BaHaR KeLeBeKLeRi 2010 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri...

Başlatan fdm, 14 Eylül , 2010, 18:04:08

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Nasıl küçük diyorlar yaa millet ne akdar boşş konuşuyor 20 mart doğumlu 22 gün var aralarında benim oğlum 7900 69 boyu  :nazar:

okadarda fark yok aralarında gayet iyi yani milleti dinlemeyin herkezz konuşuyor  :-[

enimoğlum sevdiyse yiyor güzell :nazar:

:love9: :love7: :love9:

hilal sultanım

bilmiyorum işte ya böyle söylenince de moralim bozuluyo işte asıl sebep benim kızım doğduğunan beri kusuyor.reflü dedi doktor ek gıdaya geçince geçer dedi ama geçmiyor ve artık yüzü ekşiyerek kusuyor. yediklerini kusmasaydı belki bundan dha iyi olurdu diye düşünmekten alamıyorum kendimi

мiŁenα.

forumda eslal diye bir arkadaşımızın kızındada reflü var ona danışırsan sana bildiği şeyleri anlatabilir.

benim reflüyle ilgili pek bilgim yok.

SiRiNe

Arkadasim hic moralini bozma insanlar konusur dururlar eger doktorun gelisimi iyi diyorsa gerisini  bos ver genellikle anneler kadinlar abartirlar her zaman cogu zaman bilerek veya bilmeyerek cocuklarini.....

her bebegin ayni degildir gelisimi kilosu özellikleri vs  önemli olan ccugunu bebegini oldugu gibi kabul edip ona has  özelliklerle sevebilmektir kiyaslamadan

ki ben kiyaslamamayi ögrendim ikiz kizlarimi.

bence kizinin kilosu normallllllllllllllll ve iyi masaallah :nazar: bak en dusuk kilo kizinin ayinda 5700 gram tatlim hic moralini bozma

benim kizimdadakolik vardi ve hep kusardi cok endiseleniyorduk ama rutin kontrollerinde eger aliyorsa kizin kilo sorun degil demektir sen ayse arkadasimizin dedigi gibi forumda bebegi reflu olan annelerle konus   

hilal sultanım

teşekkürler arkadaşlar bu reflü konusu ciddi anlamda endişelendiriyor.

SiRiNe

:sunny: :sunny: :sunny: :sunny:Biz geldikkkkkkkkk gunaydin bahar kelebeklerinin guzel anneleri :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:

Sumeyye ve Rumeysa 6  bucuk  ayliklar  6  gun sonra 7 aylik olacaklar insaaAllah  :icon_flower: :icon_flower: :icon_flower:

Zaman ne kadarda cabuk geciyor... Sumeyyenin saclari uzamaya basladi=)  Dun kizlari yikayacaktim ve fark ettimki yikanacaklarini anladilar ve mizmizlanmaya basladilar demekki artik baya bir etraflarini kavriyorlar  :k06:

Sumeyyem yerlerde yuvarlaniyo surunuyor bir emekliyo bir dusuyo sonra geri bir kalkiyo geri dusuyoo tv masasinin  altinda bulduk gecen :k06:

Birbirlerine gulucukler atip guluyorlar nasil guzel bir sey buuu ya rabbi birbirlerini fark ettiler tam anlamiyla , kardeslik bu olsa gerek  :y25: Rabbim onlari ayirmasin

Suya alistilar cok korkuyordum icmezler susuz kalirlar diye ama ufacik bir suluklari var onunla iciyorlar Rumeysam biraz zorlandi suya tadina alisamadi ama simdi oda iciyor  :amin: :amin:

Rutin kontrolumuz 1 ay sonra bakalim buyumuslermi prensesler  :aferin:

мiŁenα.

Maşallah kızlara :nazar:

Eymen suyu çok seviyor en sevdiği şarkıda bıcı bıcı yaparım :k06: Ama ne yazıkki devamlı yıkayamıyorum ev soğuk hastaydı bir müddettir.. :sad1:

Eymen artık dizlerinin üstünde emekleme pozisyonu alıyor önceden solucan gibi gidiyordu :k06: :nazar:

6 ay 21 günlük :nazar: 7.ayına az kaldı :amin:

kcoaman oldu kocamaaaaaaaaaaaaaaannnnn :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

SiRiNe

SiRiNe

Selam ilkbahar anneleri ve bebekleri  :icon_flower:

Bu ayki gelismelerimiz

Artik emekliyor geri dötumuzun ustune dusuyoruz :k06:

sulugumuzdan suyu ellerimizle tutuyor ve icebiliyoruz

annemiz bize elma armut veriyor biz  saatlerce meyveleri emiyoruz :k06:

Artik annemizi uzmuyoruz aksam 8 de uyuyor sabah 8 de kalkiyruz  :nazar:

Annemiz bizi yuretecimize oturttu cok begendik artik hep yurutecte oturuyoruz  :nazar:

Artik annemiz ismimizle bizi cagirdiginda kafamizi ceviriyoruz  :k06:

Bizden bu kadar  :nazar: :aferin:
[/size]

мiŁenα.

Maşallah.!

7.ayları hayırlı olsun fıstıkların :nazar:

Yürüteç deneyimi başladı demek sevmişler ne güzel.. :k06: gece kaç kez kalkıyorlar duygu ???

SiRiNe

Tskler teyseleri :opucuk:

Gece hic kalkmiyorlar canim gece yatmadan önce doyuruyorum  aksam 8 de , kasik mamasi var onu yediriyorum uyuyorlar sabah 8 de kalkiyorlar

мiŁenα.

Hadi ya bende alimşu kaşık mamalarından gece tahıllı kaşık maması milupa göndermişti ben sulu yaptım içmedi..

katı içerdi belkide alim denim bir daha .. ::)

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 18 Ekim , 2010, 16:26:03
Hadi ya bende alimşu kaşık mamalarından gece tahıllı kaşık maması milupa göndermişti ben sulu yaptım içmedi..

katı içerdi belkide alim denim bir daha .. ::)

Evet sulu mamalarla doymuyorlar

tahilli kasik mamasi var burda elmali mangolu felan gece yatmadan bunu yedirirseniz butun gece uyanmadan uyurlar demisti burdaki hemsire ikiz olduklari icin sizin ve bebekleriniz icinde iyi  olur demisti

icinede pekmez koyuyorum  biraz  dahada guzellestiriyor tadini dene istersen

sulu mamayi ara ögunlerde veriyorum ardindanda meyveli yogurt

мiŁenα.

hıı hııı temam alim denim.

sulu mama vermek istemiyorum dha gece verdiğim yeter gündüz yiyor içiyor benide emiyor.

daha mama yüklemek istemiyorum.

şöle deliksiz uyusa :k06:

SiRiNe

InsaaAllah sever  eymen

6 ay sonrasi bebeklerin demire cok ihtiyaci oldugu icin  sulu veya tahilli kasik mamasi gerekli oldugu icin bu mamayi veriyorum hemsire bu gerekli dedi ara ögunlerde demir almalari icin

sadece yogurt olmaz dedi yogurtta calsium cok ama demir olmadigi icin cok demir iceren sulu veya kati mama ver dedi

1 yasa kadar iciliyor bu mama sonralarida devam edenler var gece uyumadan önce ama ben kesecegim 1 yaslarina girince