20 Mayıs , 2024, 06:24:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Mayayla saç dökülmesine son

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 01 Kasım , 2010, 01:11:56

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: NewYork - 03 Kasım , 2010, 16:09:52
Ok o zaman arkadaşınız başkalarının el emeği ile yapmış olduğu şeylere saygı duymayınca... Mahkemede hesaplaşır:)

Yemek tarifleri gibi.... Bilmem anlatabildim mi:)
Elinden geleni ardina koyma istersen ...

Biz caliyoruz bizim calintimizin calinti olmasi agrimiza gidiyor diyemiyorsunuz sanirim  :k06: :k06:

Buraya gelipte milleti tehtit etme hakkina sahip degilsin
Sizin sitenin nasil yoneticisi varsa buraninda vardir  :icon_thumright:

βαlκιz

ordan burdan bişeyler paylaşılmazsa neyi nasıl ögrencez
illa alıntıdır mı yazılcakk
kimse paylaştıgı konuya alıntıdır yazmak zorunda değil
şimdi ben çocuk psikolojisiyle ilgili konu paylaştım diyelim
alıntıdır yazmadım
illa o konuyu o yazıyı ben yazdım anlamınamı geliyo  :cildir:
saçma sapan konuşmayın
biyerde görmüş paylaşmız bizimle
daha ne uzatıyosunuzz
herke başka forumlardan bişeyler alıp paylaşıyo
herkez bu benim konum yok emek hırsızlıgı cart curt ederse hay ben böyle forumların böyle üyelerinde
neyseee mayayıda sen ürettin sanırımm
güle güle kullan
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

pırıl

kızlar benim formülü neden atladınız :k06: herkese verebilirsiniz formulümü aktar amcam kızmaz bana  :toothy10: :toothy10:

Balböceği

Alıntı yapılan: pırıl - 03 Kasım , 2010, 16:55:39
kızlar benim formülü neden atladınız :k06: herkese verebilirsiniz formulümü aktar amcam kızmaz bana  :toothy10: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Balböceği

diger siteden gelen arkadslar sunu iyi bilin Ne sitemize
nede arkadaslarimiza laf attiririz biz ..Haklida olsak haksizda  :icon_thumright:

Emine

04 Kasım , 2010, 17:59:40 #51 Son düzenlenme: 04 Kasım , 2010, 18:17:05 Emine
http://www.pcworld.com.tr/kopyala-yapistir-masum-bir-suc-mu-makale_3201-8.html?bolum=makale&id=3201

Başkasının sitesindeki çok beğendiğiniz herhangi bir yazıyı ya da görseli kopyaladınız ve kendi sayfanıza aynen koydunuz. Sitenin sahibi size dava açabilir mi?

Bu durumda her "kopyala-yapıştır" yaptığınız şeyin suç teşkil ettiği söylenemez. Kopyaladığınız şeyin ya Fikir ve Sanat Eserleri kapsamına giriyor olması lazım ya da kişinin sahşi ya da ticari haklarına ait bir unsur olması lazım.

Örneğin bir kişinin ismini, fotoğrafını, firmasının logosunu, markasını ya da patentli tasarımını izinsiz bir biçimde sitenizde kullanamazsınız. Ayrıca 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki müzik, resim, şiir gibi bir eser kategorisine giriyorsa ve bu içerik izinsiz olarak alınırsa hak sahibi, haklarına tecavüzün durdurulmasını, ortadan kaldırılmasını ve şartları varsa maddi ve manevi tazminata hükmedilmesini isteyebilir.

İçeriğin izinsiz alınmasının aynı zamanda suç teşkil ettiği hallerde de ilgili mevzuata göre cezaya çarptırılabilir. Örneğin bir şiiri izinsiz olarak alıp yayınlayan kişi 5846 sayılı yasanın 71. Maddesine göre iki yıldan dört yıla kadar hapis veya 50 bin YTL'den 150 bin YTL'ye kadar ağır para cezasına veya zararın ağırlığı dikkate alınarak her ikisine birden mahkum edilebilir.

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/957.html

Bu konunun içeriğinin kendilerine ait olduğunu belirten üyelerimiz resmi olarak tarafımıza bildirimde bulunduklarında konu yönetimce silinecektir.