28 Mart , 2024, 23:32:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

patlıcandan çarık (resimli)

Başlatan birgül87, 16 Ekim , 2010, 15:54:28

« önceki - sonraki »

birgül87

16 Ekim , 2010, 15:54:28 Son düzenlenme: 16 Ekim , 2010, 20:43:43 birgül87
çok güzel bi yemek olan patlıcanlı çarık begeneceginizi umuyorum ben çok seviyorum

malzemeler:
1 kg patlıcan
tuz karabiber pulbiber ve kaşar peyniri süt

patlıcanları ortadan diklemesine bölüyoruz ve tencereye koyup kaynatıyoruz
iyice haşlanınca sogumasını bekleyip içlerini başka kaba alıyoruz  kalan kabukları fırın tepsisine diziyoruz 
bir tavada bol soganı zeytinyagında kavuruyoruz  içine patlıcan içlerini koyup baharatlarını atıp birazda öyle kavuruyoruz yaklaşık yarım çay bardagı süt ilave edip karıştırıyoruz bu da tamam oldu tepsiye dizdiğimiz patlıcan kabuklarının üzerine yayıyoruz tıpkı karnıyarık gibi fırınımızı ayarlıyoruz üzerine kaşar rendesi koyup fırına atıyoruz peynirler kızarınca çıkarıp afiyetle yiyoruz

çok guzel oluyor cidden hemde basit kızartma ve yaglılardan hoşlanmayanlar için güzel bi yemek  tereyagındada yapılabilir

AFİYET OLSUN
piştiğinde foto eklemeye çalışıcam ..

Uploaded with ImageShack.us

birgül87

Uploaded with ImageShack.us,
ELLERİME SAGLIKKKKKKKKKKKKKKKK

Lă_Tăhzen!

derbeder

eline saglik canim, lezzetli ve saglikli birseye benziyor    :hungry:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hüzünden_gelme

goruntusu çok güzell kım bılır tadı nasıldırr :hungry: :hungry:

rümeysaa

Eşimin patlicanla pek arasi yoktur ne yapiyim ne  ediyim diye dusunurken foruma baktim
verdigin tarifi yaptim cok guzel oldu gercekten..kocis begendi bu sekilde yerim dedi :hello2:
paylasimin icin tsk ederim canim   :flowers:

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...