2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

aydinays

Slmm kızlar bende geldim. Nasılsınız? İzemsevi senin kontrol ne zaman???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Haziran , 2011, 10:16:57
ben geldim  :hello:
[/qu
Hoş geldin cnm maşallah paşana  :nazar: :nazar: :nazar: NAsılsın oğluşun annesi. Ayy bende özledim oğlumu 3 hafta sonra ayrıntılı ultrasonumuz var  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: Tarama sonucumuz şükür tertemiz çıktı:)
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

ayrıntılı ultrason dediğin doppler mi yoksa 4D mi canım?
ben dün oğluşumu yine 4D'de gördüm. ama uykusu gelmiş, bi o yana dönüyordu bi bu yana. nazlı tontiğim benimmmm  :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Haziran , 2011, 10:26:26
ayrıntılı ultrason dediğin doppler mi yoksa 4D mi canım?
ben dün oğluşumu yine 4D'de gördüm. ama uykusu gelmiş, bi o yana dönüyordu bi bu yana. nazlı tontiğim benimmmm  :love9:

Canım her kontrolümde 4D ile görüyorum ama renkli değil doktorun muayenesindeki ultrasonu. Bu organ tarama için sanırım. Ayrıntılıya gidecekmişim bir dahaki kontrolde doppler mı oluyor o??? Ben renkli ultrason diye düşündüm ama tamda bilmiyorum.

izemsevi

aydınays canım benim cumartesi saat 1de randevum muhriş senin toplantı bitmiş kızlar dün eşimin dedesigile gittik seçimden sonra izmire gidecekler ordada evleri var yazlık gibi kayınvalidem eşimi aramışki sizi soruyorlar isterseniz gitmeden bir gözükün diye ben iyi hadi gidelim dedim gittik 1 saat kadar oturduk kalkıyoruz dedesi kızın ismini ne koyacaksınız dedi bende geçiştirdim eşim izemsevi dedi yok onu koymayın benim babannemin ismi ayşe onu koyun dedi tabi ben sinirlendim ben hiç eski isim koymayı düşünmüyorum koyacak olsam da zaten benimde ölmüş iki büyüğüm var babannem ve annanem onalrdan birinin ismini koyardım dedim ozaman eski isim istemiyorsanız ben size yeni isimlerden bulayımda ararım dedi bende ayşe ismi çok içinizde kaldıysa keşke kendi çocuklarınızdan birinin ismini koysaydınız dedim  o sırada eşimin annanesi isim çok önemli allah sorar dedi bunların bir tanıdıı varmış gülseren koymuş imam gülserenin anlamı kötü demiş değiştirmişler onada gereken cevabı verdim ya yaşlılar diye gönül koymasınlar diyorum gidiyorum her gitmemde sinirimi bozuyorlar sanane değilmi  :cildir:

muhribe

sevalcim hiç moralini bozma canım. çokiyi demişsin madem çok seviyormuş ayşe ismini niye kendi çocuklarına koymamış? biz bu yüzden daha oğlumuzun ismini söylemedik kimseye. soranlara karar vermedik diyor eşim. doğunca öğrenirsiniz diyor. söylesek her kafadan bir ses çıkacak. en iyisi kimse bilmesin. sanki büyütürken faydaları olacak da isim konulacağı zaman karışıyorlar

HAYAT29

Günaydın arkadaslar izemsevi ne zor durum ya seninki de Allah yardımcın olsun

muhribe

aydınays canım detaylı organ taramasını doppler ile yapıyorlar. 4D hem renkli gösteriyor bebeği hem de kardiyosuna bakılıyor. kalbe giden damarlar, kan akışı vs kontrol ediliyor.

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

izemsevi

muhribe bende söylemiyorum biri sorarsa geçiştiriyorum aklımızda birkaç isim var diyorum ama eşim söyledi oda heycanlı ondan kayınvalidemde boşver kızım sen bakma onalr yaşlı dedi bende hiç bişey demedim anlamıştır tavrımdan evleri 4.kat asansör yok dün tıslaya tıslaya çıktım oraya ben arkada kaldım eşimle kayınvalidem önden girdiler eve dedesi eşime diyorki yüzünü gören cennetlik eşimde seval artık hareket edemiyor iyice ağırlaştı biryere çıkmıyoruz burayada sizi gitmeden görelim diye geldik dedi dedeside diyorki sevalin hareketli halinide biliyorduk diyor tam o sırada ben girdim içeri valla benim düz yolda yürüyecek halim yokken buraya 4.kata çıktım kimse bundan fazlasınıda beklemesin dedim bir bozuldu ben hiç lafımı çekinmem ister yaşlı ister genç olsun adam olana canım feda adam olmayınıda adam yerine koyup konuşmam bile hayat29 canım işim hiç zor değil canım ben öyle açık sözlüyümki pat pat söylerim lafları kırılmış üzülmüş hiçde umrumda olmaz yaşlısıda gencide lafını bilerek konuşacak

muhribe

Alıntı yapılan: HAYAT29 - 09 Haziran , 2011, 10:46:01
Günaydın arkadaslar izemsevi ne zor durum ya seninki de Allah yardımcın olsun
günaydın canım hoşgeldin, nasıl geçiyor son günler?

aydinays

Canım boş ver sen herkesin herkafadan bir ses çıkıyor. Şimdilik bizim oğlumuzun ismini kimse bişi demiyor hatta herkes oğlumun ismini çok sevdi. Sadece annem tutturdu Çınar dicem tounuma diye annemide kırmak istemiyorum insanın kendi annesi böyle yaparmı. Diyorum ilk torunu özeniyor bakalım.

izemsevi

aydınays canım boşverdim zaten yılda 2-3 defa görüyorum okadar zaten oda bayramdan bayrama ben samimi olmadığım için istiyorlarki devamlı gelsin gitsin bende yapmam niye geliyimki devamlı kendi evim var kayınvalideme bile haftada bir en fazla 2defa giden biriyim

muhribe

seval, sen söylenmesi gerekeni söylemişsin canım. bazen insanlar bu bizim gelinimiz ne söylersek yutmak zorunda diye düşünüyor ama onları haklı çıkarmamak lazım. biz nasıl lafımızı tartıp öyle söylüyorsak onlar da öyle yapmalı. zaten kızını aylarca karnında taşıyan sensin, ismine karar vermek tabi ki senin hakkın.

aydınays, annen birkaç kez çınar der sonra bakar kimse çınar demiyor mecburen kayra demeye başlar canım :) sen dert etme. ilk torunda böyle heyecanlı oluyorlar. bunlar tatlı telaşlar.