29 Mart , 2024, 03:26:07

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÇİKOLATALI KREP TARİFİ

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 18 Ekim , 2010, 01:37:35

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Malzemeleri

* 1 Su bardağ un
    * 1 Su bardağı süt
    * 0.5 Su bardağı su
    * 2 yumurta
    * 0.5 Çay kaşığı tuz
    * nutella
    * margarin

yapilisi
Un, süt, yumurta, tuz ve su karıştırılır. Böylelikle krep hamuru elde edilmiş olur. Ocağa konan tava bir müddet ısınınca margarin tavada gezdirilir (Margarin ne az ne de çok olacak, tavanın her tarafını gezecek şekilde sürülmelidir). Ardından krepkarışımından 1 kepçe dolusu alınarak tavaya yayılır. Tavayı sağa-sola eğerek karışımın tavanın yüzeyini kaplaması sağlanır. Bir tarafı piştikten sonra çevrilerek diğer tarafı da pişirilir. Hazırlanmış krebin içine bir yemek kaşığı çokokrem fotoğraftaki gibi ortasına konularak sarilir. Çoko kremi krep sıcakken koyarsanız çoko krem daha rahat yayılır. İsterseniz krebi katladıktan sonra üstüne toz halinde antep fıstığı serpiştirebilirsiniz. Yukarıdaki malzemelerden yaklaşık 6 adet krep hazırlanmaktadır.
Afiyet olsun)))   İSTEGE GÖRE OTLUDA YAPILABILIR  ;)

βαlκιz

güzel tarif bunu yapıyorum ben
çikolata reçel  güzel oluyo  :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

off sibel aklıma soktun yapasım geldi canım çekti
olmaz diyorum kendime ama tutamıycam kendimi galiba gidip yapıcam  :sad1: :hungry: :hungry: :hungry: :occasion14: :occasion14: :occasion14:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 18 Ekim , 2010, 01:51:31
off sibel aklıma soktun yapasım geldi canım çekti
olmaz diyorum kendime ama tutamıycam kendimi galiba gidip yapıcam  :sad1: :hungry: :hungry: :hungry: :occasion14: :occasion14: :occasion14:
BENDE SENDEN BU GECE BISEYLER BEKLIYORDUM ACABA YINE NE YAPCAK DIYE  :ehi: :ehi:

βαlκιz

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ay o gün kurabiye poça yaptım ya
eşime demişler yenge yapmıyodur yalan söyleme sen yapıyosun yenge yapıyo diyosun demiler  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 18 Ekim , 2010, 02:01:15
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ay o gün kurabiye poça yaptım ya
eşime demişler yenge yapmıyodur yalan söyleme sen yapıyosun yenge yapıyo diyosun demiler  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
TABIII IKI ÇOCUKLA KIMSE INANMAZ  :k06: YINE ISTEMEDILER MI  :k06:

βαlκιz

:k06: :k06: :k06: istemezler ayıp olmasın diye  :ehi: :ehi:
yarında helva yollim korksunlar  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bizim helvamızmı yoksa desinler

βαlκιz

sibel mutfaktayım yapıyorummmmmmmmmm

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 18 Ekim , 2010, 02:10:51
:k06: :k06: :k06: istemezler ayıp olmasın diye  :ehi: :ehi:
yarında helva yollim korksunlar  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bizim helvamızmı yoksa desinler
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ınanmıyorummm sana kız helall olsun baskada bısey demıyorum  :k06: :k06: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

βαlκιz

yaptım valla 3 tane her birinin arasına çikolata sürdüm üst üste koydum ohh sonra dürüm yaotım
resim ekliycem foto makinemin şarjı yok pc kameradan çektim
afiyetle yiyim önce fotoları eklerim  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :hungry: :hungry:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 18 Ekim , 2010, 03:27:02
yaptım valla 3 tane her birinin arasına çikolata sürdüm üst üste koydum ohh sonra dürüm yaotım
resim ekliycem foto makinemin şarjı yok pc kameradan çektim
afiyetle yiyim önce fotoları eklerim  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :hungry: :hungry:
afıyet olsunnn canım çek bakalım guzel olmuş mu bari

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

18 Ekim , 2010, 03:39:29 #12 Son düzenlenme: 26 Mart , 2011, 11:10:20 g10ca
Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿
sibel  sadece bunu yükliycem digerleri çekildi sanmışım ama olmamış şimdide çekerim ama hep dagıldı çocuklar yiyo  :ehi: :ehi:
/quote]
çok guzel gorunuyor rulo yapmışsın bravoo sana afıyet olsun ellerıne saglık ...kız daha uyumadılar mııı sevdımı çocuklarrr gulşahhh nasıl guzel olmuşmu tadı nasıl

βαlκιz

sağol canım bunu yapıyordum hep ama kabartma tozu ve yogurt ekliyordum biraz kaygana derler ya çok seviyo çocuklar yarım saat önce uyandılar şimdi yediler heryer çikolata oldu  :ehi: bitti bile yarım kaldı oda sabaha  :k06: ayy yarın akşama kadar bişey yememem lazım geece yedim
:sad1:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 18 Ekim , 2010, 03:43:42
sağol canım bunu yapıyordum hep ama kabartma tozu ve yogurt ekliyordum biraz kaygana derler ya çok seviyo çocuklar yarım saat önce uyandılar şimdi yediler heryer çikolata oldu  :ehi: bitti bile yarım kaldı oda sabaha  :k06: ayy yarın akşama kadar bişey yememem lazım geece yedim
:sad1:
ınsallah uyku yaparda uyurlar  :amin: :amin: bende artık dıkkat edıyorum gece yemememye acayıp şekerlı şeyler yıyorum saglık acısndan yani..bıde kepeklı ekmek yıyecem bundan sonra beyaz ekmek almayacam eşimle kararlaştırdık daha saglık beslenmek için  :k06: