28 Nisan , 2024, 00:05:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HAMİLELİKTE VAJİNAL ULTRASON ZARARLIMIDIR?

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 25 Ocak , 2011, 14:00:30

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

ben kesinlikle vajinal ultrason yüzünden bebeklerin düşütüğüne inanmıyorum. ben 5 haftalıkken doktora gittiğimde vajinal ultrasonla keseyi görmüştük. daha sonra kanamam olmuştu ve vajinal ultrason sayesinde rahimdeki yarayı öğrendik. doçent doktora gidiyorum. olsa o yapmazdı sanırım...

ruby

cnm bana da bunu yapan prof tu daha sonra ben araştrdım kime sorsam zaralı denildi en son bir doktora sordum hayr zararlı değil dedi ama ben inanmıorum mademöle o zman cinsel ilişkiyi neden yasaklıolar o da aynı onuhn gibi direk keseye deyiyo
****GÖZBEBEĞİM ****

) SaMiRa (

tabiki zaralı tavsiye etmiyorum
ben hamileliğim boyunca 1 kere baktırdım o da 7.ayımda kasık ağrım çok olduğundan olası bi riske karşı önlem amaçlı erken doğum olabilir mi diye bakılmıştı.

KONYALI

genelde doktorlar kese kucuk ise en basında bakıyorlar keseyı goremedıklerı ıcın..bununda bır sakıncası oldugunu dusunmuyorumkı benım bakmıstı doktorum mecburen..sonra zaten yukarıdan kese gozukunca bır daha bakmadı alttan..benımkı tup bebek o kadar ugrastık böle bır rısk olsa doktor bakmazdı dıye dusunuyorumkı hala aynı doktordayım ve cokta guvenıyorum doktoruma

tulayysl

benim de hcg yuksekti ama bebeiş karın ulrtasonda gorulmuyordu. bunun mol gebelik olabileceğinden suphelendi dr ve erken teşhiş için vajinal ultrason yaptı. Rabbime binlerce sukur ki mol gebelik çıkmadı  ve bir damla kanamam bile olmadı. hersey yolunda 15 haftalık olduk cok sukur. ama mol gebelik olsaydı hcg kontrolu ile gebeliği sonunda sonlandıracaktık. bunların teshisinde cojk öenmli

kelebegimm

burda 3. aya kadar vajinal ultrasondan bakiolar herkese ne olursa olsun zarali olsa bakmaslardi heraldee

]

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: kelebegimm - 05 Nisan , 2011, 13:37:03
burda 3. aya kadar vajinal ultrasondan bakiolar herkese ne olursa olsun zarali olsa bakmaslardi heraldee
cnm ne 3ayi almanyada dogum yapana yakin hep alttan bakiolar zararli olsaydi sayet almanyada kimsenin cocugu olmazdi demi ama  ::)
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Ezocan84

Alıntı yapılan: gulum22 - 05 Nisan , 2011, 21:17:06
Alıntı yapılan: kelebegimm - 05 Nisan , 2011, 13:37:03
cnm ne 3ayi almanyada dogum yapana yakin hep alttan bakiolar zararli olsaydi sayet almanyada kimsenin cocugu olmazdi demi ama  ::)

benim bir oglum var ve hamileligimde doktorum hep vaginal ultrason yapti, hastanede karindan bakildi, ve simdi 2. hamileligimdede vaginal ultrason yapildi, 5 haftalikti... sükür rabbime suana kadar birsey olmadi, insallahda olmaz..

üstelik cinsel iliski neden yasak olsunki, biz esimle sakinmiyoruz, normal devam ediyoruz, eger doktor özellikle yasakladiysa o zaman durum degisir tabii ama genel olarak problem olmuyor

izemsevi

bende ilk 3ay hep vajinal ultrasonla muayene oldum drunuz sizi ve bebği tehlikeye sokacak bir durum yapmaz kendilerinide riske atmazlar vajinal ultrasonda bir hafta önde görüyorsun bebği drunuz iyiyise yaptırmak hiçbir sakınca yok.