27 Nisan , 2024, 18:20:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: elfo - 14 Aralık , 2012, 14:18:33
öznurcum çok haklısın. normal doğumla olan bebeklerin daha sağlıklı olduklarını duymuştum. bi de normal doğum yapanlar doğumdan sonra çok rahat oluyorlarmış sezeryan yapanlar bikaç gün ağrı sızıyla yaşıyorlarmış. aslında en güzeli normal doğum yani doğumun normal olanı da ne bileyim belki de bu kadar uzak durunca cırt diye normal yapıveririm inş.  :amin: ama sözlerin cesaret verdi  :flowers:
bu rada ne zamandır söyleyecem bi türlü denk gelmedi avatar resmine bayılıyorum  :love9: :love9: :love9:

saol canım benim  :opucuk:

canım unutma. Rabbim insanın kaldıramayacağı yükü acıyı vermez. dayanılmaz değil. doğumun her türlüsü sıkıntılı. ama normal doğum şekli hem anne hem bebek için daha sağlıklı olan yol. ayrıca iyileşme süreci daha kısa. haaa pürüz çıkar,sezaryan olmak zorunda kalırsın,hiç problem değil. o da Allahtan gelen bişi. yapılacak bişi yok. ama ben gerçekten sırf korktukları için sezaryan olanlara kızıyorum

...ŞehzadEfe...

nazar deydiricem kendime ama sezeryanda nasıl hemen ayağa kalkamıyorlar bilemedim  :dontknow:ne ağrı ne sancı hemen kalktım işlerimi bile yaptım kişiyle alakalı bence bu benim eltimin ilk doğumu normal keşke normal olmasaydı der kanamadan gidicekmiş kadın allah korumuş tabi normalin güzelliği gibi hiç bir yerde yoktur en basta saglıklı  :icon_thumright:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

elfo

kızlar Allah razı olsun sayenizde bikaç gündür normal doğuma sıcak bakmaya başladım. sanki daha az korkuyorum  :flowers:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

çeçenli

Herkese selam
bende epiduarl doğum düşünüyorum ama azda olsa belden iğne yapıldığı için zararlı olabiliyor
Kararsızım :(

Sır_Çiçegi

normal dogum istedim hep cesaretim wardı ama catım dar oldugu için mecburi sezeryan oldum :(
epidural genel anestezi cok araştırdım korkum wardı we genel istedim ama Allah kısmet ederde 2. bebeğim olursa kesinlikle epidural dogum isterim iyileşmesi daha kolay oluyo
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

beteray

selam kızlarr bende yazmak istedim doğum hikayemi...
14 ocak akşamı bi arkadaşımızın doğumgününü kutlamaya gittik eve geç döndük. şafak 60 doğuma daha çok var ama doktor erken doğum riski deyip duruyor.bana o tarih hep uzak gelyordu ve herşeyim hazır olmasına rağmen çantam hazır değildi.bulaşık vardı biraz makineyi boşaltmaya halim olmadı bulaşıkları bi kenara topladım eşimin sabahki yapacağı kahvaltısını hazırladım yattım gece 1 de.4 te sıkışmışım wc ye kalktım.wc ye zor gittim bişey pırtıp duruyo yetişemedim sanıyorum altıma kaçıyo heralde diyorum.kendim sıka sıka oturdum tuvaletim yaptım aklımda su mu geldi var bi baktım ip gibi akıyor hala yok canım diyorum halaa bi baktım kalkarken hafif kahve akmaya başladı.çok sakinim sanki 10. doğumum :k06: eşimi uyandırmaya gittim Eray uyan dedim sakince hııı dedi uyandınmı dedim uyandım dedi. panik yapma suyum geldi hadi kalk dedi hı hı hııı napıcaz şimdi bi panik bi panik :k06: dur dedim çantam hazır deil panik sırası deil sakin ol ben banyoda belden aşağımı yıkıyacam sana neler koycanı sölicem yerleştir dedim.hazırladı bende hazırlanıyorum ambulansı aradık bekliyoz hala işimz var. ben eşime sakin ol dedim ya gitmiş bulaşık makinesini boşaltıyo :ehi:  Eray napıyosun sakin ol dediysek okadar da deil suyum geldi doğum yakın dedim :k06: neyse ambulans gelmedi aşağıda gece 4.30 da bekledik ambulans geldi donmuş araç eee erzurumdayız ilçede.önce burdaki hastaneye gittik erzuruma sevk ettiler kadın doğum hastanesine.ama benim üniversite hastanesinde doğum yapmam gerek çünkü gebelik diyabetim var ve yanında bir sürü rskim 31+3 haftalık daha bebeğim.kadın doğum hastanesine 1.5 saatte gittik biz yaptıramayız doğum ben o yeterlilikte deilm dedi doktor. üniversite hastanesine gittik yer yok alamayız diyorlar.2 hastayız birini alabilcekler 2 saat mücadele verdik alsınlar diye.tam artık almıyolar deyip çıkarken doktor bekleyin hocayla görüşcem dedi.görüştü geldi ve aldılar.spektulumla muayene oldum açılmaya bakan bakana öle canım yanıyor ki çok vicdansızlardı saat 9 da sancılarımda başladı bildiğn adet sancısı(ama ben çok ağrı çekenlerdenm) saat 2 de tekrar çatala yatırıp yine spektulum parmakla çok eziyet br muayeneden sonra 1 saat sonra ameliyata alıyoruz dediler.çektiğm acılardan çok ağladım saat 3 te ameliyathaneye gittik bi odada yarım saat yatırdılar ameliyathanenin boşalmasını bekledik 2 hastaydık.doktor eldiven taktı kimin daha çok açılması varsa onu alcam dedi.sondam takılı sancım 5 dk da bir ve felaket her sancıda içerdeki tekmeliyo ayaklar aşağıda makat pozisyonu olduğundan sonda sallanıyor tekme attıkça.neyse şükürki 2.5 cm açılmam varmış ameliyathaneye girdim.epidural dediler çok aç olmadığım için.felç ettiler belden aşağıyı perde çektiler önüme.konuşa konuşa açtılar akşam ne yemek yapacaklar onu anlatıyolar birbirlerine :k06: midesizler  :k06: sonra bi bağırmaaa allahım sonsuz şükür dedim.oğlum ağlıyordu en acısı bana hiç göstermediiler aklım onda direk küveze koyup götürdüler koridora çıkardılar nasıl ağlıyor canım benimm :love9: o gitti iğçeriyi temizliyor doktor.ben çift rahimliyim doktor diyoki sağ rahmini bulamadım aldıları yoksa diyor yooo orda olması lazım hamileyken görünüyordu diyorum kadına şimdi düşünüyorumda deşilmiş durumdayım muhabbete bakk :-ooo neyse çıktım ameliyattan ne zaman etkisi geçecek ağrıyacak dediğm 2 saat dediler.anestezi uzamanı gelip sırtımda olan iğne ucundan ilaç vercekmiş ağrım olmayacakmış.aksiliik bu ya kaza olmuş anestezi uzmanı oraya gitmiş tamda 2 saat geçmişken...benim ağrılar bi başladıııı dayanılmaz bağırıyorum bütün hastane yıkılıyor.2.5 saat beni bağırttılar sonra arkadaşlarımın zoruyla vicdansız hemşire vicdana geldi de ya da sesten rahatsız oldu bilemiceeem bacaktan bir iğne yaptı 5 dk sonra ağrı bitti bide bana herkes sezeryanlı bi sen bağırıyorsun diyo. :BangHead: 2 gün sonra oğlumu küvezde görmeye gittim minicikti 1740 doğmuştu çok güzeldi minyatür bebek :love9: kucağıma alamamak dokundu ama erken doğacak küveze girecek diye bildiğmizden okadar ağır gelmedi.ameliyatın 5. günü hastane de yeniidoğan yoğunbakımda kalmaya başladım 3 saatte bir süt sağıp götürüyordum bebeğimi anlık görüyordum ona şükür edyordum.8. gün kıyafet istediler yanına vercez dediler o gün tanıştık oğlumla o minicik parça kucağımdaydı artık altını değiştiriyorum Allahım iki çöp bacak kırmızı bir  ten.popo yok çizik kırışık bir deri sadece. kaşıkla besledik emmeye gücü yoktu 1-2 çekip uyuyodu.sabah altını değiştirrken kanlı kaka yaptı hemen tekrar küveze aldılar ama annesi korkmasın panik olmasın dediler annenin kalabilceği küvezli odaya aldılar bizi her bakımını ben yaptım ama çıplak yattı.antibyotikler serumlar delik deşik ettler oğlumu eli ayakları kolları hep mor :crybaby2: damar yolu şişiyor sürekli yenisinği buluyorlar....17 gün sonra hastaneden çıkardılar bizi kilosu 1850 oldu anca.bende psikoloji kalmadı.eve gelince herşey çok güzel oldu çok çok şükür şimdi 3 kiloyu geçtik.rabbim acısını göstermesin evlatlarımızın...

ayy

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
canım hem sulu hem de heycanla okudum  :love9: :love9: :love9:
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

rabbim hiç ayırmasın kuzunla sizi  :amin: :amin: :amin:kuzucuna uzun ömürler ve güzel kadar yazsın inşallah rabbim :amin: :amin: :amin:
:nazar: :nazar: :nazar: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

beteray

aminnnn sağol canım. Allah bu şekilde yaşatmasın kimseye sağlıkla zamanında kucağına alsın herkes bu güzellikten kimseyi de mahrum bırakmasın inşallah

ayy

elfo

canım hep seni ve oğlunu merak ettik. çok şükür artık herşey çok güzel. bahar annesi olacaktın nasip olmadı kış annesi oldun.  :love9:  :love9: oğlunla bizlere dua et inş. zamanında kolaylıkla sağlıkla doğum yapıp evlatlarımızla sağ salim kavuşalım  :amin:
erken doğum riskin hep vardı hatırlıyorum şekerden dolayı mıydı o risk?

Sır_Çiçegi

rabbim acısını göstermesin daha cnm inş.  :amin: :amin:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

beteray

Alıntı yapılan: elfo - 10 Mart , 2013, 15:43:56
canım hep seni ve oğlunu merak ettik. çok şükür artık herşey çok güzel. bahar annesi olacaktın nasip olmadı kış annesi oldun.  :love9:  :love9: oğlunla bizlere dua et inş. zamanında kolaylıkla sağlıkla doğum yapıp evlatlarımızla sağ salim kavuşalım  :amin:
evet kış annesi oldum baharı bekleyemedi oğlum :k06: dualarm sizinle canım benim allah sağlığıyla tamamına erdirsin zamanında doğsun minikleriniz inşallah :amin: benim riiskim çift rahimli olmamdandı canım

almila__

Rabbim acısını göstermesin inş :amin: :amin:
sağlıcakla büyüsün bebişin analı babalı  inş hayırlı evlat olsun  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

elfo

Alıntı yapılan: beteray - 10 Mart , 2013, 16:38:14
Alıntı yapılan: elfo - 10 Mart , 2013, 15:43:56
evet kış annesi oldum baharı bekleyemedi oğlum :k06: dualarm sizinle canım benim allah sağlığıyla tamamına erdirsin zamanında doğsun minikleriniz inşallah :amin: benim riiskim çift rahimli olmamdandı canım

şimdi herşey güzel ya çok şükür. bitti gitti işte. maşaAllah çok tatlı şu profil resmine bak  :love9: dün akşam yatağa uzandım şu resim gözümün önüne geldi. Allah ım nazarlardan korusun. duaların için Allah razı olsun canım  :opucuk:

esracım

betülüm canım benim Allah ım acısını göstermesin.zor günler geride kaldı.ama yazdıklarını okurken çok üzüldüm.neyse ki sen ve bebeğin şimdi çok iyisiniz.bahar annelerinden ilk ben doğuracaktım beni de geçtin ama bende şubatta doğum yaptım.ikimizde kış bebekleri dünyaya getirdik :)