Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

duru boncuk

maşallah yeşil ne kolay doğurmuşsun  :nazar: :nazar:böyle doğursam bende kesin 4 tene falan yapardım doğrusu allah herkese kolay doğum nasip etsin :amin:

sevda

Çok güzel ve rahtmış bitanem doğumun.... ;)

yeşil

belkide ben kendimi daaha büyük acı çekmeye şartladığım içinde kolay olmuş olabilir bide dediğim gibi sıcak duş iyi gelir diye küvveti doldurdum oarda yattım biraz nerdeyse orda doğuracaktım  :D

sevda

tubito

yeşilcim allah kolaylığını vermiş sana ne güzel inşallah bizede bu kadar kolay doğumlar nasip olur

:flowers:

berild

BEN BERİL BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM BENDE SİZE DOĞUM HİKAYEMİ ANLATMAK İSTİYORUM. DOKTORUN VE BENİM HESAPLARIMA GÖRE DOĞUMUN 8 ARALIK CİVARINDA OLMASI GEREKİYORDU. AMA GÜNLER GECİYOR BENDE HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK OLMUYORDU. KONTROLLERE HER GÜN GİTMEYE BAŞLADIM. DOKTORUM HERŞEYİN NORMAL OLDUĞUNU OYÜZDEN 1 HAFTA KADAR BEKLEYECEĞİMİZİ SÖYLÜYORDU. 5 GÜN SONRA YANİ 13 ARALIK 2007 SAAT 9 DA TEKRAR KONROLE GİTTİM. NST' YE BAĞLANDIM. DOKTOR NST SONUÇLARINI PEK BEĞENMEDİĞİNDE YATIŞ İŞLEMİN YAPIP DOĞUMU BAŞLATACAĞIMIZI SÖYLEDİ.  YATIŞ İŞLEMLERİNİ YAPIP SANCI ODASINA GİTTİM HAZIRLIKLAR VE LAVMAN YAPILDI VE BEKLEMEYE BAŞLADIK. 3 DEFA SUNİ SANCI TAKMAYI DENEDİLER AMA VÜCUDUM SANCIYI KABUL ETMİYOR VE BEBEĞİMİN KAL ATIŞLARI YAVAŞLADIĞI İÇİN 1 DK. SONRA SERUMU ÇIKARMAK ZORUNDA KALIYORLARDI. GÜN İÇİNDE YAPILAN MUAYENELERDE SUYUMDA GELMİŞTİ AMA AÇIKLIK 1CM GEÇMİYORDU. SABAH 10 DA GİRDİĞİM SANCI ODASINDA AKŞAM 10 OLMUŞTU AMA BENİM SANCILARIM ÇOK AZDI VE AÇILMA OLMUYORDU. BENİM BEKLEMEYE TAHAMMÜLÜM YOKTU. BENİM VE DIŞARIDA BEKLEYEN AİLEMİN DE İSTEĞİYLE SAAT 22.30 DA SEZERYANA ALINDIM. SPİNAL ANEZTESİ OLDUĞUNDAN DOLAYI DOĞUMU TÜM AYRINTISINA KADAR YAŞADIM.SAAT 22.50 DE 4.180 GR AĞIRLIĞINDA 54 CM BOYUNDA OĞLUM DORUK DÜNYAYA GELDİ VE İLK BEN OĞLUMU GÖREBİLDİM. SONRADAN ÖĞRENDİĞİMDE KORDON BOYNUNA DOLANDIĞI İÇİN OĞLUM BİR SAAT KADAR KÜVEZDE KALMIŞ. OYÜZDEN NORMAL DOĞUM OLMADIĞINA BİRAZDA SEVİNİR OLMUŞTUM.  ŞİMDİ OĞLUM 4 AYLIK OLDU. ALLAH İSTEYEN HERKESE BU DUYGUYU TATTIRSIN İNŞALLAH.

mavili

amin canım kilosu da yerindeymiş normal dogum zorlardı belki seni hayırlısı olmuş ne güzel bebegin şimdi yanında bende alsam kucagıma dogdugunu bir görsem şöyle saglıklı bir şekilde bende anlatırım size buradan

berild

MERAK ETME CANIM ZAMAN ÖYLE ÇABUK GEÇİYORKİ BİR BAKIYORSUN ARADAN 4 AY GEÇMİŞ. HAMİLELİĞİN VEYA DOĞUMUN ZORLUKLARINI UNUTTUM BİLE HEP GÜZEL ANLARI AKLIMDA. ALLAHIN İZNİYLE O GÜNLERİDE GÖRECEKSİN MERAL ETME.

handan

Alıntı yapılan: berild - 08 Nisan , 2008, 10:56:00
MERAK ETME CANIM ZAMAN ÖYLE ÇABUK GEÇİYORKİ BİR BAKIYORSUN ARADAN 4 AY GEÇMİŞ. HAMİLELİĞİN VEYA DOĞUMUN ZORLUKLARINI UNUTTUM BİLE HEP GÜZEL ANLARI AKLIMDA. ALLAHIN İZNİYLE O GÜNLERİDE GÖRECEKSİN MERAL ETME.

:honk: 2 ay geçti ben unutamadım  :icon_pale:

mavili

ben çok sıkıntılı günler yaşadım pek huzurlu degildi şuana dek gebeligim umarım dedigin :k06: :k06:
gibi olurda unuturum bu kötü günleri yoksa 2. bebek hayal olacak  :toothy10: :toothy10:

nihalim

aaa ben yazmamısım olmadı bu ıs hemen yazayım bır cogunuz zaten bılıyorsunuz ama burdada olsun en bastan baslayalım umarım sızı sıkmam...
8 mayıs 2005 te evlendım esımle 1 yıl kadar cocuk dusunmuyorduk daha dogrusu esım dusunmuyordu cunku osırada meslegının staj donemındeydı ve 3 ay sonra almanyaya egıtıme gıdecektık orda guvencemız olmayacagı ıcın turkıyeye donunce yapalım demıstı bırde benım kansızlık problemım vardı doktore 6 ay kesınlıkle hamıle kalmıcaksın demıstı...neyse orada 9 ay kalacaktık nıtekım oyle oldu orada yapmadık tam donecegımız hafta adetım gecıktı hemken bır test yaptım hamıleyımm sasırdım degıldır dedım hemen bır arkadasım vardı oda hamıleydı testı aldımona kostum gosterdım njıhal hamıelsın dedı ucuyordum sonra esıme soyledım cok asırı bır tepkısı olmadı ama sevındı o aksam arkadaslarına yemekler ısmarlandı...o hafta donuyorduk esyaları topladık ben hıc hamıle degıl gıbıyım neyse donduk doktora gıttık bır garıplık var kese gozukmuyor 1 hafta gectı yıne gozukmuyor kadın bana dıyorkı dıs gebelık olabılır amelıyat yapıcaz falan ben sokaklarda aglayarak eve gıdıyorum cok buyuk yıkım neyse doktoru degıstırdık ve kesenın bos oldugunu anladık ve kurtajjjj...............
3ay gebelık yasak korunduk esım yıne kursta bu sefer ankarada oturuyoruz 3 ay sonunda korunmayı bıraktık 5 ay gectı ben hamıle kalmıyorum kendıme 1 sene sure vermıstım neysekı 5 ayın sonunda 6 mart gunu adetım ıkı guun gectı ogun doktorda randevum var cunku rahım agzı yaram vardı tedavı gormustum onun kontrolu vee esımın stajı bıtmıs kura cekeceklerdı sabah hazırlandık suslendık kura cekmeye gıdıyoruz cok heyecanlı hayatımın ıkı yıylını gecırecegım yeroı ogrenıcem yolda gıderken arkadasıma egıldım ve dedımkı ıkı gun adetım gectı cok sevındı...kura cektık cok heyecanlıydı esım kagıdı cektı gorevlı actı corum oguzlar onu sonra bır arkadasla degıstırdık rıze ıkızdereye geldık sonra ordan cıktım doktora gıttım baktı yara gecmemıs yanı az bısey kalmıs sana hamılelık dusunelım dedı ben zaten dusunuyorum dedım sonra ultrasonu tam cekıyordu dedım doktor hanım benım adetım ıkı gun gectı bı bakarmısınız belkı olur yaa baktı gozunuz aydın burda bır bebek var hemd cok saglkılı oan nasıl agladım.....sonra aksam mezunıyet yemegı vardı esımle bakanlıkların orda bulsutum ve ultrasonu elıne verdım ınanamadı ama yıne cok sevıncıcnı gosteremedı cunku ogun tayınımız cıkmıstı karısık duygular ıcındeydı sonrası 4 ay boyunca bulantılar cok fenaydı ama sukurkı bulantıdan baska sıkıntım olmadı...38.haftadayız doktora muayeneye gıttık baktı bebek kanala gıremıyor catın dar sezerayan yapcaz dedı butun hayallerım yıkıldı hep normal ıstemıstım cunku eve geldık kan gelmeye basladı bır gun gectı hala gelıyor doktoru aardım muayneden olmustur dedı ıkı gun gectı hala kan gelıyo ve adet agrısı gıbı sancılar gelıyor odama gıttım sessızce doktorumu aradım hemen gelın dedı annemlere soyledım gıdıyoruz dıye onlarda sasırdı hemen gıttık saat 15.00 doguma gırdım spınal anestezı yapıldı kızımı dogarken gordum oagladı ben agladım ıkı gun hastanede yattık ve evımıze cıktık 3.200 gr 50 cm dogdu canım kızım ıyıkı varsın allah herkese nasıp etsın... :amin:

duru boncuk

nihalcim iyi olmus buraya yazman bak ben bilmiyodum hikayenizi allah gonlune gore vermis canim ne mutlu sana allah ayirmasin minik melekle seni  :amin:

muncube

benim dogumum okadar zor olamdi cok sukur dogum yapmadan bir gun once kafateryamizda esimle beraberdik.aksam uzeride arkadaslara gittik ve butun arkadaslkarimiz toplanmistik orada aksam gec saatlere kadar oturduk ve ayrilirken arkadaslar benimle dalga geciolardi sen daha doguramazsin banada bekliyorum gel diye bende artik sen gelirsin bebegimin yanina diyerek eve donmustum.eve geldimizde ise trden esimin halasi gelmisti ve annemin yolladigi hediyeleri bana vermeye basladi.gec saatlere kadar yine oturup herkez yatmaya gitti.sabah saat 7 30 da uyandigimda cok tuvaletim oldugunu hissettim meger tuvalet degilmis hissettigim.ama bu arada hic sancim yok yatagima tekrara yattim ama hala su akiyodu  tekrar tuvalate gittim am afaydasi yoktu cunki suyum gelmisti.hemen k validemi aradim ve geldi saat bu arada 8 30 oldu ebeyi aradik oda geldi ebe evimize geldiginde 9cm acilmisti hemen hastaneye gitmemiz gerektini soyledi esim bu arada heycandan arabanin anahtarini bulamaiyo tabiki,neyse beni ebe goturdu kendi arabasiyla esimde arkamizdan geliodu.hastaneye gelmistik saat 9 00  du hastaneye giris yaptik ve bebgimde 9 52 de dogdu allahima binlerce kez sukur olsun.normal dogumdu ve hic bir sorunum yoktu hatta dikisim bile yoktu problemsiz bi dogum yapmistim ve hastahanedeki hemsireler super anne ve bebk diolardi bize cunki cok kisa bi zmanda dogum yapmistim hastahaneye girisim ve cikisim bi olmustu.bebgim dogdu  gobek bagini babasi kesti,ve cok duygulandi aglamaya basladi o an bende cok duygulandim ve esimle aglamaya basladik o gun gunlerden pazardi ve her yer kapaliydi ama esim nerde buldu hala bilmiyorum kocam bi buket icinde 30 tana kirmizi gul olan cicek getirdi.iste o an anladimki ben anne oldum ve cok mutluyum iyiki bebegim yakisikli oglumu dogurmusum.cok tatli bi oglum var ve suan 10 5 aylik ismi ise burak batuhan allah herkese nasip eder insallah anlatilmaz bu mutluluk yasanir sadece

sevda

Çok güzel ve rahat bir doğum yapmışsın ne güzel hastanedekilerin sizee süper anne ve bebek demeleriii çok normall sizz gerçekten süpermişsinizzz allah ağız tadınızı bozmasın bebeğin ve eşinle uzun sağlıklı ömürler diliyorumm... :amin: :nazar:

muncube

tesekkur ediyorum sevdacim allah sizinde agiz tadini bozmasin  :nazar: :nazar: :nazar: