27 Nisan , 2024, 16:27:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

hemşom bi nefeste okudum doğum hikayeni şükürler olsun sağ salim kavuşmuşsun meleğine.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

bebeğimbenim(şerife)

:y25: :y25: :y25: :y25:okurken gözyaşlarıma engelolamadımmmm ne cok zorr yaşananlarrr dogum hikayeleriii biann gözümdee canlanıyorr

allahımmm saglıklı sıhhattlii bebişlerimize kavuşmayı nasipetsinnn :amin: :amin: :amin:
ALLAHIMMM MELEGİMİZİ KORU YARABBİM "Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiNMake a pregnancy ticker:nazar: :nazar: :amin::amin:

Nezo

Canım Ya Çok Geçmiş Olsun Çok Şükür Kavuşmuşsun Bebeğine Gözlerim Doldu Hikayene. Hayırlı Evlat Olsun İnşallah Yavrun  :flowers:

bnsroni

Plansız bir gebelikti benimkisi...ben ve eşim zor bir süreç atlattık...sonunda kabullendik bebeğimizi... Oldukça sorunsuz bir hamilelik geçirdim.gebeliğimin başından beri normal doğum yapmak istiyordum fakat gittiğim doktor 35 haftama kadar doğum şekliyle ilgili konusmadı ve 35 haftada bombayı patlatarak sezeryan olmam gerektiğini söyledi.sebep olarak çatı kemiğim yassıymıs ve bebeğimin kafa capı büyükmüş..minyon olduğum için normal doğurmam ona göre imkansızdı...son anda doktor değiştirdim ve 2 gün sonrada doğuma gittim:)

10 ağustos sabahı uyandığımda şiddetli bir akıntı hissettim ve wc ye girdim...nişanım gelmişti..hemen hazırlandık ve hastaneye gittik..muaynem yapıldı 2 cm acıklığım olduğu söylendi fakat sancılarım düzensizdi eve yolladılar...benim için cesaretimi toplayıp hastane yolunu tutmak haylı zordu ve ben geldiğim gibi eve dönüyordum..2. bir strees yaşamam gerekiyordu:D Aynı günün gecesi 22.30 gibi 10 dakıkada gelen hafif sancılarım olmaya basladı..facebooktaki grubumuzla sohpetteydik ve benim doğumum başlamıştı artık..2 saat evde sancı çektim fakat şiddetli değildi 5 dakıkada bire düşünce toparlandık ve hastene yolunu bir kez daha tuttuk:)bu defa heyecanlı ve ürkek değildim gerçekten allah sabrını veriyormuş..hemen muaynem yapıldı 3 cm acıklığım olduğu söylendi..ardından nst ye baglandım doğum sancılarımın basladığı söylendi..3 4 dakıkada bir kıvrandıran sancılar hissetmeye basladım..yatısım yapıldı odamda damar yolum acıldı ve lavmanım yapıldı...2side acısızdı korkmayın:)zor olan lavmanı 10 dakıka beklemek oldu lakın uzun süredir wc ye cıkmamıştım:) sonra yürüyerek doğumhaneye gittim..en korktuğum kısım yani epidural takılma anı gelmişti 3 buçuklarla oturdum çatala...sevimli genç bir kızdı epiduralimi yapan...hiç acımadı cok rahattı sadece biraz uzun sürdü sancı aralarında yapıldığı için ve kan ter ,içinde kalmama neden oldu...epiduralden sonra catala yatırıldım akabinde suni sancım takıldı ve acılma hızlandı sanclarımı daha katlanılabilir hissettim takiiiiiii 7 cm e ulsana dek....sonra eşimi aldırlar basucuma..ebemde hep yanımdaydı acılmamı kontrol ediyordu...ben artık aglamaya ve eşimden destek almaya baslamıstım...doktorumda yolda gelıyordu...anestezimi yapan kız ortadan kayboldu ve benim sancılar katlanılamaz bir hal aldı....derken doktor geldi 9 cm dedi ve nasıl ıkınmam gerektiğini anlatmaya koyuldu fakat sancıları cekerken bunu dinlemek pek kolay olmuyor...allahtan 1 saat kadar az sancı cektim..3 kez ıkındım ve bebeğin kafası cıktı...bu arada hala anestezici bekleniyor doktorum ve basımdaki ebe tedirgin ben bagırıyorum eşim şaşkın:)derken kapıda azarı yemiş ve suratı düşmüş kendi kendine söylenen sevimli anastezicim geldi:2.dozumu yaptı ama sadece dikiş kısmında işime yaradı neyse bunada şükür...neticede 7 cm e kadar epidural sayesinde geldim ve acılmamı oldukca hızlandırdı 4 bucuk saatte doğumum gerceklesti sadece son 1 saati zordu...nihayetinde bebeğime dilediğim gibi kavustum..eşim her an yanımdaydı ve doktorum gercekten cok iyi bir iş cıkardı...bu kadar kolay bir doğum olacagını bilseydim hiççç 9 ay her an bu korkuyla yaşamazdım:D

Sizlere tavsiyem kesinlikle normal doğumdur...katlanılamıcak bir ağrısı yok bence doğumun en kötü aşamasını epiduralimin 2. dozu olmadan atlattığım ve o sancıyı hissettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim...her zaman yedekte bir doktor bulundurun...benim gibi son anda değişmek zorunda kalmayın allahtan ben sanslıydım iyi bir doktora denk geldim....

Son olarak sevgili arkadaşım Mine'ye sevgili doktorum Ferhat Uysal'a beni yönlendirdiği için doktorumada böyle güzel bir doğum gerçekleştirdiği için teşekkür ederim..
Allah'ım şükürler olsun yavrumu kucağıma almayı nasip ettin...

Herkese hayırlı doğumlar diliyorum.......

SABIRTAŞI

SAĞOLUN ARKADAŞLAR......ALLAHIM HEPİMİZİN EVLADINA SAĞLIK SIHHAT VERSİN VE ONLARLA DAİMA MUTLU GÜZEL GÜNLERDE YAŞAMAYI NASİP ETSİN.....DOĞUMUN HER TÜRLÜSÜ ZOR BENCE İKİ DOĞUMUDA YAŞADIĞIM İÇİN BİLİYORUM KOLAY OLURMU YA HİÇ HER İKİSİNDENDE CANINDAN CAN ÇIKARTIYORLAR.....ANNE OLMAK BU DEMEK İŞTE EVLADIN İÇİN BİLE BİLE CANIN YANIYOR......GEREKİRSE BİR ANNE EVLADI İÇİN BİLE BİLE ATEŞLERE ATAR KENDİNİ....O YÜZDEN RABBİM HEPİMİZE BU ACILARA DEĞECEK HAYIRLI KIYMET BİLİR EVLATLAR NASİP ETSİN......ŞİMDİ MELEĞİM KUCAĞIMDAYA ONUN KOKUSUNU ALIYORUM SICAKLIĞINI HİSSEDİYORUMYA VE SESİNİ DUYUYORUMYA YİNE YATARIM GEREKİRSE BÜTÜN BU GÜZELLİKLER İÇİN BIÇAK ALTINA.....ANNE OLUNCA ANNELERİMİZİN KIYMETİNİ DAHADA ÇOK BİLMEMİZ GEREKİR BENCE... ALLAHIM EVLATLARIMIZIN BAŞINDAN BİZLERİ BİZLERİN BAŞINDANDA ANNELERİMİZİ EKSİK ETMESİN İNŞALLAH.....AMİNNNNNNNNN........ :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

busracim zorlu bir dogum olmus ama sagliklica almissin kucagina Allah ayirmasin cnm  :amin: :nazar: :nazar:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 28 Aralık , 2011, 17:10:26
busracim zorlu bir dogum olmus ama sagliklica almissin kucagina Allah ayirmasin cnm  :amin: :nazar: :nazar:
ÇOK SAĞOL CANIM ALLAHIM HEPİMİZİN EVLADINA SAĞLIK VERSİN HEPİMİZİ AYIRMASIN EVLATLARIMIZDAN....İNŞALLAH...

ยรlคภ๓คz göภlüm

doğum  hikayelerini okurken çok duygulandım... inşallah ben de o duyguyu  yaşarım... oğlumun doğum hikayesi çok eskidi onu yazmanın vakti geçti  artık kardeşinin hikayesini yazarım :ehi: :ehi: ... gerçi bir heyecan olmaz sonuçta sezaryan olacak :k06: :k06:

suzansuzi

kızlar hikayelerinizi okudum ve inanırmısınız ben korkularımı yendim yani tek ağrı sancılar ondan sonra ağrı falan yok ve bebişiniz ne kadar güzel duygular ya rabbim hepimize sağlıklı ve güzel doğumlar nasip etsin inşallah :nazar: :nazar: :nazar: :love9: :love9: :love9: :love9: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love3: :love3: :love3: :love3: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
SENİ ÇOK SEVİYORUMMM CANIM SEVGİLİMM......

MASAL ILGIN

ben evlendiğim gün hamile kalmışım hatta balayınca adet sancısı çekip hastaneye bile kaldırılmışım ama adet olmadım sadece sancı çektim meğersem hamileymişim benim ilk hamileliğim çok kötü geçti hiç bişey yiyemiyordum su dahi içemiyordum birde bu arada vücudumda tuhaf kabartılar oluşmaya başladı doktorlara gittim ama çare bulunamadım aktarlardan çaylar felan denedik ama faydası olmadı o kadar kötü oluyordumki sürekli kaşınıyordum gece gündüz ateşim felan yükseliyordu sinirlerim bozuluyordu artık birde mide bulantısı yanında çok bunalmıştım

bu böyle 4 ay sürdü

tam herşey yoluna girdi derkennnn tekrar alerjim çıktı bu sefer bulundu neye alerjim olduğu domatese alerjim varmış neyse yemeyi kesince gitti

veee 6. ayımıza girdik tam rahat edicem derkennnnnn bacak ağrılarım başladı kas ağrısı olarak başladı en sonunda bacaklarımın üzerine basamıyordum en sonunda hastaneye yatırdılar ama hiç bişey yok neden ağrıdığı bilinmiyor beyinden dediler nöroloji bölümünde 20 gün yattım elektirik verdiler birsürü alete soktular ama hiç bişey yok bu arada altım bezleniyor bacaklarımı oynatamıyorum o kadar kötü yani bide bu arada tansiyon çıktı 16 17 arasında oynuyor ilaçlar iğneler felan en sonunda kadın doğuma ayrıntılı ultrayona girdim doktor bana direk bebeğin eşi yaşlanmış erken doğum olur dedi tansiyonum fırladı ağlayıp sızlıyorum felan

sonra kendi hastaneme giittim yatış verdiler bu arad eşim perişan işe gidip geliyor benim yanımda sabahlıyor felan yattım ertesi sabah nefes darlığından nefes dahi alamıyorum yoğun bakıma aldılar ağzımda oksijen maskesi tansiyon aleti serumlarr karnımda sürekli nst felan 1 hafta böle yattım herkes perişannn eşim sürekli ağlıyor benim yanıma gelemiyor en sonunda 29 haftalıkken doğuma alıcaz dediler ertesi günde 14 şubat sevgililer günü doğuma giderken eşimi göremeden gitmem dedim yanıma geldi yüzü bembeyaz doktor yanıma gelirken herşeye hazırlıklı olun önceliğimiz anne demiş bu arada hastalığımda PREEKLEMSİ denilen lanet bi hastalık epidural sezeryan oldum bağıra bağıra çocuk doğdu ama ağlamıyor diyede ortalığı velveliye vermişim ama zavallım minicik sesi dahi çıkmıyordu

ben 1 gün daha yoğun bakımda yattı m kızımı ancak 4 gün sonra görebildim doktor göndermiyordu üzülürsün tansiyonun çıkar diye zaten onu görüncede şok geçirmiştim çok minikti küçücüktü hiç unutamam o anı

işte benimde doğum hikayem buuu

allah yaşadıklarımıkimseye yaşatmasın bu hastalığı herkesden uzak tutsun düşmanımdan bile  :amin: :amin: :amin: :amin:

suzansuzi

masalcım uff çok üzüldüm ya ne evliliğinden anladın nede hamileliğinden gerçekten ya ben ilk 1.5 sene doğum kontrol kullandım ve bıraktıktan 6 ay sora hamile kaldım ben

MASAL ILGIN

Alıntı yapılan: suzansuzi - 09 Ocak , 2012, 10:51:37
masalcım uff çok üzüldüm ya ne evliliğinden anladın nede hamileliğinden gerçekten ya ben ilk 1.5 sene doğum kontrol kullandım ve bıraktıktan 6 ay sora hamile kaldım ben
evet maalesef bide benim düğünümden 10 gün sonra kayınvalidemde kalpten ameliyat oldu düşün artık ben taaa bekarken diyodum evlenir evlenmez çocuğum olsun  diye dileğimde kabul oldu ama onu kucağıma aldığımda bütün yaşadıklarımı unuttum helede şimdi büyüyüp cimcime bi kız olunca...
ama inşallah bu hamileliğimi doya doya yaşayacağım Allah nasip ederse şimdilik herşeyimiz ii gidiyo azıcıkta göbeğim çıksaaa  :k06:

suzansuzi

Alıntı yapılan: masalılgın - 09 Ocak , 2012, 12:18:26
Alıntı yapılan: suzansuzi - 09 Ocak , 2012, 10:51:37
evet maalesef bide benim düğünümden 10 gün sonra kayınvalidemde kalpten ameliyat oldu düşün artık ben taaa bekarken diyodum evlenir evlenmez çocuğum olsun  diye dileğimde kabul oldu ama onu kucağıma aldığımda bütün yaşadıklarımı unuttum helede şimdi büyüyüp cimcime bi kız olunca...
ama inşallah bu hamileliğimi doya doya yaşayacağım Allah nasip ederse şimdilik herşeyimiz ii gidiyo azıcıkta göbeğim çıksaaa  :k06:

dahada iyi olursun inşallah cnm umarım bütün dileklerin gerçek olur göbüş konusuna gelince bende büyümesini istiyorum ama yavaş yavaş çıktıgının farkındayım ve bu durum beni çok mutlu ediyor :) :nazar: :hello2: :hello2:

xxcansuxx

bende paylaşayım hikayemi... yalnız çok duygularımı tarif edemeyeceğim anlatılmaz yaşanır dedikleri buymuş diyorsun... artııı dedesi kızımı sesli seviyor konsantre olamıyorum  :ehi: :ehi: neyse :suclu: :suclu:

salı akşamı dışardaydık 10.01.2012 tarihinde... 9da eve geldik benim nişanım gelmiş ben peçeteyle içeri girmişim eşime göstermek için o kadar tez canlılıkla onu çağırmıyorumda  :k06: :k06: odaya girip aşkım bizim kızın gelmesi yakın bakkkk dedim nerden anladın diyor bende buradan sizler sayesinde edindiğim tecrübeyle sakin sakin anlattım suyumun gelmesini bekleyeceğiz... neyse saat gece 1 oldu biz yattık ama benim sancılarım var o gün çok yürüdüm ona bağladım... meğer değilmiş saat tuttuk 10-15 dkda bir sancı geliyor...  sabaha kadar çok sıklaştı 5 dkda bir gelmeye sonra 10 dkda 3 kez gelmeye başladı hatta bir ara girip ileti bile yazdım buraya  :k06: :k06: neyse sabah 7 oldu o gün kontrolüm vardı zaten ama ben çok şiddeli geldiğinden ağrı eşimin elini sıkıyorum falan 5den sonra zaman durdu sanki... biraz birşeyler atıştırdım çünkü midem bulandı sürekli çıkardım  :dontknow: :dontknow: 7de evden çıkıp ns için geldim sancım var dedim beni doğum odasına alıp açıklığa baktı ebe doğumun başlamış dedi bende nasıl 10 cm olmuş mu dedim güldü yok 6 cm dedi ben 6yı duydum nasıl sevindim... nstye bağladı nöbetçi dr geldi kendi drun bakacak ben  nst için geldim kalp atışları çok güzel sen evde çekmişsin çoğunu dedi... druma haber verildi o gelene kadar 7 cm oldu açıklık dr geldi oda baktı vizit gezeyim geliyorum doğuma dedi 8.30 oldu saat... mesaiyi dr benimle açtı... o arada ebeden suyumun patlatılmasını ve suni sancı verilmesini istedi ama ben zaten  arka arkaya sancı hissediyorum...

suyumun patlatılması çok zor geldi bana :dontknow:  sancı anında 2.kez denemede patlatıldı... sunide verilince benim sancılar dayanılmaz oldu ben o ara hem sesli dua okuyorum hem bağırıyorm  :k06: :k06: boğazım kurudu nefes alamadım meğer ben kendimi yoruyormuşum bu arada başımda kimse yok  :caca: :caca: bir hemş. geldi gülüm derin derin nefes al sen yorma kendini sancı anında serbet bırak açıklık tamam olsun dedi Allah razı olsun onu dinledim gerçekten rahatladım su  su diye inledim ama  :k06: :k06: pamukla 1 lokma su verdi  :aferin: :aferin: neyse drum geldi baktı çok güzel deyip ıkınmamı istediler...
2.safhadaydım çok yaklaşmıştım artık  :love9: :love9:
sancı anında şiddetle ıkındım ıkındım ama ben ne olduğunu anlamıyorum ki kakamımı yapıyorum diye dra soruyorum ayyy çok farklı bir duyguydu dr yok canım yapabilirsinde yap kakanı yap kaknı it bebeğini it it diye  diye beni rahatlattı... sancı gidince ıkınma nefes al bebeğine oksijen gitsin dedi... tekrar tekrar ıkındım ben yapamıyorum diyorum ama drum ısrarla hayır çok güzel bak geliyor dedi o an tamam dedim bir daha ıkındım ve dr güzel haberi verdi ıkınmayı bırak rahatla bebeğin geldi hopppp kızımı aldılar göbeğini kestiler o an dünyanın en cılız ama en güzel sesini duydum  :y25: :y25: :love9: :love9: :love9: saati sordum 9.20 dediler... ben direk kızıma baktım gözlerimi alamadım  :love9: :love9: tebrik ettiler herkes bebeğimi sevdi ben bana verseler diye bakındım vermediler  :k06: bu arada ben hala rahat değilim dedim eşinden dolayı dedi o an eşide geldi hopppp bir sıcaklık daha onun sıcaklığı daha değişik  :k06: :k06:
dikiş safhasını detaylı anlatmayayım anestezi aldım  dklık damardan çnkü kendimi kasıyordum... güzel birşey olsun dedi drum anestezi eşliğinde dikiş yaptı sonra uyandığımda kızım başucumdaydı hala eşime vermemelerini istemiştim bir müddet dinlendik ve kızım kucağımda odaya çıkartıldım eşim çok heyecanlıydı bir baktı ve aşık oldu kızımıza  :love7: :love7: gözlerini alamadı bana sarıldı ben ağladım  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

birde kızlar ben ve eşim yalnızdık çıkınca ailelere haber verdik kimse inanmadı sonra annem inandı başladık ağlamaya anne kız ama bende anne olmuştum dünyanın en güçlü kadınıyım dedim kendi kendime  :basardim: :basardim:

xxcansuxx

kızlar ya çok uzun detaylı anlatmışım ilk olunca ayrıntılı vereyim dedim sanırım  :toothy10: :toothy10: :suclu: :suclu:
ben doğumun böyle bir şey olduğunu tahmin etmiyordm o gün akşam  eve çıktık kızım babası ve ben artık 3 kişiydik evimize hoşgeldin kızım diyerek sevdik :love9: :love9: