ANNELER COCUGUNUZU NASIL YETİŞTİRECEKSİNİZ???

Başlatan tubali, 15 Ekim , 2010, 12:58:44

« önceki - sonraki »

fıstık

Bizim evde kimse kimseye emretmez alır mısın verir misin ve sonunda hep teşekkür ederim kızımda böyle olacaktır
Eşimle hiç tartışmayız ve birbirimize kötü söz söylemeyiz eşiminde küfürlü konuşmasını hiç duymadım bugüne kadar çocuğumda öğrenmeyecektir
Kızım paylaşmayı öğrendi çok şükür sanırım benden kaynaklandı ben bişi yerken isteyince hep elimdekinden bi parça kopartıp veriyordum
Şimdi ne yerse yesin hemen bi parça banada uzatıyor
Oyuncaklarını toplamasını öğrendi ama ben söylemeden yapmıyor henüz
Bebekliğinden beri herşeyi kendi yapmasına izin verdim mesela suyunu bardağa doldururum kendi eline alır içer şimdi yavaş yavaş yemek yemesini
öğreniyor ilk yürümeye başladığında sandalyeye çıkmaya çalışırken bile hiç dokunmadım nasıl çıkıp inmesi gerektiğini kendisi öğrendi
Yani aman üzeri pislenir aman biyerine bişi olur diye kaygılanmadım sadece tedbirimi aldım gerisi ona kaldı
Çok hümanist bir çocuk insanlara ve hayvanlara aşırı bir ilgisi ve sevgisi var hiç yabancılık çekmez gerçi bu durum beni bazen korkutuyor ama
Sevgisini sarılarak ve öperek gösterir ben çok öperim bebekliğinden beri sanırım ondan öğrendi
Onunla sürekli konuşurum anlatırım şunu şöyle yapmalısın çünki bu yüzden vs...
Beni ençok düşündüren ergenlik dönemi umarım kolay atlatır
Aşık olucak birinden hoşlanıcak kendine çeki düzen vermeye başlıcak güzel görünmek isticek bisürü şey nasıl başa çıkarım bilmiyorum henüz
Allahtan tek dileğim iyi bir üniversiteyi kazanıp eline mesleğini alıncaya kadar kimseye aşık olmasın :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

maşallah ışılaa  :nazar: :nazar:
bende en çok ergenlik zamanı gelince nolcak onu düşünüyorumm
kızlara asılan köşe başlarında her kıza laf atanlardan olmasınlarrr  :-ooo :-ooo :amin: :amin: :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DER!N

--elif--

çok güzel bir konu aslında fikrim çok RABBİM hayata geçirmeyi nasip etsin cümlemize  :amin:
öncelikle kızım çok temiz olmalı her zaman kıyafetindeki en ufak bir leke bile onu rahatsız etmeli  :k06:
temizlik imandan gelir düsturuyla bunu öğreteceğim inş.
her daim büyüklerine saygılı olmalı, bilmiş bilmiş cevaplar vermemeli en tahammül edemediğim şeydir  :cildir:
hoş olmayan bişeyi yapma dediğimde açıklayacağım ne için yapmadığını bilecek
söylediği ilk kelimeler arasında ''ALLAH'' (c.c) olacak inş.  :amin: 
biişeyleri anlayacak yaşa geldimi hemen kur'an-ı kerim öğreteceğim inş.  :amin: 
küçük yaşta kur'an öğrenecek nasipse ona parti yapacam arkadaşlarını çağıracam özel bir kıyafet alacağım arkadaşlarına kur'an da okuyacak partide,hediyeler alacağım ona en büyük hayalimdir   :love7:
ona masal yerine peygamber efendimizi (s.a.v) anlatacağım
ALLAH (c.c) sevgisini,peygamber sevgisini aşılayacağım inş.  :amin:
tabi bunlar yaşı ilerledikçe sırayla yapacağım şeyler
örtünmesi için ona anladığı dilden herşeyi anlatacağım
namaz konusunda üstünde çok duracağım zaten hep benii izler namaz kılarken  :aferin:
en nefret ettiğim şeyden tv'den uzak tutmaya çalışacağım umarım başarılı olurum onun ilk adımını atmış bulunuyorum gerçi
ben tv izlmem eşimle evlenirken şart etmiştim tv olan bir ev istemem diye
şükür kabul etti zaten ben izlerken kızımada zararını anlatmam biraz güç olurdu
karşısındaki insana teşekkür edebilmeli teşekkürü öğretecm
dua etmeyi,şükretmeyi,besmele çekmeyi,uyurken dualar okumayı,birine yardım etmeyi v.s daha aklıma gelmeyen herşeyii öğretceğim inş.
RABBİM HEPİMİZE BU YAZDIKLARIMIZI YAPABİLMEYİ NASİP ETSİN  :amin:  :amin:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 19 Ekim , 2010, 13:07:03
Alıntı yapılan: GülfeR_ - 19 Ekim , 2010, 09:37:55
Niye ya olsunlar azıcık  :laughing7:

yok yok olmasınlar  :laughing7:
olmazlar canım merak etme okul çağında onları spor satranç veya ilgi duydukları bir alana çekersen derslerden arta kalan zamanda haytalık yapmak yerine

hobileriyle uğraşırlar böyle şeyler yapmazlar

βαlκιz

evet fıstık öyle düşünüyorum bende
okul çagına gelsinler biri futbol biri basket kursunaa
çok istiyoruumm  sporla ugrasmalarını kaslı falan olunca zaten kızlar laf atıcak  :ehi: :ehi::amin: :amin:

DER!N

Bence o çağlara gelmeden yapabilecekleri şeylerle başlanmalı ben yüzme kursu düşünüyorum 4 yaşlarında vereceğim hem fiziksel gelişimi için uygun olacak inşallah.

мiŁenα.

evet..ben piyano gitar falan çok istiyorum..

babamızda yüzme çok istiyor gidecek allah nasip ederse..

kzıım olsa % 100 baleye gönderirdim ilk. :muzz:

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

ne güzel düşünmüşün gülfer
valla erzincanda yüzme kursu bulunsa bende yollarım ama anca fıratta yüzerler  :ehi: :ehi: :ehi:

Lă_Tăhzen!

bende ney üflemeyi ögrenmesini çok istiyorum kızımın karakalem çizimlere yatkın olmasını insallahhh

--elif--

Alıntı yapılan: ✿BaLkIzz✿ - 19 Ekim , 2010, 18:04:29
ne güzel düşünmüşün gülfer
valla erzincanda yüzme kursu bulunsa bende yollarım ama anca fıratta yüzerler  :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi:  :ehi:  :ehi:

βαlκιz

insan herşeyi ögrensinler istiyo inş. ögrenirler istedigimiz gbi olurlar  :amin: :amin: :amin:

Demet_dk

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 19 Ekim , 2010, 16:17:29
Bence o çağlara gelmeden yapabilecekleri şeylerle başlanmalı ben yüzme kursu düşünüyorum 4 yaşlarında vereceğim hem fiziksel gelişimi için uygun olacak inşallah.
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

KESİNLİKLE KATILIYORUM

ANNESİ GİBİ 25 YAŞINA GELİPTE BOĞULMAKTAN KORKMASIN  :honk:

βαlκιz

sen yine bogulmaktan korkuyosun ben yüzme bilmiyorumm  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
çocuklar ögrenir inş.  :k06: :k06: