21 Mayıs , 2024, 20:18:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

CENİN' in GÜNCESİ

Başlatan güneşş, 02 Ekim , 2010, 13:56:21

« önceki - sonraki »

ponçik

Alıntı20 hafta yaşıma girdiğimde beni şaşırtan başımın üzerinde çıkan saçlar oldu, onlara alışamadım bir türlü. Bu aralar karnım guruldamaya başladı, şu tatlı parmaktan mı acaba ne dersiniz? Kemiklerim çok güçlü olduğu için hareket edebiliyorum, bir de anneciğimin sesini duyduğumda o da beni duyabilsin diye bağırıyorum ama duymuyor, ben de onu tekmeliyorum böylece benimle konuşuyor. Ona boyumun 25 cm. kilomun 340 gr. olduğunu söyledim. Annem aynanın karşısında kendi kendine konuşuyor "zaman ne kadar çabuk geçiyor, karnım epey büyüdü" diyor herhalde benim onun göbek deliğiyle aynı hizada olduğumu fark etti, her yaşımda bir cm. yukarı çıkacağım, göbeğinden geçen o çizgi koyulaşmaya başladı, ama doğumdan sonra tamamen kaybolacakmış. Biz çok sağlıklıyız; anneciğim gereksiz kalori almıyor, iyi besleniyor.

:hello2:  :hello2:

RuHGuZeLi

25 haftayaşındayım; anneciğime kramp denen bir şey gelip ağrı yapıyormuş o da ağlıyor, futbol topu kadar büyüdüm, anneciğim diyor ki beli ve bacakları zonkluyormuş, zonk ne demek? Zonk sesini duyunca bacaklarına buz koyuyor ya da duş alıyoruz. Yine de geçmezse doktorumuzun verdiği ilaçları alıyoruz. Babam çok heyecanlı bir şekilde geldi bu akşam. Anneme bağıra bağıra " biliyor musun üç boyutlu ultrason varmış" dedi. Yani benim çeşitli açılardan görüntülerimi alıyor, bu
görüntülerin arasını bilgisayar kendi dolduruyor, bana benzeyen bir görüntü ortaya çıkarıyorlarmış. Ama doktorumuz bunu bize söylemişti çok önemli bir şey değilmiş. Babacığım beni görmek için sabırsızlanıyor herhalde.
Allahım sen onu koru...

RuHGuZeLi

26 hafta yaşındayım; artık 750 gramım cildimin altında yağ birikiyormuş. Kollarımı ve bacaklarımı çok hareket ettirdiğim için anneciğim çok kızgındı, annesiyle konuşurken bağırıyordu, çok korktum neden bu kadar sinirleniyor ki. Babacığımın dediğine göre bunların sebebi ani kasılma ve gevşemeler hissetmesi imiş. Bunlara Braxton-Hicks kasılmaları deniyormuş. Kasılmalar ağrılı olunca anneciğim benim sürpriz yapıp erken geleceğimi düşünüyor, ama ben ona kızdım erken gelmeyeceğim. Bazen de anneciğimin adet sancısına benzer kramp tarzı ağrıları, bel ağrıları, akıntıları, barsak krampları oluyor, herkes yine benden şüpheleniyor, dedim ya ben erken gel-me-ye-ce-ğim. Akciğerlerimdeki hava keseciklerim bile oluşumunu tamamlamadan, beynimdeki görme ve işitme dalgaları tam anlamıyla faal olmadan nasıl gelirim.

Yok bebeğim gelme... Tam zamanını bekle de öyle gel bitanem

leylakarsu

paylaşımın için tşkler canım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık

RuHGuZeLi

27 hafta yaşındayım; kalbim çok hızlı atıyor. ( 120-160/dak.), aydınlıkken anneciğimle yürüyoruz, karanlıkta yürüdüğümüz zamanlar babacığım da bizimle oluyor, annem çok su içiyor, onun yüzünden çok kilo alıyorum buraya sığmıyorum. Ben de annemin karnında yukarı doğru tırmanıyorum sürekli, bu nedenle derin nefes alırken zorlanıyormuş, ama bu beni etkilemiyor, hamile olunca bazı hormonlar onun daha sık nefes alıp vermesini sağlıyormuş, böylece bende bol oksijen kullanabiliyorum. Sürekli kilomu konuşuyorlar 950 gr. olmuşum, babacığım gibi çok oburmuşum, çok kilo almışım, demek ki ben ona benziyorum, onu daha çok merak etmeye başladım.

Oğluşum 908 gr oldun... Tabi biz geç döllenme olduğumuz için 10 gün geriden geliyoruz. Ama maşşallah sana :nazar: bebeğim süper gidiyoruz  :hieyt:
[/size]

ยรlคภ๓คz göภlüm

33 hafta yaşındayım; babacığım annemin ayaklarına masaj yapıyor, çünkü yine kramp denen şey gelmiş. Tabi anneme çok kilo aldığını söylediğinde annem ağlamaya başladı yine, o ağlayınca bende ağlıyorum. Babacığım onu öpüp gönlünü aldı bunun normal olduğunu, doğumdan sonra her şeyin eskisi gibi olacağını söyledi. İşte bu kelimeyi hatırlıyorum "doğum", bu benim öteki dünyaya geçişimi anlatıyor. 2 kg. olduğum şu günlerde nasıl doğacağım konusunda endişelenmeye başladım doğrusu, bir taraftan da bu sıvıyı yutmaktan bıktım, önce yutuyorum sonra çıkarınca eksilen sıvı aynı miktara geliyor, beni beslediğini biliyorum ama ......boş verin ......artık cildimin rengi kırmızıya dönük değil, daha açık pembe...Çok düşündüğüm için başımda epey büyüdü.

offf o gece krampları yok mu? tabi ben de magnezyumu almayı genelde unutuyorum

dilekyilmz

Maşallah bebişleriniz sağlıklı kızlar Allah sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin

ponçik

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 06 Aralık , 2013, 16:41:50
33 hafta yaşındayım; babacığım annemin ayaklarına masaj yapıyor, çünkü yine kramp denen şey gelmiş. Tabi anneme çok kilo aldığını söylediğinde annem ağlamaya başladı yine, o ağlayınca bende ağlıyorum. Babacığım onu öpüp gönlünü aldı bunun normal olduğunu, doğumdan sonra her şeyin eskisi gibi olacağını söyledi. İşte bu kelimeyi hatırlıyorum "doğum", bu benim öteki dünyaya geçişimi anlatıyor. 2 kg. olduğum şu günlerde nasıl doğacağım konusunda endişelenmeye başladım doğrusu, bir taraftan da bu sıvıyı yutmaktan bıktım, önce yutuyorum sonra çıkarınca eksilen sıvı aynı miktara geliyor, beni beslediğini biliyorum ama ......boş verin ......artık cildimin rengi kırmızıya dönük değil, daha açık pembe...Çok düşündüğüm için başımda epey büyüdü.

offf o gece krampları yok mu? tabi ben de magnezyumu almayı genelde unutuyorum

Ayşecim muz yiyor musun , ben hergün 1 tane yemeye çalşıyorum, ilk kızımda her sabah 10.30'da bir muz bir de sütüm vardı, kendime öyle program yapmıştım  :icon_thumright: bunda pek kural koyamıyorum kendime  :laughing7: biran önce işten çıkmayı düşündüğüm için oraya kanalize olmuş durumdayım  ;D

zen_s

Çok düşündüğüm için başımda epey büyüdü  :ehi: :ehi: senin başını öper koklarım ben  :love9:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım aklıma gelince daha doğrusu canım isteyince yiyorum... bu günler de daha çok mandalina canım istiyor

ponçik

ekşi ekşi sulu sulu oohh , sizin memleket de mandalina cenneti zaten  :icon_thumright: afiyet olsun

ยรlคภ๓คz göภlüm

şu anda da arkadaşımla ayva yedik...

ponçik

Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 09 Aralık , 2013, 15:03:05
şu anda da arkadaşımla ayva yedik...
yiyin gaaaari  :k06: ben daha ayva sezonunu açmadım iyi mi  ;D bak şimdi canım çekti eve giderken alayım bari  :hungry:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Gebelik döneminde bol bol ayva yiyen kadınların, psikolojik sorunları hafifler, gönülleri rahatlar
ve kalpleri güçlenir. Ayrıca, Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor:
Hamile kadın ayva yerse, çocuğu güzel (ve sağlıklı) olur. (Menâvî)

ayva yiyelim, çocuklar güzel olsun

ponçik