doğuma hazırlık kursu

Başlatan dilengisk, 05 Aralık , 2010, 00:41:07

« önceki - sonraki »

dilengisk

05 Aralık , 2010, 00:41:07 Son düzenlenme: 05 Aralık , 2010, 12:55:33 chilek
arkadaşlar mustela ucretsiz doğuma hazırlık kursları düzenliyormuş. bence erken dönemlerde gitmek çok daha faydalı çünkü yeme içmeden alışverişe kadar bir çok konuda bilgilendirme yapılıyor bu kurslarda ben 28. haftada gitmeye başlamıştım başka bir kursa ve biçok şeyi almış bi çok yalnışı çoktan yapmıştım. 

Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri - Ümraniye Özel Hisar Intercontinental Hospital 9 aralık perşembe ve 18 aralık cumartesi

Bursa Korupark AVM 4 aralık cumartesi

Detaylı bilgi için:
Mustela
Tel: 0216 386 38 13

seminer 1

9 Aralık Perşembe   

13.30 – 13.45  Karşılama ve İkram 
13:45-14:30     Gebelikte fizyolojik değişiklikler   Op.Dr. İrem Cansever
14.30 -  16.00  Ayşe Öner Eğitimi

• Hamile olmak
• Hamilelik değişimleri
• Nefes çalışmaları
• Doğum nedir?
• Normal doğum nedir?
• Partnerlerin doğum yardımı
• Doğum sonrası ve lohusalık dönemi

16.00 -  16.15  Kahve Molası
16.15 -  17.30    Ayşe Öner Eğitimi
• Bebek masajı ( gaz masajı, genel masaj ve bebek jimnastiği)
• Evde alınan güvenlik önlemleri ve ilk yardım

seminer 2

18 Aralık Cumartesi

13.30 – 13.45  Karşılama ve İkram 
13.45 -  14.30    Gebelikte Beslenme Op.Dr. Filiz Candan Topuz
14.30 -  16.00    Ayşe Öner Eğitimi
• Anne sütü ve emzirme
• Yeni doğan ve yeni doğanın özellikleri
• Bebeğin günlük bakımı (banyo, göbek pansumanı, ağız, burun, göz temizliği, alt değiştirme, tutma, yüzdürme)

16.00 – 16.15    Kahve Molası

16.15 – 17.30       Ayşe Öner Eğitimi
• Bebek odası hazırlığı ve doğru alışveriş
• Doğuma giderken anne ve bebeğin valiz hazırlığı
• Bebek masajı ( gaz masajı, genel masaj ve bebek jimnastiği)
• Evde alınan güvenlik önlemleri ve ilk yardım

umarım faydası olur tüm annelerimize

dilengisk

Ümraniye Özel Hisar Intercontinental Hospital'da, Mustela'nın sponsorluğunda, iki farklı tarihte düzenlenecek "Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri"nde doğum koçu Ayşe Öner, anne adayları için son derece faydalı bilgiler verecek. Mustela'nın sosyal sorumluluk projesi olan bu seminerler ücretsiz olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

Anne adayları, seminer sırasında, hamilelikleri dönemi boyunca yaşayacakları değişimler, nefes egzersizleri, bebeğin banyosu, göbek pansumanı gibi günlük bebek bakımı ve bebek masajı konularında bilgi alacaklar. Ayşe Öner aynı zamanda doğum sonrası ve lohusalık dönemi hakkında da detaylı bilgiler verecek.
Anne adaylarının eşleriyle birlikte katılabildikleri "Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri" sonrasında sertifika töreni de düzenlenecek.

Lă_Tăhzen!

ne guzel ya imkanı olan mutlaka gıtmeli bence de cok guzel

SiRiNe

Bende gittim böyle bir kursa , kizlara hamileyken.

Ilk önce yok dediler su anda ikiz annesi hic yok demislerdi, sonra 3,, 4 kisi bulmuslar ikiz anneleri icin özel ders yapmislardi

4 dersti ucune katildim sonuncusu 17 martti o gunde dogurdum gidemedim =)

Gercektencok yararli imkani olan katilsin  :icon_thumright:

dilengisk

valla ben 28. haftamdan beri gidiyorum ve doguma faydalı egzersizlerden tutun emzirmeye hatta davranıslara kadar herseyi ogretiolar ama ben ucretli bi kursa gidiodum bu ucretsiz hem de kacırmamalı

derbeder

bizim bi tanidik gitti ve dogumunda o kadar bilincliymiski, ilk cocugu oldugu halde. yan tarafta doguran kadin bagirip cagirirken kadin nefes alip vermekle mesgulmus. daha dogrusu ogrendiklerini uygulamakla mesgulmus. tabiiki boyle bir kurs dogumu kolaylastirmiyordur, ama nasil hareket edecegini bilirsin en azindan. imkani olanlar bencede kacirmasinlar boyle firsatlari.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

dilengisk

kızlar bu arada surekli takip edin mustelanın sitesini daha sonra da rutin seklinde olacakmıs eğitimleri