2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Anneleri

Başlatan cigdems, 29 Eylül , 2010, 09:00:53

« önceki - sonraki »

izemsevi

insan belli süre sonra sıkılıyor kendimi firenliyorum fazla yemeyim diye tvdede bişey yok otur otur zaman geçmiyor dün annemle hastane çantalarını hazırladık 3-4 parça alacak şey var onun dışında tamamlandı herşey

muhribe

ben de bilerek oğlumun odasını falan hazırlamadım henüz. beşiği, dolabı falan öylece duruyor. eve çıkınca yavaş yavaş yaparım hiç olmazsa uğraş olur zaman geçer. bi de bebek şekeri için malzemeler aldım, evde kendim yapıcam.

izemsevi

bizimde beşik geldi ama büyüyen almıştık eve sığmadı bide beşikte sıkıntı yaşandı arızalı geldi bir parçası bizde evede büyük gelince büyümeyen olanıyla değiştirdik hem eve daha rahat sığacak şifonyerde aldık bir dolabı sığmıyor siz oda takımımı aldınız benim evin büyük temizliği bitti sadece doğuma 1 hafta kala normal temizlik için birdaha kadın alcam mutfak dolabımı ve gümüşlüğümü silcek yeniden camları silcek okadar bu seferki çok büyüktü 2gün geldikleri halde zor yetişti

muhribe

ben oda takımı almadım canım. beşiği var, elbise dolabı, şifonyeri vs. ilerde 4-5 yaşına gelsin güzel bi oda yapıcam inş. biz de temizliğe başladık yavaş yavaş. halıları vericem yıkamaya. perdeler yıkanacak. mutfağı falan dip bucak temizledik. çoğu gitti azı kaldı anlayacağın

izemsevi

muhriş canım sen kendin yapma temizliği kadın tutsaydın herşeyi o yapardı

muhribe

ben yapmıyorum zaten canım. eşim yapıyor her şeyi. ben şunu yap, bunu koy diyorum. ben hiç kadın almadım eve içime sinmiyor. başkasının eşyaları dokunmasından hoşlanmıyorum. hassasiyet işte. kalanları da annem gelecek 1-2 haftaya o yapacak sağolsun

izemsevi

canım güvendiğin temizlikçi bulursan içine siner benim aldığım kadın öyle temizki camları 3defa sildi duvarları ve storları sadece birgünde sildi onlara uğraştı ama işte herkes öyle önemsemiyor iyisini bulmal lazım biz eşimle temizlik öncesi perdeleri yıkadık,vestiyeri düzelttik,yazlık kışlık ayırdık başka bişeyde yapmadık

muhribe

sen yürüyüş yapıyor musun seval?

izemsevi

yok canım yürüyemiyorum zaten dr normal doğumu düşünmüyorsan kendini boşa yorma dedi benim wc sıkıntım çok az yürüyüm hemen wc geliyor birde bebk baya baskı yapıyor

muhribe

hmm, ben her gün 1 saat kadar yürüyüyorum. bi gün yürümeyeyim hemen belim ağrıyor. yürüyünce açılıyor gece rahat uyuyorum.

izemsevi

canım çok yürümekte iyi değilbizim arkadaşın ablasıda yürümüş baya sonra bebek baya aşşağı inmiş dr ne yaptın sen böyle demiş nerdeyse bebek için doğum süreci başlayacakmış demiş oda birdaha hiç yürümedi

muhribe

bana doktorum günde 2 saate kadar yürüyebilirsin dedi. tempolu yürüyüş değil, vitrin gezmek gibi. eşimle yavaş yavaş muhabbet ede ede yürüyoruz parkta. hem temiz hava hem hareket oluyor. doktorum yürürsen hem doğumun kolay olur hem de kilo alma durumun dengelenir demişti

izemsevi

2 saatte çok fazla yürüyüş için pazartesi gittiğimde kontrole ozaman sanırım doğum için gün verir diye düşünüyorum gerçi en geç 3 ağustos demişti ama bilemiyorum

muhribe

hayırlısı olsun inş. bakalım bizim paşa doğum pozisyonuna döndü mü. doktor 35. haftada dönmüş olması lazım demişti. Allahım hayırlısı ne şekildeyse öyle kurtarsın inş hepimizi  :amin:

Aytii

selam kizlar  :hello:

aaa ben hiç SIKILMIYOrum valla evde çok iyi oldu böylesi günler daha çabuk geçiyo  :muzz: