2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

burcu MELEK

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 12:58:27
günaydın canımmmmm,iyiyiz çok şükür siz nasılsınız??ya doğum olayını arastırıyorumda,ısrarla normal doğum ıstıyorum ya ben,açılma olmayınca ki zaten ilk doğumda açılma çok olmuyormuş suni sancıya basvuruyorlarmış buyuk ıhtımal onu düşünüyordum sunı sancıya ragmen normal doğummu??* yoksa sezeryan mi? 7. aya giriyorum haftaya ve her gece ruyalarıma gırıyor bu doğum olayı
canım aynen bende öyleyim doktor sezeryan dedi ben ısrarla normal dogum istiyorum 7 aya giricem ama işler cok karıştı of of  :'(  :'(

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 12:58:27
günaydın canımmmmm,iyiyiz çok şükür siz nasılsınız??ya doğum olayını arastırıyorumda,ısrarla normal doğum ıstıyorum ya ben,açılma olmayınca ki zaten ilk doğumda açılma çok olmuyormuş suni sancıya basvuruyorlarmış buyuk ıhtımal onu düşünüyordum sunı sancıya ragmen normal doğummu??* yoksa sezeryan mi? 7. aya giriyorum haftaya ve her gece ruyalarıma gırıyor bu doğum olayı

canım ben en başından beri hep normal istiyorum ama işte kısmet. inşallah açılır çatılarımız ve rahat doğururuz  :amin: açılmazsa bende suni sancıyımı denesem diyorum ama bazısı çok fena olduğunu söylüyo normal sancıların daha fazlası yani  :-\ Allah hayırlısını versin hakkımızda  :amin:

burcu MELEK

amin amin ben yine kaçıyorum yürüyüşe gidicem  :wave:  :wave:

Aytii

sana iyi yürüyüşler Burcu  :opucuk: görüşürüz  :wave:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Kızlar Allah korusu bebekten kaynaklanan bir durumdan dolayı doktor kesınlıkle sezeryan der ve risk var normal olmaz derse sezeryan olmalısın zorlamam bebeğimin hayatı daha önemli.ama şartlar uygun normal doğum olur derse biliyorsunuz ki son ayda rahım agzında açılma ölçülüyor açılma az suni sancı verebılırler derse yani herseye ragmen okey demelimiyim biliyorum kolay değil,ama bunyeden bunyeye ve acı eşiğine göre değişiyormuş.çok kişiden duydum suni sancı tamam zor ama sonrası kolay ,yıne olsa yıne suni sancı çekerım sezeryana gırmem dıyen okadar cokki kızlar,sezeryanda sütün bile 1 haftaya yakın süre gelmeyebılıyormuş çünkü vucut normal doğuma programlı ya erken oldugu için sezeryan bebeğim açmı kalacak mecbur mama verılıyormuş :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

burcucum görüşürüz canım :wave: aytim ya burcu nekadarlık bu arada kaçıncı haftada?
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

24 Mart , 2011, 13:11:44 #2796 Son düzenlenme: 24 Mart , 2011, 13:16:30 ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑
Fehi..................................08 Haziran 2011  :love9: (kız)  :love7:
cigdems..........................12 Haziran 2011  :love9: (kız)  :love7:
mavinur .............................. 12 Haziran 2011  :love9: (erkek)  :love7:
Aybüke....................................14 Haziran 2011  :love9: (kız)  :love7:
afra024...............................16 Haziran 2011  :love9:  (erkek)  :love7:
melek-çağlar.................... 17 Haziran 2011  :love9: (erkek)  :love7:
Hayat29............................20 Haziran 2011  :love9: (erkek)  :love7:
burcu MELEK ................... 22 Haziran 2011  :love9: (kız)  :love7:
•❤•pisicikk•❤•   ................... 27 Haziran 2011  :love9: (kız)  :love7:
sekerbebe.......................04 Temmuz 2011  :love9: (kız)  :love7:
güneş..........................05 Temmuz 2011  :love9: (kız) :love7:
selam bakis.................06 Temmuz 2011  :love9:
Emine86......................08 Temmuz 2011  :love9:
Şerife26...................11 Temmuz 2011  :love9: (erkek)  :love7:
Nur..............................15 Temmuz 2011 :love9: (erkek)  :love7:
**yeşim** ...................... 16 Temmuz 2011  :love9: (erkek)  :love7:
Shadowqueen.............22 Temmuz 2011  :love9: (kız)  :love7:
๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑..........27 Temmuz 2011  :love9: (erkek)  :love7:
Sarı_civciv.......................28 Temmuz 2011   :love9: (kız)  :love7:
izemsevi.........................04 Ağustos 2011  :love9: (kız) :love7:
mihrimah.......................13 Ağustos 2011  :love9:
ahsenelkasas..............14 Ağustos 2011  :love9:
Muhribe.............................15 Ağustos 2011  :love9: (erkek)  :love7:
sevecen.............................25 Ağustos 2011  :love9:
umut83.............................28 Ağustos 2011  :love9: (kız) :love7:
tatlı bebek.........................31 Ağustos 2011  :love9:

KIZLAR YAZ ANNESİ OLUP LİSTEDE OLMAYANLAR LÜTFEN YAZSINLAR EKLİYELİM  :opucuk: :opucuk:

:binkybaby:  :love9: :binkybaby:  :love9: :binkybaby:  :love9: :binkybaby:  :love9: :binkybaby:

Aytii

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 13:07:48
Kızlar Allah korusu bebekten kaynaklanan bir durumdan dolayı doktor kesınlıkle sezeryan der ve risk var normal olmaz derse sezeryan olmalısın zorlamam bebeğimin hayatı daha önemli.ama şartlar uygun normal doğum olur derse biliyorsunuz ki son ayda rahım agzında açılma ölçülüyor açılma az suni sancı verebılırler derse yani herseye ragmen okey demelimiyim biliyorum kolay değil,ama bunyeden bunyeye ve acı eşiğine göre değişiyormuş.çok kişiden duydum suni sancı tamam zor ama sonrası kolay ,yıne olsa yıne suni sancı çekerım sezeryana gırmem dıyen okadar cokki kızlar,sezeryanda sütün bile 1 haftaya yakın süre gelmeyebılıyormuş çünkü vucut normal doğuma programlı ya erken oldugu için sezeryan bebeğim açmı kalacak mecbur mama verılıyormuş :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

hmm. demek suni sancı daha iyi diyolar.  :icon_scratch: bende dün düşünüyodum acaba açılmazsa birkaç saat sonra suni mi versinler diye ama benim ablalarımın hepsi 10 saat sancıdan sonra doğum yapmışlar suni sancı çekmeden inşallah onlara benzerim  :amin: :amin:

burcuyla aramızda çok az varmış ya ???ee onun doktoru nasıl bukadar zaman varken sezeryan demişki onu anlamadım :icon_scratch:

izemsevi

arkadaşlar  sezeryan veya normal doğum kişiden kişiye değişir .siz her normal doğum yapanın çokmu rahat yaptığını veya hemen sütün geldiğini düşünüyorsunuz 6ay önce arkadaşım normal yaptı 1hafta sütü gelmedi 20gün önce başka arkadaşım yaptı sezeryandı ve sütü geldi millet sezeryan olayını abartıyor normal doğum yapan arkadaşım asla 2.ye normal düşünmiycem her tarafım parçalandı dedi bu çok kişisel bişey normal doğum yapıp hemen ayağa kalkamayan çok kişi olduğu gibi sezeryanla olupta kalkamayan kişilerde olabilir bu çok doğal bişey bence kendinizi kasmayın şimdiden herşeyi zaman bırakın

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 24 Mart , 2011, 13:20:27
burcuyla aramızda çok az varmış ya ???ee onun doktoru nasıl bukadar zaman varken sezeryan demişki onu anlamadım :icon_scratch:

evet bende şaşırdım öyle dediğinde  ??? daha çok erken  :-\

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Mart , 2011, 13:28:24
arkadaşlar  sezeryan veya normal doğum kişiden kişiye değişir .siz her normal doğum yapanın çokmu rahat yaptığını veya hemen sütün geldiğini düşünüyorsunuz 6ay önce arkadaşım normal yaptı 1hafta sütü gelmedi 20gün önce başka arkadaşım yaptı sezeryandı ve sütü geldi millet sezeryan olayını abartıyor normal doğum yapan arkadaşım asla 2.ye normal düşünmiycem her tarafım parçalandı dedi bu çok kişisel bişey normal doğum yapıp hemen ayağa kalkamayan çok kişi olduğu gibi sezeryanla olupta kalkamayan kişilerde olabilir bu çok doğal bişey bence kendinizi kasmayın şimdiden herşeyi zaman bırakın

kişiden kişiye değiştiğini biliyoruz. ben biraz genetik olduğunu düşünüyorum  :icon_scratch: annem bütün çocuklarını normal doğurdu ablalarımda normal yaptılar sorduğumda sancı çektiklerini öne sürüyolar ama sonuçta normal doğum herzaman daha sağlıklıdır anne için. ha sonuçları ne olur eğer normal doğurursam bilemem ama Allahım hayırlı doğumlar nasip etsin  :amin:

normal doğum çok kolay diye birşey düşünmüyorum ki zaten belki sezeryandan dahada zor olacak .sadece doğal ve vücut sağlığı için olması gereken o .yinede tercıh sunuyorlar sana normalmi,sezeryanmi diye?er yada gec bir tercih yapmak zorundayız bizde onun için,tercıh asamasına geldiğimizde ne yaparız nasıl yaparız diye onu konuşuyoruz zaten

izemsevi

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 24 Mart , 2011, 13:31:10
Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Mart , 2011, 13:28:24

kişiden kişiye değiştiğini biliyoruz. ben biraz genetik olduğunu düşünüyorum  :icon_scratch: annem bütün çocuklarını normal doğurdu ablalarımda normal yaptılar sorduğumda sancı çektiklerini öne sürüyolar ama sonuçta normal doğum herzaman daha sağlıklıdır anne için. ha sonuçları ne olur eğer normal doğurursam bilemem ama Allahım hayırlı doğumlar nasip etsin  :amin:

valla canım allah herşeyin hayırlısını nasip etsin normal doğum için en az 4cm açılmanın olması gerekiyor tabi bu doğum için yeterli olmuyor 8cm çıktığında normal doğuma alıyorlar birçok kişidede 4-5cmden sonra açılma olmadığı oluyormuş şimdi normal doğum yapacam illa deyipte 4cmlik yerden en az 3,5kg bebeği çıkartmaya zorlarsan artık anne ve bebk için nekadar sağlıklı olur orasıda tartıılırki bebk doğum kanalına girdikten sonra hiçbir şekilde sezeryana alınamıyor artık o 4cm nasıl çıkartırsan çıkart :dontknow: