2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

Aytii

:k06:

aynen bende hiç bu kadar yazı istediğimi bilmem :D bu sene istiyorum bende  :hieyt:

burcu MELEK

izemsevi

slm burcu ben sağ tarafımda hafifi bir ağrı var onu aytenle konuşuyorduk sendede oluyormu. :dontknow:

Aytii

günaydın Burcu hoşgeldin nasılsın? erken uyanıyosun artık sanırım  :k06:

burcu MELEK

Alıntı yapılan: izemsevi - 21 Nisan , 2011, 09:38:54
slm burcu ben sağ tarafımda hafifi bir ağrı var onu aytenle konuşuyorduk sendede oluyormu. :dontknow:
canım bunlar iyi günlerin teleşlanma ne sag ne sol öyle agrılar oluyorki neler oldugunu anlamıyosun her defasında acaba doguracakmıyım diyosun  :dontknow: bebek büyüdükçe yeri daraldıkca ve gebelik ilerledikçe mutlaka oluyor canım dogal bunlar
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 21 Nisan , 2011, 09:39:48
günaydın Burcu hoşgeldin nasılsın? erken uyanıyosun artık sanırım  :k06:
evet canım erken uyanıyorum babamızı hiç göremiyoruz cok gec geliyor gelincede gece yarısına kadar bilgisayar basında proje ciziyor bizde sabah beraber kahvaltı yapmak için kalkıyoruz oda kızıyor asıl simdi uyuman lazım cocuk erken uytanmaya alışmasın dogunca bolbol yatsın diyor  pek uyanık kocam simdiden neleri düşünüyor. hem teyzeleri ben kızımın cicşlerini ütüleyip koydum hastane cantasına ama bir listemi yapsak neler koyulmalı diye

Aytii

Burcu o dediğin liste var nette

google da yaz istersen hastane çıkışı çantasında neler gerekli diye ben öyle bakmıştım birkeresinde

izemsevi

Hamileliğinizin Seyri: 25. Hafta
- Vücudunuzdaki Değişimler
Rahminiz bu hafta futbol topu biyüklüğüne erişmiştir. Bu ağırlık beldeki sinirlere baskı yapar. Bu baskıda belde ve bacaklarda zonklama tarzında ağrılara yol açar.Bu ağrılara çare olarak sık sık pozisyon değiştirmek, ılık duş almak ve ağrıyan yerlere buz tatbik etmek işe yarayabilir. Eğer ağrılarınız çok şiddetli olursa doktorunuzun önerdiği ağrı kesicilerden kullanabilirsiniz.Karnınızın tam olarak dışarıya çıkmasına izin verin.
-Bebeğinizdeki Gelişimler
Bu hafta da kemikler gelişmeye devam ediyor, sertleşiyorlar. Bebeğiniz bu hafta yaklaşık 33 cm ve 800 gram.

Aytii

bebişlerimizin boylarını hiç birzaman tam olarak öğrenemeyiz. iki büklüm oldukları için  ::)

burcu MELEK

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 21 Nisan , 2011, 09:54:39

google da yaz istersen hastane çıkışı çantasında neler gerekli diye ben öyle bakmıştım birkeresinde

canım ben tecrübeli ellerden istiyorum nette bende baktımda bazen cok sacmalamıslar

Aytii

Alıntı yapılan: burcu MELEK - 21 Nisan , 2011, 10:03:58

canım ben tecrübeli ellerden istiyorum nette bende baktımda bazen cok sacmalamıslar

ne gibi kız :D

Aytii

Sizin İçin,
• 2 adet gecelik
• 1 adet sabahlık
• 1 adet terlik
• 1 adet pijama
• 5 adet kilot
• 2 adet sütyen ( emzirme sütyeni olursa daha iyi olur )
• 3 çift çorap
• 3 adet el-yüz havlusu
• 2 adet lif
• taç / toka
• saç fırçası / tarak
• deodorant
• ruj (niye her listede var anlamış değilim sanki güzellik yarışmasına gidiyoruz :))
• yüz kremi
• bepanthol
• diş fırçası / diş macunu
• sabun / sıvı sabun
• kulak pamuğu
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi (hasta bezi diyoruz biz buna)
• göğüs pedi
• kutu mendil
• ıslak mendil
• kitap
• fotoğraf makinesi / film (artık dijital makinalar var ama biz hala almadık )
• kamera / kaset
• bloknot / kalem
• telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
• sigorta dosyası ( özel sigortası olan varsa )
• kolonya ( mümkünse bebek kolonyası olsun bebeğede sürülür :)))

ALINTI

izemsevi

Hangi tarafıma yatarak uyuduğum önemli mi?
Hamilelik sırasında sol tarafın üzerine yatılması önerilir. Birçok kadın sabah uyandığında sırtüstü yatar durumda olduğunu ve bunun bebeğe zararlı olup olmadığını merak eder. Yatarken arkanızı bir yastıkla desteklemeniz sırtüstü pozisyona gelmenizi engeller. Bazı kadınlar sırtüstü pozisyonda yattıklarında karındaki damarların sıkışmasına bağlı olarak ani kan basıncı düşmesi ile kendilerini bayılacakmış gibi hisseder. Tekrar yana yatıldığında bu yakınmalar geçer.

Doğum Çantası - Anne İçin Gerekenler

Hamilelik ve doğum takip kartınız ve doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız, son yaptırdığınız kan ve idrar tahlilleriniz, sigorta kartınız, sağlık karneniz.
Yakınlarınızın telefon numaraları
Nakit para
3 adet önden açılan gecelik
1 adet sabahlık
Deodorant, diş macunu ve fırçası, tarak, şampuan, sabun, ıslak temizleme mendilleri, kulak pamuğu vb kişisel eşyalarınız
Saçlarınızı rahatça toplayabileceğiniz toka ya da bant
3-4 adet özellikle önden kopcalı emzirme sütyeni ve pedleri
Meme uçları için krem, göğüs kalkanı
Göğüs pompası (özellikle meme başı olmayan hanımlar için)
İhtiyacı kadar pamuklu ve tek kullanımlık iç çamaşırları
1 paket hijyenik kadın pedi
1-2 adet atlet
Kağıt peçete ve havlu
Eve dönerken giyebileceğiniz rahat kıyafetler
Ayağınızı sıcak tutacak kalın çoraplar
İçinde rahat ettiğiniz kolay giyilebilen alçak topuklu, kaymayan bir çift terlik
Sizi dinlendirip rahatlatacak sevdiğiniz kitap, dergi, teyp ve kasetler
Hastaneye giderken yolda rahat etmenizi sağlayacak yastık

Doğum Çantası - Bebek İçin Gerekenler

2 tane bady (Mevsime göre kısa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane ağız mendili
2 tane pijama altı
2 tane şapka ve eldiven
2 takım kıyafet (zıbın takımı, pijama takımı, patiği, başlığı vs)
Yelek ve hırka
Battaniye
3–4 tane bebek bezi
Araba koltuğu/ana kucağı veya portbebe
Havlu, ıslak mendil
2 tane önlük
2 tane yelek
Bebe şampuanı
Saç Fırçası
Kirli çamaşır torbası
Bebek yatağı için çarşaf (hastaneye sormak faydalı olur)

Kaynak: Ankara Etlik Doğumevi (www.etlikdogumevi.gov.tr)

burcu MELEK

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 21 Nisan , 2011, 10:07:42
Alıntı yapılan: burcu MELEK - 21 Nisan , 2011, 10:03:58

ne gibi kız :D
burun temizleme aspiratörü portbebe araba koltugu kulak pamugu kagıt kalem  gibi gibi

Aytii

FeHi