Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

❤ հმzεlἶო ❤

tesekkurler kizlar  :flowers: umarim siradakilerin dogumu iyi gecer  :amin:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

ESİNCİK

Ben de kısaca doğum hikayemi anlatayım kızlar;
Planlı sezeryan için sabah erkenden hastaneye gittik. O gün çok korkacağımı sanıyordum ancak şoktan heyecandan korkamadım. Neyse ultrason, nst derken giydirdiler yeşilleri lavman yaptılar, öğlene doğru alacağız derken saat 9buçukta bir taşıyıcı arabayla gelip aldı beni ve eşimi götürdü ameliyathaneye. Anestezi uzmanları doluştu başıma, eşimin çalıştığı hastane olduğundan hepsi arkadaşıydı eşimin rahatlattılar beni. Konuştuk falan derken içeri aldılar. Benim ameliyatım spinalsiz epidural oldu. Yani iğneden sonra 15-20dakika uyuşma bekledik. Doktorları biraz oyalayan bir yöntem olduğundan tercih edilmiyor ama başağrısı riski falan yok denecek kadar az bunda. Neyse o belden iğne falan anlatılmaya değmez hissetmiosun diyebilirim. Sonda (uyuşuk da olsan) rahatsızlık verici. Bebeğin ilk çığlıklarını duymak tarif edilemez. Ancak benim ameliyat esnasında tansiyonum düştü bu kötüydü. Eşimin yanında olması mükmmeldi. Doğum görüntülerimi hemen hemen her gün izliyoruz. Baş, boyun, bel ağrım olmadı. En zoru sezeryandan sonraki ilk adımı atmaktı. Sıkıntım olmadı mı evet oldu, kaburga ağrım oldu, bebeği aşağı doğru itmişler, dayanılmaz bi ağrıydı. Kum torbası, kanma kontrolü falan gözünüzü korkutmasın, gelip geçio. İlk günler gaz çıkışı olana kadar yemek yedirmedikleri için süt az oluyo, o sezeryanın kötü yanı. Ama ben 3.gün sanki hiç doğum yapmamış gibiydim, hep ayaktaydım. Yani iyiki epidural sezeryan yapmışım. Bbeğimin sağlıklı olması zaten herşeyi unutturuyor. Darısı tüm hamişlerin başına.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

HAYIRLI OLSUN CNM  :nazar: Allah analı babalı büyütüsün inşllh
bakalım biz napıcaz?  :y25: :y25:

bebişin kaç günlük oldu şimdi?
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

мiŁenα.

Kızlar maşallah doğum hikayeleriniz çok güzel..

Şimdi ne güzel melekleriniz yanınızda..

Rabbim mutluluğunuzu daim etsin arkadaşlar :amin:

:love9: :love7: :love9:

ESİNCİK

Alıntı yapılan: ♥♥♥ gulsah23 ♥♥♥ - 06 Aralık , 2010, 17:29:45
HAYIRLI OLSUN CNM  :nazar: Allah analı babalı büyütüsün inşllh
bakalım biz napıcaz?  :y25: :y25:

bebişin kaç günlük oldu şimdi?

24 günlük tatlım, darısı başına geçip gidio :icon_thumright:

****SeRaP-27****

Bayağı oldu siteye girmeyeli kızım 3 aylık oldu doğum hikayemi anca yazabildim :)

benimki de şöyle oldu :)

12.09.2010 günü yani referandum günü gittim oyumu kullandım ama yolda sürekli sancım geliyormuş ben anlamıyorum tabiii gün ağrısı diyorlardı onlar sanıyorum hala çünkü normal doğum tarihime 3 hafta vardı ihtimal de vermiyorum neyse eve gittim gazete aldım bi güzel okudum sonra da bulmacasını çözecektim kiii bişiler geldi hemen tuvalete gittim bi baktıııımmm nişan içim bi hoş oldu ağlamaya başladım çünkü nişan gelirse doğumun çok yakın olduğunu biliyordum zaten sabırsızım kızımın bana gelmeye başladığını hissettikçe daha ada heyecanlandım tabi hemen eşimi aradım annemi aradım bi baktım eşim tam panik gelmiş eve hadi aşağıda araba yürü gidiyoruz diyor dur dedim duşa gireyim hep abdestimi alıp ole hastaneye gitmeyi istemiştim bi abdest alayım dedim bi bağırdı bana ya banyoda bişi olursa ne banyosu yürü falan diye neye uğradığımı şaşırdım of dedim keşke çağırmasaydım neyse sonra anladı işlerimi hallettim gittik hastaneye daha doğum yeni başlamış eve yolladılar eve geldiğimizde saat 2 ydi dr um 7 gibi tekrar ara demişti saat 7 ye kadar ağrı çektim sonra aradım 7 de adam sordu normal mi sez mi ben normal dedim çünkü ağrılarıma dayanabiliyordum sonra gittik hastaneye tekrar ben o şaşkınlıkla eşime girişi kendi dr umuza yaptır demeyi unutmuşum başka bi dr a kaldık mı adam taktı mı suni sancıyı allahım delirdimmmm delirdim resmen sonra kendi dr um gelip suni sancıyı çıkarttırdı ama vücut aldı bikere dayanamadım resmen ve dr uma beni sez alın diye yalvardım resmen açılmalarda çok yavaştı gece saat 11 olmuştu ben hala 3 cm açılmayla duruyordum dr umda beni oyalıyor o sırada 12 den önce aeliyata giremeyiz diye ama öleceğim sandım resmen neyse sonra daha fazla dayanamayacağım diye saat 12 de aldılar ameliyata tabi öncesinde yine kontrol vardı yine açılma bakılduı zaten sırf o açılma bakılmasından fenalık gelmişti zaten sez girerken tabi dk başı ağrı çekiyorum anestezi uzmanına beni bayıltın hadi diye diye bi kaldım neyse bayılttılar sonra bi uyandım minikkuşum geldiiiiii fındığım nasılda açmış gözlerini bana kıyordu ben uyuyan bişi beklerken benim cadı açmış gözleri bkıyor 2660 gr küçücük bişi ama cin gibi hiç buruşuk değildi maşşaaalllaaahhh kızım şimdi tam bi cadııı çok seviliyorlar allah herkese nasip etsinn çok güzel bir duygu her evresi ayrı güzel hamilelik ayrı güzel doğum ayrı güzel sonrası ayrı güzel

allah kimseyi doğum yolunda oyalamasın inşşş herkesi bir solukta kurtarsın  :amin:  :amin:   :amin:   :amin: 
Allahımmmm binlerce kez teşekkürler sen evladımı koru ya rabbimmmmmmm

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

serapcım seninki kardeşimin hikayesiyle aynı valla.
o da sunni sancı çekti artık en sonunda yalvarıyodu anestezi uzmanına beni bayıltın diye  :)

rabbim sana bağışlasın bebeğini  :nazar: :nazar:

biz de kurtulalım inşllh hayırlısıyla  :amin:

****SeRaP-27****

sağol canım ilk doğumlar zaten biraz daha uzun sürüyormuş dayanamıştım artık  ;D kısa yoldan kavuştum kuşuma

****SeRaP-27****

bu arada allah seni de çabucak kurtarsın inşşş  :amin:  :amin:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ben de bi bahane arıyorum kısa yoldan kavuşmak için kuzuma  :laughing7: :laughing7:

ama şimdilik normal doğum  :)

Balböceği

Serapcim MasALLAH kizina demek 3 aylik oldu  :nazar: :nazar:

sende fazla gelmiyorsun ozletiyorsun kendini bilesin  :'(   :opucuk: :opucuk:

Zorda olsa kurtulmussun ne guzel darisi bize olsun  :amin:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

serapcımm allah bagıslasın kızını allah analı babalı buyutsun benim bebişte 4.5 aylık olduuu  :muzz: :muzz:
uzun zamandır giremiyodum oglumdan fırsat bulamıyorumm ..... ANca bulabildimmm
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

serapçım demek fındıgın 3 aylık oldu bile  :k06:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

allah sağlıklarını daim etsin huzurlu mutlu büyüsünler hayırlı ömürleri olsun  :love9: :amin: :amin: :amin:

dirim

çiğdemciğim kırkbirkere maşallah çok tatlı yavrun
yanaklara bak tombik tombik  :nazar:
allah nazarlardan saklasın  :nazar:

❤ հმzεlἶო ❤

tesekkurler dirimcim  :flowers:
resmi yalniz yanlis konuya koymusum  :k06: kafa birakmadi bu kiz bende  :toothy10:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9: