Çocuğunuz Sizi Parmağınızda Oynatmasın

Başlatan AککORTįє, 21 Ekim , 2010, 12:09:32

« önceki - sonraki »

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: ((selma)) - 22 Ekim , 2010, 21:39:58
güzel konu ilknurcum  :icon_thumright:
anne baba kendını geliştirdiği zaman ıyı örnek sergilediği zaman sağlıklı bıreyler yetiştirebilir
mesela ben kendı ailemde hep şiddete maruz kaldım ve buda benım hemen savunma mekanızmamı ön plana çıkardı
yanı olayları dınlemeden etmeden hemen karar verırım saldırganlaşırım bu huyumu zamanla anne olduktan sonra düzelmeye çalışsamda
hala kalıntıları var dıyebılırım sakın bir yapım yok
oysa benım kuzenım var öle sessiz sakın bir ortamda buyuduku taktır edıyorum o kuzenımı
ona halamlar asla hayır demedıler o halamların gözünun içine baktığında hayırı anlıyordu
çok hanım bir genç kız oldu mesela saat 10 uyurdu öyle öğretmışler halamlar ikiletmedem gider uyurdu
bi keresınde onlarda kaldım halamlar dışarı çıktı bende korktum abla ben uyuycam dedı bende ırem uyuma ben korkarım dedım
ama abla benım uyuma saatım 10 uyumam lazım dedı bende ıremcım babanlar yokkı bilmezler senın uymadığını dedım
ozaman anakoluna gidiyordu annem babam yok dıye kurallarımızı çiğneyemem özür dilerim uyumak zorundayım dedı
yanı kısacası bılınçlı evlat yetirtirmenın yolu bılınçlı anne baba olmaktan geçiyor bana göre

Bravo kuzenine, halana :icon_thumright: :icon_thumright: bu zamanda böyle çocuklar yok denecek kadar az

мiŁenα.

Aynen...

:alkış: :alkış: :alkış: vallahi bravo..!

bende dinlemeden etmeden sinrlenen bir yapım var selma kız biz kardeşmiyiz ne :k06:

ama ben ailemden şiddet görmedim.evde ister istemez sorunlar oluyordu ondan olsa gerek.

inşş çocuklarımız en iyi şekilde büyütürüz büyüler :amin:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

derbeder

çok güzel bir konu gerçekten ilknur, ellerine saglik.

cogu anne baba zaten kendine gore iyi yetistiricidir, ama kendine gore iyidir.
bi keresinde bir dukkanda anne ve bir coguk gordum. oyuncak istedi annesi almadi (ee kadina kim bilir kacinci defa aynisi yapior)
annesi almadikca o agladi, o agladikca annesi almadi. sonunda bir tokatla isi kapattilar.
sasirdim tabii, Allahim dedim ins. benim cocuklarim boyle olmaz bende boyle bir anne olmam  :y25:

arada bir cocuga haddini bildirirsin ama o annenin o sekli dogrumuydu bilemiyorum. birde kendi cocuklugumuzu dusundum. Allahim ne kadar usluymusum.
ben asla bu sekilde birseyi istedigim zaman aglamadim ya da birseyleri zorla yaptirmadim. yani bu cocuklardan farkimiz neydi?
yani annemiz bize "param yok" dedigi zaman bunu gayette olgun bir kisi gibi anlardik. simdiki cocuklarin birazcikta sorunu bu belkide..vardan yoktan anlamiyorlar. cunku herseyleri var Allaha sukur.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

3 gündür umut bizi parmagında oynatıyo
ne istese oolcak
ama bütün evi önüne koyuyoruz memnun olmuyo hep mız mız  :crybaby2: :crybaby2:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: