2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

muhribe

maşallahımız var, yeni yeni sakinleşiyor. işe gelirken yolda sanki parmaklarıyla deliyordu içimi :)

izemsevi

bizdee haftaya salı kızımla izne çıkıyoruz siz nezaman ayrılacaksınız :dontknow:

muhribe

izemsevi

benim haftaya salı 35 bitiyor 36+giriyorum seninde cuma sanırım36+1 oluyor drmu dedi sen kendinmi ayrılıyorsun bana dr dedi 36dan sonra ben çalışcam desende bende devllette izin vermiyoruz dedi :k06:

muhribe

ben kendi isteğimle ayrılacağım canım ama doktorum da 32.den sonra çalışmanda sakınca yok ama bana kalırsa kendini yorma demişti. haftaya cuma 36 bitmiş olacak inş. eh bu kadar yorulmak yeter di mi  ;)

izemsevi

bencede evdede iş yaparsın biraz bana dün muhriş dr 27 temmuzda olabilir bebğin gelişimi iyi dedi maşallah ben mesela dün gittiğimde 34+5dim ama bebk 36+2 gözüküyor dedi ondan dolayı 27 temmuzdada erken olmazsa alabilirim ama 1-2 agustosuda bekleyebilirim dedi

muhribe

bence bekleyebildiği kadar beklesin canım, bebeğin anne karnında geçirdiği her gün önemli. bana da sezeryan olacaksın derse doktor bekleyebildiğimiz kadar bekleyelim diyeceğim.

izemsevi

bana zaten sen normal doğum istiyorum desende yapamam dedi çünkü kistini almamız gerekiyor dedi ve biraz uzun sürecekmiş ameliyat bebk hemen çıkarda dedi benim kistin alınması 1-1.5 saat sürüyormuş

muhribe

bir arkadaşım da doğumda miyomunu aldırdı. sezeryan oldu o da, doktor bebeği aldıktan sonra miyomu da almış, kurtuldu kız. ameliyat çok kolay geçmiş, sakın sezeryandan korkma dedi, 2. gün kendi işini kendi yapmaya başlamış

izemsevi

muhriş canım zaten öyle milletin sen sezeryanı ucube gibi gösterdiğine bakma hele zaten hiç doğum yapmamış bir kişinin doğum hakkında ahkam kesmesine sinir oluyorum neyi biliyorsunki yok sezeryan çok kötü yok şöyle yok böyle sezeryan olanın sütü gelmiyor göbeği kalıyor felan felan benim 4 ay önce bir arkadaşım normal doğum yaptı ve bu kadar zor olacağını bilsem kesinlikle sezeryan isterdim bana süt gelmiyor dediler bende en çok sütüm olsun diye normal doğum istedim ama sütüm 3 ay sonra kesildi şuan sadece mama veriyormuş 3 ay önce sezeryanla doğum yapan arkadaşda inat etti normal doğurcam diye 41ci haftasında acil sezeryana alındı ve çokta iyi oldu hiç korkulacak birşey yok ve abartılan gibi birşey değil dedi

muhribe

süt dedin de seval, benim bir-iki gündür göğsümden sıvı geliyor. dün bi baktım ucunda sarı bi sıvı birikmiş. sanırım süt bezleri çalışmaya başladı. sende de oluyor mu böyle*

izemsevi

yok canım bende olmuyor ama geçen arkadaş olduğunu söylemişti normal yani benim henüz başlamadı umarım benimde olur ama sakın sıkma olurmu

muhribe

izemsevi

teyzesi artık kızımızı büyüdüğü için fazla göremiyoruz siz görüyormusunuz  :dontknow:

muhribe

bizim de fazla görünmüyor canım, arada kabarıyor yer değiştirirken ama pıt pıtlarını falan göstermiyor. büyüdü artık bebişler, kıpırdamaları bile zor oluyor