27 Nisan , 2024, 10:58:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

gülşahım evet ballı süt işe yaradı valla  :k06:

nagehan valla korkudan ölüyordum o an biraz daha beklemek için aklıma kahve geldi

yaptım ve içtik eşimle...hem kahve içiyoruz hem sancı geldikçe dakka tutuyoruz falan şimdi hatırlayınca

gülüyoruz  :ehi:

βαlκιz

Alıntı yapılan: balkızZz - 24 Ağustos , 2010, 06:43:21
iki küçük dünyam 18 ocak 2009 pazar  37+1
gece uyuyamıyordum sandviç yapıp kanal 7 de film vardı izliyordum  :ehi:
neyse film bitti artık yatim dedim saat 3 gibiydi yattım
sonra çişim geldi gibi oldum uyandım saate baktım 4ü çeyrek geçiyordu
daha yataktan kalktım bi adım attım şııııırr  altıma kaçırdım sandım  :toothy10: :toothy10:banyoya gidene kadar biraz daha aktı
anladımki suyum geldi hemen banyoda temizlendim eşortmanlarımı giydim
düşünüyorum napsam diye daha saat erken bu saatde araba bulamayız herkez uyuyo
e doktorda uyuyodur :k06: :k06: ben böyle düşüne durim saat oldu 5  napim napim
çantam hastaneye yakın oturan teyzemdeydi şöyle bi evi kontrol ettim dagınıkmı temizmi
iyiydi ev  :k06: :k06: lohusa çarşaflarımı çıkardım meydana saat oldu 6 e artık eşimi uyandırim dimee  :toothy10: hava soğuk ocak ayı karlar daha erimemiş dışarda
eşimin yanına gittim aşkıım hadi uyan üşüdüm sobayı yak dedim
hemen fırladı 5 dk da yaktı sobayı ben gittim sobanın yanına oturdum
git yat dedi uykun kaçmasın bende işe giderim dedi
yokk gidemezsin bende yatmam dedim  :k06: niye dedi suyum geldi dedim
ne suyu dedi  :toothy10: anlattım e hadi hastaneye dedi dur dur dedim acele etme sancım falan yok bekle dedim katlancak kıyafetler vardı hemen katladık 2 tabak vardı yıkadık mutfagı topladı eşim gece sandviç yedim ya dagılmış  :toothy10: neyse saat oldu 8 ben görümceme msj attım doğuma gidicez hastaneye gel dedim ablama msj attım doguma gidiyorum gelebilcenmi diye neyse eşim arkadasını aradı gelip bizi alssın diye sonra doktoru aradık ikizler geliyo galiba dedi  doktor hemen hastaneye geçin ben geliyorum dedi hastaneye gittik saat 9 ben hemen doğum haneye çıktım ebelere doktorum gelcek falan dedim anlattım beni bi odaya aldılar biri soru soruyo form dolduruyo biri kıyafetlerimi çıkarmama yardım ediyo bi yandan hasta bakıcı kadın saçlarımı okşuyo bişeyler diyo neyse sonda takılcak hemen yattım taktı eli hafifmiş allahtan neyse giydim yeşil elbiseyi doktoru bekliyorum saat 10 oldu doktor geldi ameliyathanenin önünde sandalyede oturuyoruz anestezi uzmanlarını bekliyoruz neyse geldiler geçtik ameliyathaneye yattım sedyeye doktorum 1 hafta daha bekleyemedin dedi  :ehi: karnıma ilaç sürüldü uyyy soğuktu odada buz gibiydi beee odada 10 kişi vardı nerdeyse anestezi uzmanı  maskeyi tutunca 3 e kadar sayıcam  derin nefes al dedi 2 dedi gerisini duymadım sonra beni sesliyolar gülşah gülşah uyanaçtım gözümü doktorlar odaya götürüyo bu kaç adın ne diye soruyolar ee hani kocam hani görümcem doktorlardan biri kimsesi yok galiba demesinmi  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: odaya götürdüler tam o sıra eşim geldi yatırdılar beni yatagıma ben çocukları sordum hemen nerdeler nasıllar eşim ısınmak için küveze gittiklerini söyledi agladım ama o sıra uyuya kalmışım  :ehi:sonra uyandım o sıra kapıdan görümcem girdi kucagında bebemle diğeride halamın kucagında girdi içeri halamda gelmiş ben dogumdayken kalk kız kalk al şu çirkinleri dediler  :ehi: bi geldiler verdiler kucama anam biri bi sinirli kaşlar çatık ne çıkardınız len beni içerden der gibi  :toothy10: beyefendi hastaneden çıkana kadar gözlerini açmadı hep kaşlar çatık uyudu neyse ben gazımıda çıkarınca hemen ertesi gün çıktım hastaneden hangisini öpem koklayam şaşırıyodum çok tuhaf bişey yaa çok harika allahım iyiki anne oldum çok muhteşem birşey dünyaya bebek getirmek harika harikaa allah herkezee nasip etsinn  :amin: :amin:
[/color
nil buldum canım burdaaa
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

__nil__

oleyyyyy çok sevindim sağol canım benim  :opucuk:

__nil__

çok güzelmiş hikayen gülşahçım yalnız nasıl dayandım yaa gece yarısından sabaha kadar eşini kaldırmamışın ben hayatta duramazdım

βαlκιz

:k06: :opucuk: ne gündü yaa
griptim o gün o hafta çok kötü griptim doguma girene kadar burnumu siliyodum hep
dogumdan çıktım grip geçti gitti  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

agrım falan yoktu ya durdum hemde o saatte araba falan bulamazdık   :ehi:

dirim

kızlar hepinizin hikayesi çok güzel
okurken gözlerim doldu  :crybaby2:

benimde 7 haftam kaldı kısmetse,zamanında gelirse tabi

kızlar aranızda epidural olan varmı?
doğum sırasında ağrı olmuyormuş heralde  :y25:
hiç mi bişey hissetmiyoruz
ben çok korkuyorum kızlar ya  :y25:
ne kadar ağrılı olabilir ki diyorum ama  yine de korkuyorum  :y25:

derbeder

balkiz Allah hayrini versin..yaw ne kadar relaxmissin ya da anlatisindan ben oyle anlamis olabilirim. yaw suyun gelmis sen hala camasir katliyorsun, masaAllahin varmis kiz. buarada zaten genel anlamda stres yapmayi sevmeyen bir insana benziyorsun herhalde, dogumda cok ise yaramis  :nazar:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ հმzεlἶო ❤

eveet gelelim benim hikayemee  :laughing7:
22 kasimda kanli nisanim geldikten sonra akintimin daha sulu oldugunu farketmeye basladim
ama dedim dogum yaklastigi icindir normaldir pek onemsemedim zaten 25 inde kontrolum var o zamana kadar dogmazsa o gun sorarim dedim. akintilarim ne yersem oyle kokuyordu  :dontknow:
kontrol gunu sancilarim artmisti fark etmistim geceden beri. k\ebe alttan bakti 2 cm acilma var dedi dogum baslamis. dedim sulu akintim var bir bakin. kadin 20 dk yat suyun geliyorsa gollenir dedi bende su cubugu degdirir bakarim rengi deisiyorsa suyundur dedi. sonra beni birakti bir saat gelemedi  :caca: bir saatin sonunda bakti yok dedi su fln.bende israr ettim yinede ultrasona yolla. 4 te baslayan kontrol 8 olmus daha ultrason odasinda bekliyoruz
9 a dogru aldilar beni bir odaya yatirdilar bebisin kalp atislari normal sancilarim siklasmisti. dr geldi ultrasona bakiyor. birde ne desin suyun bitmis dedi. ne zaman basladi akinti dedi 3 gundur fark ediyorum dedim. 24 saatten fazlasi tehlikeli dedi ben aglamaya basladim. suni sanci ile baslatmak gerekebilir dedi. bende dogal olsun istiyorum sabaha kadar beklesem olmazmi dedim. bir dk prof a sorayim dedi gitti. ben basladim aglamaya. prof hemen suni sanciya alin demis cok riskli demis. gittigim dogumhane durumum risksizden yuksek riske ciktigi icin beni almadi artik bide ona uzuldum. hastaneye trasfer ettiler. bende tamam suni verin biran once dogsun dedim 40 +5 olmustuk.
ama dedim bisiler yiyip cantalari alip gelebilirmiyiz dedim ok bir saate burda olun dediler. biz ciktik ben cok stresli balik ve cips yedik disarda. tabi zorla yiyorum tikistiriyorum bir yandan midem bulaniyor zor yuruyorum sancilar cogaldikca. eve geldik dus aldim cantalara son rotus yaptim ciktik yola. hastanede hemen beni yatirdilar. suni sanci baslatmak icin dr gerekmis 2 ebem vardi ilgilenen dr beklettiler. 11 de yattim 2 bucukta gece suni sanciyi baslattilar. ilk basta yavas yavas oluyordu sabah 6 olmus ben daha 6 cm aciktim. sancinin dozunu artirdilar o arada epidural ignesi yapildi kendi dozumu kendim kontrol ediyorum.sanci geldikce pompaliyorum  ;D sonra suni sanci birden artinca bir baktim epidural fayda etmiyor herseyi bariz hissediyorum. ebeye dedim dozunu yukseldin ben acidan kivraniyom. ebede dr dan izin gerekli gidip gelim dedi o gelene kadar sancidan oluyom. geldi vurdu neyse. 10 dk ya etki eder dedi. oldu 10-20 dk ben halen kivraniyom. bidaha artir dedim yine izin yine bekleme mahvoldum artik agliyorum inliyorum ama utancimdan bagirmiyorumda dislerimi sikiyorum. esimin ellerini sikiyorum. bir yandanda sanci baslayinca gaazz diyorum esim uzatiyor. beni guldurmek icin espriler yapiyor ama ben ona kiziyom ke ceneni diye  :ehi: oylemi aci olur yaa delirtim resmen kendimden geciyom sanci geldikce. neyse dozu artir izin mizin derken 10 cm oldum ben kadina bagiriyom artik kiz cikacak nasil epidural bu oluyooom dedim. kadin en zonunda bir vurdu sanci gecmeye basladi. simdi basla itmeye dediler. itiyom itiyom cikmiyor. itiyom cikmiyor  :y25: bebisin kalp atislari her sancida dusuyor. bende strese giriyorum. o ara sarhos gibiyim zaten gece hic uyumamisim enerji icecegini saolsun ebe erken icirmis uyku tumadi  :BangHead:. halim kalmamis sarhos gibirdim artik. neyse birden bire odaya 6-7 kisi dolusuverdi. bende bagirdim ben demedimmi odada erkek istemiyom diyeee dedim. adamda bebek tehlikede hemen vakumla cekmem lazim dedi. 1 dk icinde yatagi hemen modifiye ettiler millet kosturuyor etrafimda. catalmi neyse ondan taktilar adam hazirlandi ben itiyorum o cekiyor itiyom cekiyor derken kafa gorundu ondan sonra oyle etmisim ki hemoroid cikmis  :sad1: adam cekti birden bisuru uyirtilmisimda. 1 lt den cok kan kaybettim.
bebisin basindan sonra vucududa pit diye cikti neyseki bisi hissetmedim :)
hemen kucagima koydular bebisimi. suratima oyle bir bakiyordu ki annem senmisin der gibi  :love9:
ben ucuyorum hem goruyorum hem orda yokum sanki
hemen meme verdi ebe kizimi 15 dk emzirdim babasi kordonunu kesti ve sonra tartmaya goturduler. yenidogan bakim unitesine almamiz gerek dediler ve daha bebisimi koklayamadan asa indirdiler. kizim gitti bende yeni ise gelen gicik ebe ile basbasa kaldim  :-\ beni banyoya birakti hadi yikan yardim gerekirse cagirdedi. oturdum yikaniyom ama sanki orda yokum gibi. kanlar bosaliyor tabi. banyom bitti ayaga kalktim basim bir dondu eebe bagirdim ben bayiliyorum diye kostu tuttu beni
kendimden gectim iyice. gitmemek icin tuttum kendimi kizimi dusundum falan aama sanki olecem gibi hissettim. kizimi goremeyecem diye dusunuyorum bir yandanda. sonra assa uniteye goturduler beni tekerlekli sandalye ile. yuzum sapsari goslerim sismis yuzum sismis. kizimi yatirmislar elinede hortumla igne takmislar onu oyle gorunce aglamaya basladim  :y25:
kucucuk eline igne takmislar antibiyotik veriyorlardi her ihtimale karsi diye. tahlillerin cikmasi 2 gunu buldu 2 gun boyunca antibiyotik aldi
ama unitede 2-3 saat kalmisti.neyseki 2 gun sonra sonuclar iyi cikti vede kurtulduk ignelerden.
kizima masallah. onu cokkk seviyorum  :nazar: yok boyle bir duygu ya. artik ben yokum kimse yok bir tek findigim Hazelim var  :love9:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

Lă_Tăhzen!

ayyy canımm yaa zor bı dogum gecimişsin epidural vermelerine ragmen 1 kaç kez; sancıları hıssetmen ilğinç geldi eşinle girdin sanırım doguma diger ilğinç gelen şeyde kordonunu babasımı kestı yoksa benmı yanlıs okudum :D  rabbim guzel gunler gostersin sze basgıslasın hazelini ismiyle yasasın bu ismi koymana sevindim  :laughing7: lara'dan daha guzel  :D

❤ հმzεlἶო ❤

evet cnm dozunu ayarlayamadilar birazda uzunumya ondan galiba suni sanciya bile hayret ettiler sonradan artirdilar hizini benim sancilar gelemeyince  :dontknow:
evet esim kesti kordonu  :love7:

Balböceği

Cigdemcim Okurken gozlerim doldu valla  :y25: insandan insan doguyor

kolay degil cok sukur oyle boyle kurtuldun  :nazar: darisi bize biz neler yasiyacaz  :-\

Sanirim babamizda doguma girecek bizim offf  :k06:

❤ հმzεlἶო ❤

esin girmesini kesinlikle tavsiye ederim.
o olmasaydi acim ikiye katlanirdi
nazimi cekmesi bide o anda bagiracak birilerimin olmasi cok ikrama gecti  :ehi:
saka bi yana
esim ilk basta girmekten korkarken isin sonunda ne kadar guzel bir tecrube oldugunu soylemeye basladi
cok memnun orda oldugu icin . kacirilmamasi gereken bir an  :icon_thumright:

Balböceği

Ne guzel bende cok istiyorum insallah  :amin:

esim girer ayy o an dogum degilde esimin hangi renkten renge girecegini dusunuyorum  :ehi:

❤ հმzεlἶო ❤

insallah guzel bir dogum hikayen olur
benimki hic planlamama gore gitmedi  :k06:
yinede kimse korkmasin anlattiklarimdan
cok kolay dogumu olanlarda var
benim suyumun bitmesi talihsizlik oldu
kuru kuruya dogurdum  :sad1:
yinede haticeye deil neticeye bakmak lazim  :ehi: