CENİN' in GÜNCESİ

Başlatan güneşş, 02 Ekim , 2010, 13:56:21

« önceki - sonraki »

güneşş

19 hafta yaşımdayım; anneciğimle babacığım doktorda bir alete bakıp benim hareketlerimi seyrettiler. Ama ben büyüdüğüm için anneciğimin beli ağrıyormuş, buna çok üzüldüm. O da topuklu ayakkabılar giymemeliymiş babam öyle diyor, neden giyiyor ki. Biz de tekrar doktora gittik. Anneciğimin kalçaları ve memeleri büyüdüğü için çatlaklar oluşuyor, çatlak olduğundan dolayı da kaşıntı oluyormuş, doktor dedi ki bol sıvı almamız gerekiyormuş, bir de çatlak kremi kullanmalıymışız. Eğer cildimiz kurumazsa çatlak olmazmış. Benim çatlaklarım yok ama her yanım o tüylerle kaplandı bu da yetmezmiş gibi annemin sürdüğü çatlak kremi gibi bir şeyi o küçük ressamlar her yerime sürüyor. Bunun adı vernix imiş. Bu beni sudan korumak içinmiş, ukala küçük ressam dedi ki, biraz daha bu suyun içinde kalırsam buruş buruş olacakmışım
oyy oyy oyy  oğluşum benimm ya

güneşş

oğluşum derken kızım geliyor ya  :k06: :k06: :k06: 

seda87

Alıntı yapılan: güneşş - 10 Şubat , 2011, 19:20:53
valla cnm büyük süpriz gerçekten  :k06: :k06: :k06:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

güneşş

Alıntı yapılan: seda87 - 10 Şubat , 2011, 19:23:27
Alıntı yapılan: güneşş - 10 Şubat , 2011, 19:20:53
valla cnm büyük süpriz gerçekten  :k06: :k06: :k06:

:k06: :k06:  ewet canım çok büyük bir süpriz oldu bizim için gelsin bak ne yapıcam ben ona yiycem yiycem ısırcam heryerini  :k06: :k06:

güneşş

20 hafta yaşıma girdiğimde beni şaşırtan başımın üzerinde çıkan saçlar oldu, onlara alışamadım bir türlü. Bu aralar karnım guruldamaya başladı, şu tatlı parmaktan mı acaba ne dersiniz? Kemiklerim çok güçlü olduğu için hareket edebiliyorum, bir de anneciğimin sesini duyduğumda o da beni duyabilsin diye bağırıyorum ama duymuyor, ben de onu tekmeliyorum böylece benimle konuşuyor. Ona boyumun 25 cm. kilomun 340 gr. olduğunu söyledim. Annem aynanın karşısında kendi kendine konuşuyor "zaman ne kadar çabuk geçiyor, karnım epey büyüdü" diyor herhalde benim onun göbek deliğiyle aynı hizada olduğumu fark etti, her yaşımda bir cm. yukarı çıkacağım, göbeğinden geçen o çizgi koyulaşmaya başladı, ama doğumdan sonra tamamen kaybolacakmış. Biz çok sağlıklıyız; anneciğim gereksiz kalori almıyor, iyi besleniyor.

:love9:canım kuzum minik kelebeğim ya minik parmaklarını yerim ben senin annen seninle hep konuşuyor balım benimm sen yeter ki hep iyi mutlu ve sağlıklı ol kuzzummmm  :love9: :love9:

Dilara Ebrar

kızlar yeni konu actım burda az önce bi bakarmısınıs???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

yasmin24

ÖOK GÜZEL ÇOK BEĞENDİM EMEĞİNE SAĞLIK GÜNEŞŞ :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

32 hafta yaşındayım, buraya yuvarlandığımda çok büyük bir yer gibi gelmişti bana, şimdi sığamıyorum herhalde yakında gideceğim buradan, zaten karanlık bir yer. Belki başımı aşağı çevirirsem daha rahat sığarım. Boyum 40,5 cm. ve ağırlığım 1,8 kg. oldu nasıl döneceğim ki. İki haftada bir doktora gidiyoruz, sorun ben değilim aslında, ben gayet iyiyim, duyularımın beşi de tam olarak çalışıyor ama anneciğin psikolojik problemleri var, çirkin olduğunu, babamın onu sevmeyeceğini düşünüyor. Bence yanlış " babam bana onu çok sevdiğini söyledi bana, özellikle beni dünyaya getirmek istediğinde sevgisinin daha da çoğaldığını, mutluluklarının görünen bütün olumsuzluklara rağmen daha fazla olduğunu da söyledi."

ballı kaymak oğlum benim bu kadar büyüdünmü sende acaba

aydinays

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 02 Ekim , 2010, 14:16:12
Gunes cok guzeldi gercekten bir mucize buuuu Zevkle okudum Rabbim isteyen herkeze nasib etsin...

Bu arada aylara göre 38+0 hafta 9 aylik oluyormus sanirim kizlarim  o zaman 9 aylik dogmus oldular  :icon_scratch: :dontknow:  :nazar:

Rabbim isteyen herkezin kucagini doldursunnn en kisa zamandaaaa amin :amin:

Canım sen ikizlerini 9 Aylıkken mi doğurdun. Benim bildiğim genelde İkizleri 7 aylık aldıkları. Demekki yanlış biliyor muşum.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

33 hafta yaşındayım; babacığım annemin ayaklarına masaj yapıyor, çünkü yine kramp denen şey gelmiş. Tabi anneme çok kilo aldığını söylediğinde annem ağlamaya başladı yine, o ağlayınca bende ağlıyorum. Babacığım onu öpüp gönlünü aldı bunun normal olduğunu, doğumdan sonra her şeyin eskisi gibi olacağını söyledi. İşte bu kelimeyi hatırlıyorum "doğum", bu benim öteki dünyaya geçişimi anlatıyor. 2 kg. olduğum şu günlerde nasıl doğacağım konusunda endişelenmeye başladım doğrusu, bir taraftan da bu sıvıyı yutmaktan bıktım, önce yutuyorum sonra çıkarınca eksilen sıvı aynı miktara geliyor, beni beslediğini biliyorum ama ......boş verin ......artık cildimin rengi kırmızıya dönük değil, daha açık pembe...Çok düşündüğüm için başımda epey büyüdü.

canım oğlum benimmmmmmmmm
gerçekten artık sadece uyurken değil,güdüzleride kramp girmeye başladı
bide eşimle bu sabah aynı şeyleri konuştuk
o çok kilo almadığımı tek karnımın olduğunu söyleyip moral verdi :muzz:
:opucuk: :opucuk: :opucuk:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

34 hafta yaşındayım; havalar çok sıcak olduğu için anneciğimin yüzü, eli, ayağı şişiyor. Bende çok ağırlaştım, tam 2,2 kg. olmuşum. Beyin işlevlerime her gün yenisi ekleniyor, uyurken gözlerimi kapamasını, uyanıkken açmasını, ve belli aralıklarla kırpmasını öğrendim.

o kırpan gözlerini yerim yerim
sıcak yok oğluşum ama şişti gerçekten anne

aydinays

Alıntı yapılan: ^^^^ayşegültanesi^^^^ - 03 Mart , 2011, 15:41:10
34 hafta yaşındayım; havalar çok sıcak olduğu için anneciğimin yüzü, eli, ayağı şişiyor. Bende çok ağırlaştım, tam 2,2 kg. olmuşum. Beyin işlevlerime her gün yenisi ekleniyor, uyurken gözlerimi kapamasını, uyanıkken açmasını, ve belli aralıklarla kırpmasını öğrendim.

Canım allah oğluşunu hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin. Çoğunu bitirmişssiniz. Darısı biz bebek isteyenlerin başına. Buraya bebeğimizin güncesini yazabiliriz inşallah.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

güneşş

23 hafta yaşındayım kocaman oldum ama annem hala şikayet ediyor ne zaman büyüyecekmişim, bacakları şişiyormuş şimdi de , o da yatıyor, benim için daha iyi oluyor yine müzik dinliyoruz hatta kitap bile okuyoruz, anneciğim anne karnında çocuğun eğitilebileceğine inandığından sürekli okuyorbir çok şey öğrendim. Bazen müzik onu çok etkiliyor ve ağlıyor, ben de kızıyorum ters dönüyorum, doktor da hemen ona bunu söylüyor, çok üzüldüğünü görünce yine dönüyorum, neden üzülüyor ki, hep aynı şekilde duramam tabi ki canım sıkılıyor. Doktor ona benimle konuşmasını onu duyabilmem için orta kulağımın gelişimini tamamlamaya başladığını söyledi, ben bunu zaten biliyordum, o kadar çok gürültü var ki burada kendimi bile duyamıyorum, bağırdım ama beni hiç dinlemiyor, sonra neden tekmeliyormuşum. Tekmelerim işte....

kuzum minik prensesim bal dudaklım oyy kurban olurum ben senin o tekmelerine taklalarınla kıpır kıpır yavrum benim..senin her kıpırtına benim canım feda olsunn yavrummmm  :muzz: :muzz: :muzz: :hello2: :hello2: :hieyt: :hieyt: :occasion5: :occasion5:

tulayysl

bayıldım biz henuz 10 hafta yasımızdayızzz

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Mart , 2011, 08:55:23
Alıntı yapılan: ^^^^ayşegültanesi^^^^ - 03 Mart , 2011, 15:41:10

Canım allah oğluşunu hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin. Çoğunu bitirmişssiniz. Darısı biz bebek isteyenlerin başına. Buraya bebeğimizin güncesini yazabiliriz inşallah.
inşallah arkadaşım
inanın baneim içinde hayaldi bu günler
gerçek oldu
rabbim sizede nasip etsin inşallah