28 Mart , 2024, 22:58:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HEMOROİD ( BASUR )

Başlatan ❤ÜmmÜ♥EyMeN❤, 05 Kasım , 2010, 17:54:41

« önceki - sonraki »

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Hemoroid  ( Basur ) Nedir?

HEMOROİD ( BASUR ) makat bölgesindeki  damarların genişlemesi yani varisidir.Hemoroidin ana nedeni kabızlıktır  ve kalıtımsal özellikte taşımaktadır. Hemoroidli hastaların çoğunda  uzun süren kabızlık vardır ve ailede birçok hemoroidli şahıs bulunmaktadır.  Hemoroid hastalığı toplumda çok yaygın bulunmaktadır.

Makat bölgesinde 3 ana toplar damar ağı mevcuttur. Bir tane solda, iki tane sağda. Bunlara toplardamar yastıkları denir.Kabızlık nedeni ile bunlar genişler ve iç hemoroidleri oluşturur. Zamanla bunlar makat dışına sürüklenir ve dişkılama esnasında dışarı sarkar.
İÇ HEMOROİD DERECELERİ:
1.derece: Makattan çıkmayan (sadece kanama yapan) memeler.
2.derece: Dışkılama ve ıkınma esnasında dışarı çıkan ve kendiliğinden içeri giden memeler.
3.derece: Dişkılama ve ıkınmakla dışarı çıkan ve sonra elle geri itilen memeler.
4.derece: Geri itilmeyen memeler.

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

kızlar ya aranızda bunu yaşayan warmı..geblikte oldu dogumdada daha arttı..şimdide emzirdigim için tedavi olmuyo..offffffffffff.... ne iyi gelir bilen warmıı

derbeder

bir arkadasimda vardi bu..bildigim kadariyla baharatli veya aci yemek iyi degil, ama tam olarak ne iyi gelir onuda bilmiyorum. mumkun mertebe sivi tuketmeninde iyi oldugunu biliyorum, kabiz olmamak gerek yoksa cok fena oluyor.

en sonunda bahsettigim arkadas ameliyat oldu ve kurtuldu.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Demet_dk

BENİM BABAMDA YILLARDIR BUNU ÇEKİYO MALESEF HEMDE KANAMALI VE MEMELİ

AKTARLARDAN Bİ SÜRÜ ŞEY DENEDİ
TADI İĞRENÇ Bİ SÜRÜ ŞEY İÇTİ
GEÇENLERDE TEKRAR DOKTORA GİTTİ AMA DOKTOR AMELİYAT DEMEMİŞ

KREM FİTİL VS VERMİŞ
SABAH AKŞAM OTURMA BANYOSU BUNU SENDE DENE

DEVAMLI SIVI ŞEYLER TÜKETİYO
SABAH KAHVALTIDA ÇORBA AKŞAM YEMEĞİNDE ÇORBA

KESİNLİKLE DOKTORA GİT !

Lă_Tăhzen!

Benimki 3.dereceymiş  :y25:

ben sıcak suya oturuyorum fayda vermıyor amelıyatlık sanırım ama korkuyorum burda doktora gıtmeye pamuga zeytınyagı koyup orama koyuyorum dinlendiiryor acısını acılı baharatlı şeyler tukettıgımde acısı fazlalasıyor bol sıvı tuketmeye calısıyorum

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: Demet_dk - 05 Kasım , 2010, 18:05:14
BENİM BABAMDA YILLARDIR BUNU ÇEKİYO MALESEF HEMDE KANAMALI VE MEMELİ

AKTARLARDAN Bİ SÜRÜ ŞEY DENEDİ
TADI İĞRENÇ Bİ SÜRÜ ŞEY İÇTİ
GEÇENLERDE TEKRAR DOKTORA GİTTİ AMA DOKTOR AMELİYAT DEMEMİŞ

KREM FİTİL VS VERMİŞ
SABAH AKŞAM OTURMA BANYOSU BUNU SENDE DENE

DEVAMLI SIVI ŞEYLER TÜKETİYO
SABAH KAHVALTIDA ÇORBA AKŞAM YEMEĞİNDE ÇORBA

KESİNLİKLE DOKTORA GİT !

haklısın bi doktora gitmem şart..aslında bekarkende wardı ama agrısı yoktu bide utandım falan gitmedim ama artık tahammül edilir gibi deil gidicem..

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: ♥♥=NUR=♥♥ - 05 Kasım , 2010, 18:09:26
Benimki 3.dereceymiş  :y25:

ben sıcak suya oturuyorum fayda vermıyor amelıyatlık sanırım ama korkuyorum burda doktora gıtmeye pamuga zeytınyagı koyup orama koyuyorum dinlendiiryor acısını acılı baharatlı şeyler tukettıgımde acısı fazlalasıyor bol sıvı tuketmeye calısıyorum

aynı benimde 3.derece...
bende korkuyorum..afedersiniz yani tuwalete çıktıgım gün sabaha kadar acı çekiyorum banyo iyi geliyo ama çıkınca yine aynı bütün gün de suda oturmayacagıma göre :k06: en kısa zamanda gitmem gerek biraz araştırdım sonuç korkutucuuu :cildir: :cildir: :cildir:

Balböceği

ALLAH sifa versin hepinize ...  :amin: :amin:

Yasamadim ama tahmin edebiliyorum  :icon_pale: :icon_pale:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

benimde hamileligimin  37 haftasında cıktı maleseff  :( doktora gitmedim  emzirdigim için pamugu zeytinyagına batırıp o bölgeye koyuyodum ii geliyoduu....
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

) SaMiRa (

bendede var malesef hamilelikten önce vardı çatlak oluyordu orlanınca oluyor wcyw girince yarım saatte zor çıkıorum
eskiden ağlıyordum wcde oturamıyordum yanıyor ve ağrıyordu çok kötüydü yaa şimdi o kadar değil kabız olmayınca iyi
zorlanınca kötü oluyor dr ameliyat dedi ama olmadım hamileyken zeytinyağı koyuyordum pamuğa batırıp biraz iyi geliyordu
sende git biran önce canım geçmişolsun

gülfer

ya kızlar bendekide basur ozaman bende doğumdan dolayı sandım
afedersiniz büyük abdestimi yaparken kanıyoher zaman değil ama çoğu zaman kanıyo
ve canım yanıyo acısı  3  4  saat giymiyo na e yapmam lazım dr gitsem utanıyorum
şimdilik  kabız olmamak için dr toz bi ilaç verdi oda olmasa ağlaya ağlaya wcde bekliyorum
rabbim kimseye vermesin çok zor bişey  :sad1: :sad1:

güneşş

ewet kızlar basur çok fena birşey eşimde var ne oturabiliyor ne yatabiliyor ne yürüyebiliyor ne uyuyabiliyor  :crybaby2: ..fitil ve haplar özellikle fitil iyi geliyor..birde yeni duydum  bir diş sarımsağı közlücekmişin ateşte sonra zeytinyağıyla ezip püre haline getirecekmişin.sonra peçeteye koyup o bölgeye koyacakmışsın çok iyi geliyormuş diyorlar deneyin belki faydası olur

Lă_Tăhzen!

azeri bi arkadasım var gecen hafta bıze gelmişti kendımde basur oldugundan falan bahsettım sendede oldumu dogumdan sonra falan dıye sordum oldu dedı ben bı krem kullandım dedı bırde soguk su şoku yaptım dedi nasıl yanı dedım sıcak suya oturulur normalde falan   kesinllikle yanlıs aksıne sıcak su daha da nuksettirrir soguk su soku yap faydasını gorcen dedı 1 haftaya yakındır yapıyorum kuculme var o et parcacıklarında mesela tuvalltteyken nalçapayla oranınza buz gıbı suyu vurun veya banyodayken duşla soguk suyu anıden acın oranıza getırın bıraz bekletın faydasını görceksınız hemen yazmak ıstemedım önce kendimde faydasını gorecekmıyım görmeyecekmıyım beklıyım dedim ve insallah gıdıyor bırde krem alcam onu kullancam iki uygulanayla kökten çözum   :occasion5:

gülfer

kızlar ben çok şükür bir çare buldum eşim netten araştırırken bir krem bulmuş

hemen şipariş vermiş ve şimdi kullnıyorum 3 gün oldu kullanalı ama çok şükür faydasını gördüm

birazdaha kulanayım iyileştirirse buraya yazarım isteyenede ismini verebilirim

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

eşimde eczanede sarı bi toz getirdi 15 dk oturuyosun oda beni rahatlatıyo ama geçirmiyo..inş iyi gelir bi denede bilgilendir canm