2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

banu_fth

Alıntı yapılan: FeHi - 17 Mayıs , 2011, 16:59:02
Peki Mantarın sakıncası varmı Canlar?

eşim tehlikeli şeler yeme dedi elimden aldı geçen alışverişte .. bıraktırdı bana  :k06:
yeme sen de .. Allah korusun zehirlenme riski var ya o yüzden ..gerçi paketli kültür mantarı her zamanki aldığımız yerden marketten alıyordum ama .. yinede bıraktırdı valla.  :icon_scratch:

Aytii

yok Hilal bende her hafta yiyorum bir kere

bişey olmaz Eylülüm yeterki tekrarlama  :k06:

güneşş

selam kızlar biz geldik kızımla nasılsınız bakalım bebişleriniz nasıl.. :hieyt: :muzz: :hello2:

FeHi

Çok sık tüketmediysen Bişi olmamıştır Allahın izniyle Cankuş..

FeHi

banu_fth

http://www.pudra.com/anne-cocuk/hamilelik/hamilelikte-yasak-yiyecekler-236-2.htm

burda biraz bilgi var yasaklarla ilgili okuyim bari ..  :(

teşekkür ederim canlarım  :opucuk: iki kere yedim .. bi daha yemem ..  ::)

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

FeHi

güneşş

Alıntı yapılan: eylül_üm - 17 Mayıs , 2011, 17:01:25
Alıntı yapılan: FeHi - 17 Mayıs , 2011, 16:59:02
Peki Mantarın sakıncası varmı Canlar?

eşim tehlikeli şeler yeme dedi elimden aldı geçen alışverişte .. bıraktırdı bana  :k06:
yeme sen de .. Allah korusun zehirlenme riski var ya o yüzden ..gerçi paketli kültür mantarı her zamanki aldığımız yerden marketten alıyordum ama .. yinede bıraktırdı valla.  :icon_scratch:

kızlar yemek konusunda bu kadar sıkmayın kendinizi mantar ben hamile kaldığımdan beri yedim ki çok faydalı birşeyde olmadı ...deniz ürünlerine gelince hiç sevmem balıkta dahil onun ceviz çok tüketiyorum eksikliğimi gidermek için..sucuk zararlı ama ben çok seviyorum ve yiyiyorumda maşallah bir sorunumuz yok hatta bebişim 2 hafta önde gidiyor..sigara alkol almadığınız sürece ve herşeyin sağlıklı dahi olsa aşırı derecede tüketmediğiniz sürece hiç bir zararı yok ....birde hamur işine çok yüklnemeyin eğer yiyiyorsanız  kof kilo yediğiniz size yarar bebeğe değil ....

güneşş

Aytii

dünürüm hoşgeldin  :opucuk: biz iyiyiz sen nasılsın

Güneş sende hoşgeldin nasılsın  :opucuk:

güneşş

banu_fth

Çiğ çeniz ürünleri

Hamilelikte deniz ürünleri tüketimine dikkat edin. Çiğ deniz ürünleri, zehirlenmeye sebep olabileceği için midye, istiridye, karides gibi çiğ ve az pişmiş kabuklu deniz ürünlerini tüketmemek gerekiyor.

Balık seçimi yaparken ise mevsim balıklarını tercih etmek ve civa içeren ton balığından uzak durmakta fayda var. Pişmemiş balık ya da füme balık yemeyin.

anamm burda yazmışlaarr  :(

FeHi

ohhhh çok şükür herşey yiyebiliris öyleyse :muzz:
Cankuşlar pc yi yan odaya götürüorm sandalyede mahfoldum hemen geliorm  :opucuk:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

iyiyiz çok şükür kızlar yürüyüş iyi gelıyor diye eşimle bugün kızılaya gittik arabayı parkedip yuruduk ama nerdee hava cok sıcak ve çok kötü oldum eve zor attım kendimi
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.