28 Nisan , 2024, 23:54:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

seda87

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 28 Şubat , 2012, 00:40:58
çok güzel büşracım doğum hikayen planlı bir sezryan oldyuğu için bazı yerlerinde kendimi
buldum tabi bide bebğinle karşılaştığın anda da :love9: :love9: :love9: :love9:
ama sancıda çekmişsin canım,herşeye rağmen mutlu son çok güzel

öyle canm yaa çok güzeldi evet planlı sezeryandı ama benim bebiş sancılarla geldi suyum falan gelince sancıyıda çektim.hem normal doğumun hem sezeryanın sancılarını tatmış oldum :k06: :k06:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

seda87

Alıntı yapılan: Sır_Çiçegi - 28 Şubat , 2012, 12:31:48
cnm cok duygulandım okurken hatta agladım  :crybaby2:

rabbim olmayan herkese nasip etsin bu güzellikleri  :amin:
amiiiiiin canm inş :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

Balböceği

seda canim cok guzel dile getirmissin  :love9:

Rabbim oglunu sana bagislasin hayirli uzun omurler versin pasana  :amin:

tabi olmayanlarada rabbim hayirli evlatlar versin  :amin: :amin:

seda87

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 04 Mart , 2012, 13:26:30
seda canim cok guzel dile getirmissin  :love9:

Rabbim oglunu sana bagislasin hayirli uzun omurler versin pasana  :amin:

tabi olmayanlarada rabbim hayirli evlatlar versin  :amin: :amin:

sağol canm .amiin rabbim olmayanlara da nasip etsin inş :amin: :amin:

__nil__

Merhaba arkadaşlar
hazır kızım uyuyorken fırsatı kollayıp bende hikayemizi yazayım dedim.

Normalde doktorumuzun sezeryan için bize verdiği tarih 23 mart cuma günüydü.Ancak 19 Mart gecesi tansiyonum yükselince ertesi gün doktora gittik.Doktor 20 mart günü hemen almak istedi ama ben çok ani olunca panik oldum.Sonra bikça tahlil yaptı ve yarın gel bebeği alalaım daha fazla beklemenin anlamı yok zaten 38.haftayı doldurmuşsunuz tansiyon yüksekliği tehlikeli riske atmayalım dedi.
TAbi o gün ve gece heyecandan geçmek bilmedi.Ben tüm gün ve gece böyle şaşkın ve boş gözlerle dolaştım etrafta.
21 Mart sabahı erkenden uyandık.Son hazırlıklarımızı yaptık.Son hamilelik fotoğrafımızı çekindik ve ailelerimizin gelmesiyle tam 3 araba doğuma gittik.
Doğum odamız önceden belli olduğundan doğum fotoğrafçımız geceden gidip süslemişti bize süpriz çok güzel olmuştu.Sonra doğum için hazırlıklar başladı.Serum takıldı vs.Derken artık gitme zamanı gelmişti.Beni sedyeye aldılar.Herkes ağlamaya başladı tabi bende.Eşim ameliyathane kapısına kadar geldi o an çok duygusaldı.Ben burda beklicem korkma herşey çok güzel olucak dedi,bende seni çok seviyorum dedim ve içeriyen götürdüler.
Sonra ameliyathane de hazırlıklar başladı.Epidural takıldı.Düşündüğüm kadar korkunç olmadı kadının her dediğini aynen yaptım.Hatta hepsi takdir ettiler ne kadar genç yaşta ne güzel durdun zorlamadın bizi valla anlatçaz herkese filan diye cesaretlendirdiler.Sonra uyuşma başladı.Doktorum geldi,sonda taktı tabi hiçbişi anlamadım takarken.Ama uyuşma tamamen olunca rabbime allahım sen felçlilere yardım et ne zormuş ayakalrını kullanamamak diye dua ettim onlarada.
Sonrasında uyuşmanın etkisiyle biraz nefes darlığı yaşadımm ama oksijen maskesiyle azaldı o da.Birde beni ameliyata beklenen saattten geç soktukları için tansiyonum çok düşmüştü bulantı yaşadım ama onuda anestezi uzmanı iğneler ve serumlarla halletti.tüm hastane ekibi çok cana yakındı.Çok konuşturmasalarda yanımda durup nasılsın vs.diye sordular.
Saat tam 13:50 de kızımın ağlama sesini duydum ve bende ağlamaya başladım.Sonra bana daha göstermeden onu alıp muayene ettiler biraz temizlediler.Sonra yanıma getirdiler.O anı unutmam münkün değil,bebeğimin yumuşacık sıcacık teni,mis kokusu burnumda hala.rabbime dua ettim,şükretim hep.TAbi bu doğum ve bekleme esnasındada hamile kalmak isteyen doğum yapacak olan tüm arkadaşlarımada dua ettim bol bol.
Sonra dikme kısmına gelince sen şidmi biraz uyu dinlen dediler.Sonra ben uyumuşum ve uyandığımda herşey bitmişti.İyice ayılmamı bekleyip beni yukarı çıkardılar.Ameliyathanenin kapısında eşim bekliyordu.Onu görünce yeniden ağlamaya başladım ben.Asansörle yukarı odamıza çıktık.tüm sevdiklerim oradaydı.Sonradanda gelenler olmuş herkes bizi bekliyordu.Çok mutlu oldum.BEbeğimi benden önce odaya getirmişler benim gelmemse 2 saat sonra olmuş.o nedenle hem bebeğim çok ağlamış açlıktan hemde ben geç gelince birşey oldu diye çok korkmuşlar.
Allaha şükürler olsun ki,hemen sütüm geldi ve bebeğimde hemen emdi.O konuda sorun yaşamadık allahtan.
O gün güzel geçti,ayağa kalkarken zorlandım ama çok da kötü değildi.Ağrım oldukça epidural yerinden iğne yaptılar ve çok etkili oldu o iğneler ağrım hemen geçti.
Ama ertesi gün hastaneye yeni gelen salak hemşireler mahvettiler beni.Ağrım var dedim geldi gaz sancısıdır o yürü bol bol ağrı kesici yapmam işe yaramaz dedi.ben o halde kıvrana kıvrana koridorda yürüdüm durdum.HEr yürüyüşte daha da beter oldum.Doktorumda amliyattaydı saatlerce ulaşamadım.En az 4-5 saat bağıra bağıra ağladım.Annem eşim perişan oldular.En son doktorum geldi bu ne hal dedi.Durumu anlatttım.Çok kızdı muayene etti bu gaz sancısı değil rahim kasılması sana ağrı kesici yapmaları lazımdı dedi,sonra gitti hemşireye kızdı baya iğne yaptılar filan ama olan bana oldu tabi.Tüm gün ne bebeğimi emzirebildim nede ağlamadan durabildi.sonra Akşama kadar orada kaldık ve akşama taburcu olduk.
İlk 1-2 gün zor oldu ama çok şükür sağlığım kısa sürede düzeldi.Bu arada ameliyatımın neden bu kadar uzun sürdüğünü de yara yerindeki bantı çıkarınca anladım doktorum anlattı.MEğer benim cildim hassas diye estetik cerrahı ile birlikte doğumlarda kullanılandan farklı iplik vs. kullanmışlar.Bantı çıkarınca bir baktım hiç iz,kızarıklık vs.yok yani normal doğum yaptım desem herkes inanır. :k06:

Şükürler olsun ki şimdi meleğim kollarımda.Allah isteyen herkese nasip etsin inş.Bizlerede sağlıkla büyütmek nasip etsin.Anne olmak çok farklı,.çok özel bir duygu kendimi çok özel ve değerli hissediyorum ve bir o kadar da şanslı.

Balböceği

ne guzel anlatmissin canim  :love9:

masallah kuzuna  :nazar: rabbim anali babali buyutmeti nasip etsin  :amin:

isteyen herkese nasip etsin mevlam, fotograflari merak ettim  :k06:

bir ara paylas bakalim olurmu canim  :love9:

kelebegimm

masallah canim cok guzel anlatmissin :love9: :love9: :love9:
dogumun cok guzel olmus rabbim agzinizin tadini bozmasin :love9: :love9:
bundan sonrada agrisiz gazsiz gunleriniz olsun ins.. :opucuk: :opucuk:
duru prensesin resimlerini bekliyoruzzzz :love9: :love9: :love9:

]

mutluluk

NİL İNAN ÇOK DUYGULANDIM RABBİM KIZINI BAĞIŞLASIN SİZE. :amin:
:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

mutluluk

BENDE LAPARASKOPİYE GİRDİMGİM GÜNLERİ HATIRLADIM AMA İNŞ BÖYLE SENİN GİBİ GİDİPTE BEBEĞİMLE ÇIKMAK NASİP OLUR BANADA. :amin: :amin: :amin:

rusta

nil ne kadar güzel anlatmışsın nefesim hızlandı okurken.. 3 gün sonra ben mi yasayacağım diye yerine koydum kendimi biraz da rahatladım sayende inş bnde böyle kolay atlatırım herseyin yolunda olmasına sevindim canm durunun fotolarını bekliyoruz...

kelebegimm

Alıntı yapılan: rusta - 31 Mart , 2012, 16:46:03
nil ne kadar güzel anlatmışsın nefesim hızlandı okurken.. 3 gün sonra ben mi yasayacağım diye yerine koydum kendimi biraz da rahatladım sayende inş bnde böyle kolay atlatırım herseyin yolunda olmasına sevindim canm durunun fotolarını bekliyoruz...

canim seninde bitti gunlerin kolaylikla kurtarsin rabbim :amin: :amin:
sag saglim bebegine kavusursun ins. :amin: :amin: :amin: :amin:
simdiden senin hikayenide bekliyorum merakla nasil olcak merak ediyorum sende igne kullandin ya  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

]

rusta

Alıntı yapılan: kelebegimm - 31 Mart , 2012, 16:48:48
Alıntı yapılan: rusta - 31 Mart , 2012, 16:46:03

canim seninde bitti gunlerin kolaylikla kurtarsin rabbim :amin: :amin:
sag saglim bebegine kavusursun ins. :amin: :amin: :amin: :amin:
simdiden senin hikayenide bekliyorum merakla nasil olcak merak ediyorum sende igne kullandin ya  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

çok şükür aysenurcm bitirdk allahın izniyle amin inşallah canm..inan bnde çok merak ediyorum inşallah bi sorun olmadan kavusurum oğluma..yazarım tabi ii olunca canm

kelebegimm

insallah kavuscan canim ya
dun bi arkadasim ameliyatla aldi kizini kucagina oyy gozumun onunden gitmiyo ya ne mukemmel bisey butun hersey bitiyo yepyeni bir hayat
rabbim yardimcin olsun gozunu kapatip acincaya kadar kurtulursun ins. :amin: :amin:
bizede dua et canimmm :opucuk: :opucuk: :opucuk:

]

rusta

Alıntı yapılan: kelebegimm - 31 Mart , 2012, 16:57:20
dun bi arkadasim ameliyatla aldi kizini kucagina oyy gozumun onunden gitmiyo ya ne mukemmel bisey butun hersey bitiyo yepyeni bir hayat
rabbim yardimcin olsun gozunu kapatip acincaya kadar kurtulursun ins. :amin: :amin:

ederim tabi canm etmezmiyim hiç böyle isteyen arkadaslar da aklımda hep...inşallah canm inşallah..ne güzel o kavuşmuş allah herkesi kavuştursun..inanamıyorum canm bu günleri gösterdi allah bana inşallah oğlumuda kucaklarım da tam olur..

kelebegimm

Alıntı yapılan: rusta - 31 Mart , 2012, 17:01:47
Alıntı yapılan: kelebegimm - 31 Mart , 2012, 16:57:20

ederim tabi canm etmezmiyim hiç böyle isteyen arkadaslar da aklımda hep...inşallah canm inşallah..ne güzel o kavuşmuş allah herkesi kavuştursun..inanamıyorum canm bu günleri gösterdi allah bana inşallah oğlumuda kucaklarım da tam olur..

aynen canim ya ben bu haftalara geldigime bile inanamiyorum bu aralar yine kaybetme korkusu basladi niyeyse hayal gibiydi bu gunlerrr :love9: :love9: :love9: :love9:
sukuler olsun rabbimeee :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

]