Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

zeytince

3 kasim sabaha karsi belimde agri ve terleme ile uyandim... herzamanki gibi kalkip wc ye gittim.... gorunurde hicbirsey yoktu... wc den cikinca belimin agrisinin arttigini farkettim... tekrar yatmayi denedim ama olmadi... agrim devam ediyordu... kalkip evin icinde dolasamaya basladim... ama degisen birsey yok... oturdum ve kendi kendime sanirim bugun geleceksin oglum dedim...... esime hic seslenmeden agrilarin dakikasini tutmaya basladim.... belli bir aralikta degildi.... "acaba bu velet beni kandiriyor mu?" diye dusundum bir ara.... ama agrim devam edince kandirilmadigimi farkettim...
saat 7:30 a kadar esime seslenmeden bekledim...daha sonra esimin yanina gittim ve agrim oldugunu soyledim... tabi esim hemen ayaklandi... "nasil, kac dakikada bir, yoksa junior (esim hamileyken oglumuzu hep junior diye severdi) geliyormu" telasesi sardi birden bizim beyi... bende "sanirim zamani geldi" dedim.... esimin ise gidis saati gelmisti ve bende sancilar hafif hafif devam ediyordu....esim kararsiz kaldi ise gidip gitmemekde... bende gitmesini, eger bir durum olursa heber verecegimi soyledim ve ise gonderdim...(neyse ki is yeri ile ev arasi 10 dkk. yoksa gonderir miydim?  :laughing7: ) esimin evin onunden araba ile ayrilmasi ile assagida islaklik hissetmem ayni dakikalar icerisinde oldu... hemen wc ye gittim ve nisanimin geldigini gordum... iste o an... ne hissedecegimi bilemedim... korku, sevinc, endise.... hersey karmakarisikdi... nisanin pesine de hemen suyum geldi... hemen tel. elime aldim ve esimi aradim... suyumun geldigini hemen eve gelmesini soyledim... esim isyerinden hemen hastaneyi arayip, durumu bildirmis... 9:30 da esim geldi ve biz hastane yollarina dustuk...yolda sanci falan hissetmiyordum... suni sanci verilmesinden korktum acikcasi... neyse 10:30 da hastaneye vardik.. odamiz hazirlanmis, bana hemen onluk verip, yataga yatirip, koluma serumu taktilar... suyum geldigi icin assagidan kontrol etmediler, mikrop kapabilir diye...saat 11:00 siralarinda sancilarim siklasmaya basladi.. hemsire eger istersem sancinin azalmasi icin sicak dus alabilecegimi soyledi ve ben de bu firsati kacirmadim... dustan ciktiktan sonra agri arttigi icin sanci hafifletici bir ilac verdiler... bu ilac sancilari yariya dusurdu... saat 2:30 gibi hemsire gelip assagidan kontrol etti ve 4 cm acilma oldugunu soyledi... aradan 1 saat gectikten sonra bana bir agri kesici igne daha yaptilar.... acilmam 6 cm bulduktan sonra epidural igne yapilma islemine geldi sira... 4 hemsire basimda basladilar isleme... arkadan cok ince bir serum hortumu gibi bir hortumu belimde ki iki kemik arasina yerlestirdi... bu islem icin sakin olmali ve hic kipirdamamaliydim... neyse ki basari ile bunu da atlatmistim... birden ayaklarimi hissetmedigimi farkettim... sancilar tavana vuruyordu fakat ben hicbirsey hissetmiyordum.. esime "ben bu isi sevdim" dedim... saat gece 12:00 ye geldiginde acilma 10 cm bulmustu... ancak bende ikinma hissi olmadigi icin beklememiz gerekiyordu... iste o andan sonra epidural ilaci ara ara belime veren makinanin arizalanmasi sancilari ve ikinma hissinin gelmesi ile dogumum basladi.... saatler gece 02:04 du gosterdiginde oglumun kucagimda temizlendigini gordum... iste o an herseye bedeldi....
dogum sirasinda esim yanimdaydi... dogumu dakika dakika izledi... eli elimde bana destek verdi... bu, guzelligin baska bir boyutuydu benim icin...  :love9: oglumuzun gobek kordonunu da babamiz kesti... ama o saskinlikla gobek adi koymayi unutmus...  :k06: 3 gun hastanede kaldiktan sonra evimize geldik ve 3 kisilik hayata adim atmis olduk...
iste arkadaslar bu da benim ve oglumun hikayesi... uzun oldu farkindayim... umarim SIKILMADAn okursunuz...

Emine

Niye sıkılalım canımcım Allah analı babalı büyütsün kuzucuğu..

Almiş'inAnniş'i

gülaycım bi çırpıda okunuyo valla. hiç sıkılmadım. keşke biraz daha uzun yazsaydın, mesela doğum anında hissettiklerini falan  ::)

zeytince

sagolun kizlar...

safakrazicim darisi basina olsun insallah... biz de senin hikayeni okuruz boyle.... hissettiklerime gelince valla normal dogum oldugu icin bir an once dogsun diye dua ediyordum... :suclu: 

tugba.kursun

benım dogumumda cok zor oldu 2 gündür sancım vardı son gece artık yatamıyordum sabah 6 da bıraz suyum geldı eşimi kaldırdım gıttık.ılk acemılık ten olsa gerek bıraz suyum gelınce kolay dogum yapayım dıye gittim işte daha 2 cm acılmıştı  gıt 9 da tekrar gel dedi neyse 9 da 4.5 dedı ve yatışımı verdı.cıktım ortam cok kötüydü o ana kadar korkmayan ben korkmaya basladım.dıgerlerıne yapılan muamelede igrençti.o benı mahvetti zaten sunı sancı verdıler.bu arada bütün suyu patlattılar.5 de dogum dıye dogumhaneye aldılar benı ama dogum gerçekleşmedi.cok susamıştım ve tıbben su vermekte yasaktı.yalvarışlarımı gören bı hemşire ilaç kapagı varya onla su getırdı ve kımseye deme dedi.o suyu yutmadım bıle sadece agzımı ıslattım.yinede allah razı olsun.bu sefer 36lık sunı sancı verdıler benden sonra gelen herkez dogurup gıttı bı ben kaldım dogumhanede 7 de tekrar doguma gıttım.2 adam dırseklerıyle ustüme bındıler bu arada nefesimde gitti ayaklarımı çatala vurunca bıraktılar.sonrada oglum dunyaya geldı işte o an herşe degdigini anladım ve agladım20 dikişle masadan kalktım bu kadar allah beterınden korusun

semra

benimde dogumum cok zor gecti dogum  terminim 12.06.07 idi o gun geldi bende hic bir sanci yok neyse  halamin kiziyla gittik yolda su filan patlar diye yanimda olsun istedim termine gittim41,4 günlük dogdu bebisim nts ye soktular cocugun nefes atisi güzel 4 gün sonra geri gel dediler neyse yine gittik cocuk ii sanci yok yine 4 gün sonra gel ben sikildim alahim bu cocuk cikmayacakmi diyorum  :y25:neyse o gün gittik dr bakti 2 santm acilmis dedi seni icerialcaz dedi oh dedim sükür geliyor o gün yattim 3 gün hic ailmadi sonra doktor geldi sunni sanci ile denicez dedi tamam dedim ameliyat haneye aldilar satt öyle 1de sanci verdiler yattakta yatiyorum bekledik satt 3 filan oldu azar azar sncilar gelmeye basladi ve bana sancilari hissetmemem icin nese igneyi vurdular sanilar cektim  bebegimin kafasi rahim agzinda idi fakat cikmiordo  rahimi  kestiler ve vakumla cektiler bebegimi gece1.34 sularinda bebegim dogdu 4.222g ve 55 santim 20 dikis ve sonra kanamam oldu vicudumdaki kan yari yariya bosali 3 gün yattktan kaldirmadilar  8 gün yattim ve kendim cimtim simdi bebiim 2 aylik oldu bende düzeldim sükür .

Tebessüm :)

Alıntı yapılan: tugba.kursun - 24 Ağustos , 2007, 23:06:37
benım dogumumda cok zor oldu 2 gündür sancım vardı son gece artık yatamıyordum sabah 6 da bıraz suyum geldı eşimi kaldırdım gıttık.ılk acemılık ten olsa gerek bıraz suyum gelınce kolay dogum yapayım dıye gittim işte daha 2 cm acılmıştı  gıt 9 da tekrar gel dedi neyse 9 da 4.5 dedı ve yatışımı verdı.cıktım ortam cok kötüydü o ana kadar korkmayan ben korkmaya basladım.dıgerlerıne yapılan muamelede igrençti.o benı mahvetti zaten sunı sancı verdıler.bu arada bütün suyu patlattılar.5 de dogum dıye dogumhaneye aldılar benı ama dogum gerçekleşmedi.cok susamıştım ve tıbben su vermekte yasaktı.yalvarışlarımı gören bı hemşire ilaç kapagı varya onla su getırdı ve kımseye deme dedi.o suyu yutmadım bıle sadece agzımı ıslattım.yinede allah razı olsun.bu sefer 36lık sunı sancı verdıler benden sonra gelen herkez dogurup gıttı bı ben kaldım dogumhanede 7 de tekrar doguma gıttım.2 adam dırseklerıyle ustüme bındıler bu arada nefesimde gitti ayaklarımı çatala vurunca bıraktılar.sonrada oglum dunyaya geldı işte o an herşe degdigini anladım ve agladım20 dikişle masadan kalktım bu kadar allah beterınden korusun

dehşetle okudum yazdıklarını.aman Allahım, ne o öyle iki adam dirsekleriyle bastırdılar filan...korku filminden bir sahne gibi canlandı gözlerimin önünde.hangi hastanede yapmıştın doğumunu?bir de niye su vermiyolar onu anlamadım, hiç olmazsa dediğin gibi ağzını ıslatacak kadar verselerdi.

sarı lale

Hamile olduğumu öğrendiğimde o kadar sevinmiştimki kızıma çok istediği kardeş gelecekti oda çok mutluydu,3 ay süren mide bulantıları yüzünden hastanede yatmalar,rahim ağzı yetersizliği yüzünden rahim ağzına dikiş koymalar hastanaeyle ev arasında mekik dokuyordum sanki,29.haftayı doldurduğum gün anneler günüydü 14 mayıs 2006 günü birden sancım başladı zaten erken doğum riski vardı biz hemen doktorumu arayıp ssk ya gittik,doktorum tesadüfen o gece nöbetçiymiş,hemen alttan muayene ardından usg bebek çok küçük yoğun bakıma ihtiyacı olabilir dedi ama yapılacak bişey yoktu çünkü doğum başlamıştı,beni hemen ameliyata aldılar bebeğim 1600gr dünyaya geldi hemen küveze almışlar,kendime geldiğimde beğim kollarımda değildi henüz ciğerleri gelişmemişti belkide birbuçuk ay küvezde kalacaktı o iyi olsunda razıydım.ertesi gün bebeğimi görebildim o kadar küçüktüki allahım sen bebeğime güç ver onun yaşamasına izin ver diye dua ettim iki gözüm iki çeşme ağladım.bebeğimi ogün tıp fakültesine gönderdiler kalbine bakmışlar oğluşumun 4. gün devlet hastanesine gönderdiler nefes almakta zorlanıyomuş bebeğim bebeğim gitti bizde taburcu olup arkasından gittik ama malesef bebeğim yaşama veda etmişti  :( bizi bırakıp gitmişti ama en çok kızdığım koskoca sskda solunum cihazı olmazmı ? olmadığı için bebeğim daha fazla dayanamadı şuan yaşasaydı 15.5 aylık olacaktı  :(  :( arkadaşlar lütfen hamileliğinizde çok dikkat edin anne karnında bir gün bile bebek için çok önemli.doğum hikayemle sizleri üzdüysem özür dilerim.

Tebessüm :)

:-\ sarı lale, hikayeni okurken sonunun bu şekilde olacağını düşünmemiştim, mutlu son diye geçiyodu içimden. ne diyimki, Allah sana ve eşine büyük sabırlar versin.Allah kızınızı size bağışlasın.güzel kızını öp benim için :opucuk:

ARMAĞAN

ÖNCELİKLE SAYFAMIZ HAYIRLI OLSUN. HİKAYELERİNİZİ OKURKEN AĞLAMAMAK İÇİN KENDİMİ ZOR TUTTUM. BENDE Bİ ARA ANLATIRIM. ŞU AN İŞYERİMDEYİM BUNU BİLE KAÇAMAK YAZIYORUM. ALLAH BU DUYGUYU HERKESE YAŞATSIN.  :( :( :(

semra

gerckten bende aysegül ibi sonunu mutlu son olarak bitecegini saniyordum  :(allah esine ve sana sabir versin kader böyle yazilmis  :crybaby2: allah kizina uzun ömür versin

mia

Alıntı yapılan: ayşegül - 25 Ağustos , 2007, 00:57:42
Alıntı yapılan: tugba.kursun - 24 Ağustos , 2007, 23:06:37

dehşetle okudum yazdıklarını.aman Allahım, ne o öyle iki adam dirsekleriyle bastırdılar filan...korku filminden bir sahne gibi canlandı gözlerimin önünde.hangi hastanede yapmıştın doğumunu?bir de niye su vermiyolar onu anlamadım, hiç olmazsa dediğin gibi ağzını ıslatacak kadar verselerdi.
Bebeğin çıkmasına yardımcı olmaya yönelik böyle zor (anne açısından) bir manevra var ama galiba uygulayan kişiler fazla abartmış. En azından ne yaptıklarını, neden yaptıklarını söyleme zahmetine girselermiş keşke..  :-\ Ne diyelim, geçmiş olsun Tuğba :flowers: bebeğinle yaşadığın en zor tecrübe o olur umarım. :flowers:

irem eren

ben iki doğum yaptım sadece bir yıl arayla ve normal doğumdu benimkiler.ikiside kolay denebilecek doğumlardı ne şiddetli bi sancı çektim ne ağrı.hafif bi sancıyla gittim doktora suni sancı verdiler beş dk. içinde doğumlarım gerçekleşti....
   gerçekten inanılmaz bir duygu.herşeyden üstün.
  tam bir yaş var benim meleklerimim arasında
  03.08.2000 kızım irem
  02.08.2001oğlum eren doğdu üstelik ikiside perşembe günü...

Almiş'inAnniş'i

irem ve eren e allah hayırlı ömürler versin  :amin:
bütün hamilelere de senin gibi doğumlar versin  :amin:

irem eren

sağol canım allah hepimizin evlatlarına hayırlı uzun ömürler versin :nazar: :nazar:
:icon_flower: :icon_flower: