HANGİ MAKYAJ ÜRÜNÜ NEYE NEDEN OLUYOR

Başlatan asya81, 10 Aralık , 2010, 10:36:19

« önceki - sonraki »

asya81

Her kadın güzel görünmek için kozmetik ürünlerini mutlaka kullanır. Hatta kozmetik ürünleri kadınların hayatında vazgeçilmezlerdendir. Kadınlar makyaj yapmadığında, saçı şekle girmediğinde kendini kötü hissedebilir. Ancak yapılan bir araştırma makyaj yapan bir kadının 515 kimyasalı üzerinde taşıdığını ortaya çıkardı. Uzmanlar bu kimyasalların pek çok rahatsızlığa neden olacağını, vücudu yıpratacağını söylüyor.

Oje, far, allık, fondoten, saç spreyi, deodrant, brozlaştırıcı krem, şampuan gibi ürünlerin üzerinde yapılan araştırma korkunç sonuçları da ortaya çıkarıyor. Özellikle de günlük hayatta kadınların sürekli kullandığı ürünlerin kısırlık, kanser gibi hastalıkları beraberinde getirebileceği de araştırmadan çıkan bir başka sonuç.

Ruj, oje, parfüm, deodorant, vücut losyonu, saç spreyi, fondöten gibi ürünlerin kimyasal analizini yapan yeni bir araştırma tüyler ürperten sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre bu malzemeler birçok kadın için günlük hayatın bir parçası olsa da sağlık açısından büyük bir riski de beraberinde getiriyor.

Deodorant üreticisi Bionsen tarafından yapılan araştırmaya göre, bu kozmetik ürünlerini kullanan bir kadının vücudu her gün 515 kimyasal maddeye maruz kalıyor. Bu kimyasal maddeler alerjiden, hormon bozukluğuna, doğurganlık sorunlarından kansere kadar birçok rahatsızlığa neden olabiliyor.

HANGİ ÜRÜN, NEYE NEDEN OLUYOR?
ŞAMPUAN: Tahriş, kaşıntı, göz hasarı
FAR: Kanser, kısırlık, hormonal bozukluk, organlarda tahribat.
RUJ: Alerji, kanser
OJE: Doğuranlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir.
PARFÜM: Ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları.
BRONZLAŞTIRICI KREMLER: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.
SAÇ SPREYİ: Alerji, gözler, burunda tahriş, hücre yapısında bozulma.
ALLIK: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.
FONDOTEN: Alerji, kanser.
DEODRANT: Ciltte ve akciğerlerde tahriş, baş ağrısı, solunum problemleri.
YÜZ KREMLERİ: Mikrobik bulaşmalara sebep oluyor, ciltteki yararlı bakterileri öldürüyor

NASIL KORUNABİLİRİZ?
* Çocuk ve gençlerin kozmetik kullanmaması, cilt kuruluğu ve güneşten korunmak için dermatolog önerisiyle ürün alması gerekiyor.
* Saç ve vücut temizliğinde Ph'ı 5.5 olan nötr şampuan ve sabunlar, bunların bulunmadığı durumlarda boya ve parfüm içermeyen doğal beyaz sabun öneriliyor.
* Güneşe çıkarken kozmetik kullanılmaması, sadece 30 faktör ve üzerinde koruma faktörü içeren ürünler kullanılması yararlı bulunuyor.
* Aynı anda üst üste çeşitli kozmetik kremler sürülmesi yerine, uygun olan tek ürün kullanılmalıdır deniyor.
* Cilt bakımı için boya ve parfüm içermeyen ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.
* Bitkisel kozmetiklerin daha az zararlı olduğu veya alerji yapmayacağı düşüncesinin yanlışlığına dikkat çekiliyor.
* Çocuğa makyaj malzemenizi kullandırtmayın.

asya81

BEN OJEYİ çok kullanırım meğer nelere sebepmiş yaa :caca:

βαlκιz

teşekkürler paylaşım için
tabi zararlı hepsi içinde kimbilir neler neler var
ama kullanıyoruzz  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

asya81

ricaederim aslında soluduğumuz hava bile zararlı hale geldi malesef canım

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

krem, parfum, deodoran bunlari kullaniyorum. zaten makyajjj cok zararli diye duymustum birde icinde cenin oldugunu duymustum  :igrenc: valla insani guzellestirebiliyor, ama iste herseyin bir iyi yonu birde kotu yonu vardir illaki. zaten her gun makyaj yapilmasin yaa, ozel bir gunde gecede yapilsin sadece. yoksa zaten bir anlami kalmiyor. herkesin kendi bilecegi is gerci, ama en guzeli dogallik.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

Alıntı yapılan: cimcime16 - 10 Aralık , 2010, 10:51:08
krem, parfum, deodoran bunlari kullaniyorum. zaten makyajjj cok zararli diye duymustum birde icinde cenin oldugunu duymustum  :igrenc: valla insani guzellestirebiliyor, ama iste herseyin bir iyi yonu birde kotu yonu vardir illaki. zaten her gun makyaj yapilmasin yaa, ozel bir gunde gecede yapilsin sadece. yoksa zaten bir anlami kalmiyor. herkesin kendi bilecegi is gerci, ama en guzeli dogallik.
evet neler koyuyorlar içine bilmiyoruz rujda sanırım balina yağıda var.bende özel gün dışında makyaj yapmıyorum ama oje yi çok kullanıyorum ya

derbeder

balina yagi bence masum kaliyor, yani ne bilim etkileri ne kadar cokmus. bence vazgecin gundelik yapmaktan. mesela cok guzel parlatici tirnak törpüleri var onlarla baslayabilirsin. hem dogal hemde tirnaklari çok güzel yapiyor.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

asya81

haklısın cimcime zaten havasıs kalıp sararıyorlardı tırnaklarım.

Balböceği

nilüfer elif

peki dermotologlardan aldıklarımızda zararlımı acaba?
Aℓℓαн'ιм(¢.¢)ηє σℓυя нαуιяℓιѕιуℓα  ve de sağlıklı bir şekilde вαηα∂α ηαѕιρ єт. (AMİN)

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Aytii

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

ben kirk yilda bir kere allik sürerim birde göz kapagima siyah bir çizgi çekersem çekerim okadar ama aydan aya belki seneden seneye  :laughing7: genelde hep makyajsiz dolasiyorum kendimi dogal seviyorum  8)

Lă_Tăhzen!

benim tek kullandıgım maskara ve göz kalemi

maskara herzaman degil ama kalemsiz asla yapamıyorum illaki olcak bakkala bile inemiyorum heryerde vardır kalemim banyoda yatak odamda kapının çıkısındakı vestiyerde  çantamda  :D unutmıyım diye ki zaten herseyı unuturum onu unutmam herhalde :D

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

ŞAMPUAN: Tahriş, kaşıntı, göz hasarı
FAR: Kanser, kısırlık, hormonal bozukluk, organlarda tahribat.
RUJ: Alerji, kanser
OJE: Doğuranlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir.
PARFÜM: Ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları.
BRONZLAŞTIRICI KREMLER: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.
SAÇ SPREYİ: Alerji, gözler, burunda tahriş, hücre yapısında bozulma.
ALLIK: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.
FONDOTEN: Alerji, kanser.
DEODRANT: Ciltte ve akciğerlerde tahriş, baş ağrısı, solunum problemleri.
YÜZ KREMLERİ: Mikrobik bulaşmalara sebep oluyor, ciltteki yararlı bakterileri öldürüyor

Valla sürekli kullanılan ürünler bunlar herhalde kısırlık olsaydı önce bende olurdu  :ehi: :ehi: :ehi:
Çalıştığım iş yerinin gerektiği şekilde makyaj yaptığım için devamlı kullanıyorum herşeyi ohhh sefam olsunnnn  :muzz: :muzz: :muzz: