızım 12.5 geçe dünyaya geldi  şükürler olsun kızım iyi idi ondan sonrası dikişler vs ben o sırada kızıma odaklandım sadece ona bakıyorum  ve dikişler bitti beni kaldırdılar sandalyeye oturttular  kızımı kucagıma verdiler Rabbime şükürler olsun  :amin:

ne kadar guzel ve kolay dogumun olmus canim allah anali babali buyutsun  :amin: :amin: :amin:
rabbim acilarini gostermesin :amin: :amin:
[/b]

]

HASRET!M S@N@

inş hepimizde böyle kolay dogumlar yaparız cnm

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 18 Haziran , 2012, 08:15:27
inş hepimizde böyle kolay dogumlar yaparız cnm

inşallah canım meleklerini sende böyle kucagına alırsın :amin:

--elif--

Buda benim doğum hikayem;
13 haziran günü kontrolüm vardı ve 9 ay 10 günün bitimi 15 hazirandı kontrole gittim nst ve tuşe istedi doktorum,nst de sancılarım çıkmıştı ve alttan muayenedede 3 cm açılmam olduğunu söyledi ebeler akşama geri gelirsein dediler birazda sancım vardı tabi öyle duyunca daha bi arttı heyecan hat safhadaydı artık gelecekti meleğim heyecan,korku,üzüntü hepsini bir hissettim  :y25:  :y25:
sonra doktorum ultrasonla baktı her şey normaldi eğer olmazsa bi gece daha bekle 15 haziran Cuma sabah erken doğuma alalım dedi açılma başlamış daha beklemeye gerek yok dedi
bende meraklı bi bekleyiş başladı sürekli kendimi yokluyorum sancım geliyormu kanamam varmı falan o şekilde 2 gün geçti ama nasıl bende bi endişe ya bana bişey olursa kızım ne yapar diye  :y25:  :y25:
o kadar kötü geçtiki o iki gün kızıma bakıp bakıp ağlamak geliyor içimden kendimden geçmiştim artık eşimide düşünmüyordum ama kızım bensiz ne yapar diyodum elimde olmadan bu vesveselere kapıldım tabi sürekli, dilimde dua kendime ve tüm hamilelere dua ettim tabi bebek isteyenlerede RABBİM kabul etsin  :amin: 
Cuma sabah erken uyandım bütün hazırlıklarımı yaptım kızım daha uyuyodu anneme emanet ettim
ablam ve teyzemle hastaneye gittim işin kötüsü eşimde yanımda değildi görevi nedeniyle Cuma namazında kesinlikle camide bulunması gerekiyor velhasıl öyle bi yanım eksik gittim yatışımı yaptık çok sakindim,rahattım kendime moral veriyodum sürekli her şey yolunda gidecek diye
doğumhaneye çıktım saat 9:30 du lavman yapıldı,serum takıldı,rahim yumuşatıcı iğne vuruldu ve odama geçtim ablamla ve teyzemle baya muhabbete daldık bende tabiş tık yok ebeler geliyor sancın başladımı diye ben çok hafif bi sancı hissediyorum yok denecek kadar az yinede arada muayene ediyolar ben güle oynaya gidiyorum muayeneye 4 cm,6cm en son 7-8 cm e kadar açılma var ve bende hala tık yok gelip götürdüler suyumu patlamak için serumu açtılar öylesine muayeneye çıktığım doğum masasında geri indirmem kararı aldılar çünkü açıklık yeterli seviyedeydi ben inanamıyorum tabi böylesine kolay kurtulacakmıyım diyorum sancılarım başlamıştı artık sancı geldikçe ıkın diyolardı 5 dakikaya bir sancı geliyordu ve ben elimden geldiğince çaba gösteriyordum ama yok olmuyor bebğin başını görüyolardı ıkınmam benim çaba göstermem gerektiğini söylüyolardı sürekli ama yok ben bir türlü ıkınamıyordum kızımdaki problemle yine karşı karşıyaydım ben ıkındığımı sanıyorum onlar bebeği bi cm bile oynatamadığımı dünya başaıma yıkılmıştı sanki benim elimden hiç bişey gelmiyordu dru çağırmışlardı o arada ve tabi bu şekilde ben 1 saattir doğum masasındaydım artık gücüm takatim kalmamıştı nefes alamıyordum onlarda çaba gösteriyordu ama benm ıkınmam gerekliydi ve ben kesinlikle becermiyordum bebeği sıkıştırdığımı nefessiz kaldığını söylüyolardı bana oksijen taktılar çünkü artık nefes alamıyordum o an bi anlık kızımı düşündüm bensiz ne yapar diye  :y25:  :y25:  :y25:
ebelerde,doktorda arttık iyice panik yapmaya başladılar bebğime bişey olacak diye çok korkuyolardı ve en son doktorumunda o titreyen,ağlamaklı sesini duydumya dünya başama yıkıldı durum gerçekten ciddiydi ve bende ümidimi yitirmiştim çatlayıp ölecem diyodum dua okuyamaz oldum hiçbir şeye gücüm yoktu aradan 1 buçuk saat geçti ve ben hala doğum masasındaydım bi zman sonrasını bende hatırlayamaz oldum sürekliaynı şeyleri duyuyordum ıkın,zorla en son nasıl oldu bilmiyorum oluyor hadi gibi şeyler duymaya başladım 3 ebe karnıma olanca kuvvetiyle bastırıyordu ve ben zaten artık kendimden geçmiştim en sonunda bi rahatlama ve bebğim gelmişti saat 12:45 tam Cuma saatiydi kafamı zorla kaldırdım baktım ağlamıyordu üzüldüm bi an neyse sonra o ses doğumhaneyi çınlattı RABBİM sana sonsuz şükürler olsun  ozaman söyleyemedim bile doğmuştu ama ben hala öleceğimi düşünüyodum çok fena susamıştım  sadece su diye inledim su getirdiler biraz kendime gelmiştim bebeğimden tarafa kafamı çevirecek halim bile yoktu ama kurtulmuştum RABBİM mucizesini bir mucizeyle vermişti artık elime artık söylenecek söz yok kelimeler kifayetsiz kalır derler ya işte öyle bişey RABBİM isteyen,dileyen herkese versin mahrum bırakmasın kimseleri
tüm hamilelerede kucağına aldığı günleri göstersin  :amin:  :amin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

elifcim demek sende yusufuna kavustun ha Allah anali babali buyutsun insanllah  :amin: :amin:
dogum hikayende baslari benim hikayeme benziyo  :y25: ama ikinma konusunda cok sukur rahat dogumdu benimki  :amin: olsun sagolsunlarda unutuluyor  :k06:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

HASRET!M S@N@

elifcim allah analı bablı büyütsün hikayeni cok güzel anlatmısın birebir gözümde canlandı cok sükür kurtldun

Bluegirl

Neslihancim Rabbim anali Babali büyütmeyi nasip etsin  :flowers:
çok şükür sag salim bebisini kollarına aldınya unutuluyor bütün zorluklar
Dogum hikayemiz çok benziyor özellikle cuma saatine denk gelmesi  :love9:
Benimde doğumum cuma gunü sabah 9 la öğlen 1 arasiydi ve öğlen ezanı okunurken bebisim doğdu  :y25:
O gün o saatler geldi aklıma  :y25:
Rabbim hayirli sağlıklı uzun bı ömür versin Yusuf yüzlü paşaya  :amin: 
Hayirli evlat olsun inşallah

Balböceği

:y25:  :y25:

nesli, kız ağlattın beni  :crybaby2:

Rabbim o büyük geçitte kimseyi yarı yolda koymasın  :amin:

Çok. Zor...  :y25:

Rabbim oğluna hayırlı uzun ömürler nasip etsin  :amin:

Önce Allah'a sonra size hayırlı evlat olsun inşallah...  :amin:   

--elif--

sağolun canlarım  :opucuk:
çok şükür geçti gitti şimdi mışıl mışıl uyuyo paşam  :love9:
RABBİM kimseleri bu yolda koymasın ve isteyen herkese nasip etsin  :amin:  :amin:

ayten

gozunaydin canim allah anali babli buytsun bende agliyarak okudum bende dogumda cok sidetli sanci cekti ama dogum ani kolaydi her dogumumun kendine gore zorlukleri oluyor demek

mavişim80

OKURKEN AĞLAMAKTAN KENDİMİ ALAMADIM
RABBİM HERKESE NASİP ETSİN

melek100lü

canım çok ağlatın beni  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

canım ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN  :amin: :amin: :nazar: :nazar:

ÇOK ŞÜKÜR KURTULMUŞSUN  :amin: :nazar: ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

RABBİM HERKESE NASİP ETSİN İNŞALLAH  :amin: :amin: :amin: :amin:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

18 hazıran 2012 pazartesiiii... hersey o gun basladı.oglumun bana yasattıgı korkuu ömrumden 10 yılı alıp gıtmıstı o an hamılelıgım aklımdan cıkmıstı bıleee... o olayımızda benım ev 6 katta ve teras onu acıkk eltım terasta halı yıkamıstı ogun ve terasın kapısını acık bırakmıs babam ıse kapının önunde ıslanan yerlerı vıledayla sılıyordu evde bır an sessızlık oldu oglum alı eymen ortalıkta yoktu yanımdan bır anda kaybolduu evın ıcınde aramaya basladımm ses yok kendısı de yok aklıma cok kötu seyler gelmeye basladıı eymen dedım attı kendını balkondan asagı ya balkona öle bır fırladım kı yerler ıslakmıs sabunluymuss hıc umrumda degıl cıplak ayak daldım ayagım kayar gını oldu ama umrumda degilll oglumm yok deliye döndumm apartmandan asagııya ınemez kapı kılıtlı balkondan asagıya bır baktımmm kıı oglum attı kendını dıye sukurler olsunn kı yokk ama öle bırsey kı rabbım yasatmasın kımseye hanı öle bırsey olmazz hıc dusunmeden kendını atıcak hale gelmısım cıglık cıglıga eymenı arıyorum be mubarek cocuk bı ses ver tekrardan eve gırdımm odadan aglayarak cıktı elınde bulasık deterjanı megersem deterjanı alıp saklanmıs ama hala nereye saklanmıs bılmıyorumm onu görunceee bır bagırdım nerdesın sen dıye sonra oturuppp hungur hungur agladım hala aklıma geldıkce gözlerım dolarr o sırada babam bana dıyormus burdan gecmedı burda degıl ama öle gözum dönmus kııı ne dedıgını duymaz olmusumm ve ardından ufak ufak kasılmalarım basladı karnım kasılıyo oturamıyorumm dr umuz gun vermıstı 21 hazıran 2012 persembe gunu sezeryana alınacaktımmm.. daha erkendı dogurmam ıcın 38 haftaya yenı gırmıstıkk aksam avktı oldu yemek hazırladımm kasılmalarım arttık 15 dk da bır gelıyo dedım ben perembeye kalmaz dogururum derken saat 12 oldu dr a gıtsem mı uyusam gecer mı arasında gıdıp geldımm ne olur ne olmaz derken gıtmeye karar verdım en yakın hastaneye gidip nst cektırdım ebe hemen anladııı karnıma dokunur dokunmaz senın sancıların baslamıs dedı  nst de de cıkmıstı sancılarr duzenlı dr kontrol etmesı ıcın yukarı cıktık ultrasonla bktı ve dedıkı dogum baslamışş gebelıgın mıyadı dolmus ıster drunuzu arayın hbr verın ıstersenız şimdi gebelıgınızı bız sonlandıralım dedıler yok dedımm dr um a gıdıcem benn dedım ve cıktımmm o kadar kotu hıssedıyordum kı kendımı kndımı ya amelıyatta bana bıorsey olursa ogluma ne olur korkusuu sarmıştıı ve cıktım oglum uyuyordu annem bnı bklıyorduu sancılar baslamış dedım ve basladımm aglşamayaa kndımı tutamıyorummm sancı flnda hıssetmıyorummm.....uzuntudenn annem bnı tesellı etmeye calısıyor ha şimi ha 4 gun sonra ne olcakk dıyee bnm aglama sebebımm sadece oglumdu bu arada dr um arandı hber verıldı zaten dogum cntam hep hazır bkledımm 2ay öncesıden hazırladımm ...ilk önce eltım eşim bn gıdıcektık oglum uyanıncada annem gelicektıı derkenn oglum uyandıı vew annemde bızle geldıı oglumda yanımdaydıı ..... hastaneye gıtmek için yola koyuldukk saat sabahın 4 u olmustuu 04.15 de hastanedeydıkk hemenn kapıda tekerleklı sandalyeye oturttularr dr um hastaneye haber vermişti gekecegımı ve özel bır ılgıylee karsıladılarr...hastane yatıs işlemlerı basladıı hemsırenın bırı gelıyor bırı gıdıyo kan alındı tansıyon ölculduu derkenn yesıl önluk gıyıldııı amelıyathanne yoluu tutulduu oglum hastanede tekrar uyuduu onu öptum kokladımmm gözlerım dolu doluu olduuu aglamamak ıcın zor tutuyordum kndımı annem eşim uzulmesın dıyee esımde aglamaya basladıı dekenn ayrılık vaktı geldıı saat 05.55 ve amelıyathane ye gırdıkk kollarımı ayaklarımı kelepçeledıler makıne kablolaru takıldıı ve saat 06.00 cnm dr um kapıdan ıcerı gırdıı dılımdenn dua eksık olmadıı dr umuzla ufak bır sohbet gerceklestı ve derken amelıyat baslama zamanı geldi son kez besmelemı cektımm ve gözlerımı kapadımm narkozu vermişlerdii...saat 06.15 de kızım dunyaya gözlerini acmıs benım uyandıgımda ise saat 07.50 idi hemsıre benı uyandırmaya calsııyor ben seslerı duyuyor fakat cvp veremıyordum vede gözlerimi camıyordum agzımdan cıkan ılk söz bısmıllahırrahmanırrahım olduuu .... ve ılk sordugum soru kızım nasıl oldu cok ıyı annesı dediler ....ve yukarı cıkma vaktıı yuzum guluyor ilk sezeryanımdakı o agrı yokkk sadece nefes sorunu yasıyordum nefes alamıyordumm oglumdada aynısını yasadııgım için korkmadımm :) odamıza cıktık eltım eşim canım annem ve bırtanecık oglum benı beklıyordu oglum hala uyuyordu ıyıkıde uyanmadııı yoksa hastaneyı bensız ınletırdııı ...hemen annemlere sordumm kızımı gördunuz mu nasıl kac kılo dogmus dıye annemler henuz görmemıs eşim görmus benım amelıyatım boyunca amelıyathanenın kapısında bekelmıs saskındııı gözlerı kıpkırmızııı...kızımız gayet ıyı hıc merak etme dedı ve bebek odasını aradık bebegı getırmelerını ıstedıkk hemen getırdıler yanıma koydularr öptum kokladımmm cok cırkındııı dedımm bu cok cırkınn hıc bana benzemıyoo :D :D azcık gulustukk emzırdımm hemen doyurdum bebısımın karnını ve yatagına koyduk kucuk prensım uyandı bu sırada oglum kardesın geldı hanzade geldı bak dedık cok saskın bakıyodu öpmek ıstedıı öptuu kokladı oda oglum herseyı koklarda :D sureklı yanında olsun ıstedı kucagına almak ıstedııı :d aslan oglum benım kardesını cok sevdı 1 gece hastane kaldık ve cıktıkk sezeryan olmama ragmen sadece 1 gun kaldım gaz cıkarttıktan sonra cıkarttılarr kızım cok usluydu o gece bızı hıc uzmedııııı :D şimdi 19 gunluk oldk hanzade melegımmm canım kızım huy degişimleri basladı :Devımızdeyızzz mutluyuzz rabbım herkeseee yasatsın bu duyguyu ınsalllah 2 cocuklu olmak cok ama cok farklıymısss :D bıraz uzun oldu ama ne yapalımm :D
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

Nezo

30 Ağustos , 2012, 20:36:07 #1079 Son düzenlenme: 30 Ağustos , 2012, 20:38:30 ●๋: ●๋: ήẽz ●๋: ●๋:
Bende Anlatayım Doğum Hikayemi  :-*

Biliyorsunuz Preklemsi Teşhisi Konulmuştu Bana Erken Doğuracağım Zaten Belliydi Ama Benim Kızım Beklemediğimiz Bir Anda Geldi. Salı Günü Üniversitede ki Doktoruma Kontrole Gittim Ve Bana Bebek Kanala İnmiş 2 Gün Sonra Kontrole Gel Tekrar Bakalım Dedi.
Perşembe Günü Sabah Hastaneye Gitmek İçin Yola Çıktık Hastane Çantamız Hep Bagajda Duruyodu Zaten. Yolda Bütün Arkadaşlarımı Aradım. Çünkü Akşama Kız Kardeşimin Kınası Vardı Bide Tehdit Ettim Gelmezseniz Boğarım Falan  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Vardık Doktora Muayene Etti Dedi Açılma Başlamış Çok Rahat Normal Doğurcan Sen Dedi. Ama Bu Hastalıktan Halam Normal Doğururken Vefat Ettiği İçin Biz İstemedik. O Zaman Dedi Hemen Çık Doğuralım. Nası Yalvarıom Doktora 2 Gün Daha Dursun Ne Olur Kardeşimin Düğünü Var Diye. Oda Dedi Nst Çektir O Zaman Bi Bakalım. Nst Çektirirken Hüngür Hüngür Ağlıyodum. Aldık Sonucu Gittik Derhal Dedi Çık Yukarı Hemen Geliyorum........  :y25:

Ben Tabi Yusuf Yusuf....  :ehi: :ehi:

Eşime Tembih Ediyorum Sakın Annemi Arama Kimseye Haber Verme Diye. Ben Çıkınca Kardeşimi Ara Sakin Sakin Anlatsın Babama Diyorum. Babam Halamdan Dolayı Doğumdan Korkar. 

Yukarı Çıktık Bana Mavileri Giydirdiler. Suzanı Aradım Hemen  :love9: Heyecanlı Bekleyiş Başladı. Annemler Arıyo Devamlı Nerde Kaldınız Diye Tahlil Sonucu Bekliyoruz Diye Oyaladık. Ben Hastaneden Çıkınca Kuaföre Gidicem Öyle Konuşmuştuk Kardeşimle Garibim Ablası Gelecek Diye Bekliyo Nerden Bilsin. Acil Bi Hasta Gelmiş Biraz Gecikti Ameliyata Girişim.

Sonra Sedye Geldi Korkudan Ölücem Ama Belli Etmiyorum Gırgır Geçiyorum Filan Sosyete Rezil Olduk Diye. Altıma Yapıcam Çaktırmıyorum  :ehi: Eşimin Elini Tuta Tuta Asansörden İndik Beni Direk Aldılar Ya Eşimle Vedalaşıcam Dedim Sarıldık Falan Ayy Anlatamam Nasıl Bi Duygu Olduğunu Titriyoduk İkimizde  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Beni Beklemeye Koydular Ameliyathane Hazırlanıyomuş. Eşim Arada Çaktırmadan Kapıyı Aralayıp Öpücük Atıyodu Bitanem Benim  :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:   :k06: :k06:  Sonra Beni Aldılar İçerde Bi Rock Müzik. Eğlenceli Bi Takım Beni Bekliyo. Anestezi Yapmaya Koyuldular Beni 2 Ye Büktüler Resmen Ama Siniri Bulamadılar 5-6 Kere Girdi O İğne Her Seferinde Bi Elektrik Çarpıyo Gibi Oluyo Artık Komple Uyutun Ne Olur Diye Söylenmeye Başlamıştım ki Uyuşmuşum. Başlıyoruz Dediler Ben Daha Uyuşmadım Dedim. Öylemi Kaldır Bakalım Ayağını Dediler Kaldırıyorum Diyorum Ama Kalkmıo Ayak  :ehi: :ehi:

Sonra Önümü Kapatıp Başladılar Başıma Anestezici Oturdu Eee Naber Falan Çok Şeker Bi Adamdı. Ne İş Yapıyosun Nerelisin Vs Vs. Bide Mesleğimi Öğrenince Başladılar Dalga Geçmeye Sen Çocukların Canını Yakarmısın Diye. Velhasıl Kelam Kızım Doğdu Yanıma Getirdiler Allahım Herkese Nasip Etsin İnşallah Harika Bi Duygu Eşim Kızım Sesini Duymuş Arkadaşımın Dediğine Göre Ağlamış. Kızımı Götürdüler Bi Karışıklık Oldu Anestezici Yoruldun Seni Azıcık Uyutayım Dedi Beni Uyuttular. 10 Dakika Anca Uyudum Herhalde. Sonra Bizi Mahvettin Falan Dediler. Kanama Durmamış.

Dışarı Çıktığımda Herkes Gelmişti Eşim Kardeşimi Aramış Sakin Bildiğim Kardeşim Delirmiş Milleti Ayağa Kaldırmış. Herkes Gelmiş Herkes Ağlamaklı Heyecanlı. Herkes Sarıldı Eşime Sarılamadım Bi Türlü Kalabalıktan Sonra Onunla Sarıldık Kızımı Kokladım Sarıldım Öptüm Dünyanın En Güzel Duygusuymuş Anne Olmak..   :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

Allah Herkese Nasip Etsin İnşallah  :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: