28 Nisan , 2024, 17:23:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

SAĞLIK : 'Çocuklara Balık Yedirin'

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 01 Ekim , 2010, 04:28:15

« önceki - sonraki »

βαlκιz

kız bende küçüklerken diyodumki 3-4 tane olsa bakarım
ama nerdeee şimdi öyle diyemiyorum :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

aaaah ben kendim balik yemiyorumki  :honk: aslinda cok istiyorum, hatta super bir somon yapmistim firinda...ama bogazimdan severek gectigini soyleyemiycem. hamileyken zorla yerim genede herhalde. bebegim icin deger  :love9:
haa birde cocuklarimada ilerde alistircam balik yemegi. bizim evde pek balik kulturu olmadigi icin bende alismamisim sanirim  :y25:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

kızlar ton balıgıda yemiyo sizinkiler
belki onu severler onu deneyin yaglı oluyo ama  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

balkiz benim daha bebegim yok, ama kendimde yiyemiyorum. ayrica ton baligida cok kokuyor yaaa  :igrenc: Allah'in gucune gitmesin

βαlκιz

seni biliyorum canım dier arkadasların bebegi yemiyomuş
inşallah alışırsın alışki yersin hamile kalınca inş.  :amin:

kokmuyo aslında bilmem demin yedik biz aklıma gedi bebegi yemiyen varsa ton balıgı denesinler diye düşündüm  :laughing7:

derbeder

belkide haklisin. ben otlarin alayini yerim, ama et olunca degisiyor maalesef.
kiz kardesimde ilk baligi sanirim ton balikli pizzada yemis ve hosuna gitmis...benim yiyememem zaten genel olarak kokusundan saniyordum, kokusuz balik aldim o da zor oldu. mezgit aldim kokmuyor diye yiyemedim. en son esim iste somon aldi onu yaptim, onu yedim biraz. neyse hamile kalayimda yerim o zaman  :k06:

miray

balıgın yanında ayran içen varmı
ya ben dün aksam balık yedim ve yanlıslıkla ayran içtim  :sad1:
simdiye kadar bişey olmadıysa olmaz inş  :dontknow:
hamiş olmasam bu kadar takmıycam kafaya ama  ::)

>>>Gök_ŞeN<<<

sahillerde hep görüyorum çoğu kişi eşimde dahil hep balık ayran tüketiyo bişey olmuyo. balık bayat olunca oluyomuş etkisi.
korkma bence canım...
: :love9::love9: :love9: :love9: :love9: :love9::love9: :love9: :love9: bir gün geleceksin bebeğim biliyorum... inanç ve sabırla seni bekliyorum :love9: :love9: :love9::love9: :love9: :love9: :love9::love9: :love9:

βαlκιz

balık ekmekle ayran içen oluyo
ama bende tam bilmiyorum
dün çocuklara balık yedirmiştim sonra yogurtlu makarna yedirim dedim yogurt vermedim korktum  :k06: ama korkma bişey olmamış bak dünden beri iyisin

miray

simdiye kadar bişey olmadı ama
inş olmaz
ne bilim buara herseye takıyorum
buarada gülşah balık sevmeyen bebişlere ton balıgı demişsin
konservemi yoksa normal ton balıgımı

SiRiNe

ben veriyorum bisi olmuyor kendimde cok yedim ton baligi ustune ayran veya yogurt ve mayonazli sos yaptim ton baligi salatama...

kizlarada patatesle balik yediriyorum ustunede meyveli yogurt bisi olmuyor

derbeder

abim kucukken annemler yedirmisler uzerinede sut icmis...karni davul gibi olmus  :-\ balik bayat olursa kucuk capta bir zehirlenme olabilir diyorlar.
demekki abime yedirdikleri baliklar bayatmis.

miray

derbeder

bu saate kadar agrin sizin olmadiysa bence sorun yoktur. cunku zehirlenme oldugu zaman agri sizi olusuyormus. icine sinmediyse doktora git bence.