BaHaR KeLeBeKLeRi 2010 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri...

Başlatan fdm, 14 Eylül , 2010, 18:04:08

« önceki - sonraki »

paçi&uşak=bebek

hımm bu sayfayı şimdi keşfettim  ;D benim oğluşum 5 buçuk aylık meyve püresi muhallbi ve çorba ek gıdalarımız kendinden büyük sesler çıkarmaya bayılıyo emeklemek üzere sürünme aşamasında  :laughing7: büyüyo balım yaa :love9:

Lă_Tăhzen!

kızlar bebişlerinize yaptıgınız corba tarıflerını paylasırmısınız fıkır olsun  :suclu:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

SiRiNe

nurcum benimkiler corba icmiyorlr bir sehriye corbasi yapmistim tavuk gögusu ile o kadar
bizimkiler genellikle makarna patates pirinc bulgur  tavuk balik kiyma et broccoli  bezelye karnibahar  yumurta peynir yogurt gibi seyleri tuketiyorlar birde meyve
dun sumeyyeme portakal verdim eline hemen cekti tuttu agzina göturdi cignemeye basladi emdi bitirdi :k06:
corba yapacaksan patates prasa havuc corbasi yapabilirsin tuzsuz blenderden gecir biraz yag koy

мiŁenα.

Merhaba kızlar :hello:

Eymen paşayı uyuttum geldim :k06:

Canım çorba ilk olarak patates ve havucla başla sonrasında bir ssebze daha ilave ederek git.

Çorbayı yemesse yoğurtla beraber dene belki yer. ::)

Oğlum çok huysuz bu sıralar dün gece hiç uyumadık :coffee:

eşimde bugün geldi :love1:oynaştılar oğlumla uyudular ikiside :k06: :love7:

Babamız akşam gelirken palamut almışşş oğlum afiyetle yedi yanında salatanın suyundanda yedi :hungry: :nazar:

Öğlende yoğurt çorbası yemişti :hungry: :basardim:

İnşallah tamamen adapte oluruz yemeye birkaç kez sorun yaşadık yemek istemedi.

Ama uzatmadı allahtan. :amin:

Bunların dışında oğlum ınne meme falan demeye başladı..zaten anne diyordu ama bilinçli değildi artık paçamdan tutupp ınne diyor.

Karnı acıkınca ınnnee diye bağırıyor :k06:

Zaten fırlamaydı oğlum son sürat haraketliliğe devam .. :binkybaby:

:love9: :love7: :love9:

Lă_Tăhzen!

MASALLAH EYMENE NE GUZEL ONUNDA SOFRAYA DAHİL OLMASI BIZIM KIZDA BIZ YERKEN YANIMIZDA DURUR PUSETINDE AMA  ZAVALLIM SADECE BAKMAKLA YETINIR 6.AYIMIZI DOLDURSAKTA BIZDE YESEK HEPBERABER INSALLAH SAOLL CANIM  PATATES VE HAVUCLA BASLICAMDA BITURLU BASLAYADIM İÇİNE İRMİKTE İLAVE EDİYONUZMU CORBALARIN??

мiŁenα.

Canım 4/5 ylık kızın istersen yavaştan başlayabilirsin..

çay kaşığıyla tadımlık şekilde ::)

ister irmik ister pirinç koy :) fıstık nasıl severse :)

Eymende melül melül bakıyordu şimddi soframızı  talan ediyor..

Herşeyden veriyorum..Ama bu sıra balığa yöneldik hem zamanı hemde eymen için çok yararlı :icon_thumright:

Lă_Tăhzen!

HMM SAOLASIN CANIM BASLICAM DA İSTE YAVASTAN BASLAYAMDIM BITRULU TASINMA DERDIMIZ VAR ONUNLA UGRASIYORUM EV TOPLUYORUM FALAN  NERDEYSE KENDIME BILE DOGRU DUZGUN YEMEK YAPAMIYORUM HEP APARATIF SEYLER YİYORUM YENI EVIME GECEYIM DOGRU DUZGUN BIR BESLENME TABLOSU AYARLIYIM O ŞEKİLDE DEVAM ETTIREYIM İNSALLAH   :D

мiŁenα.

sevtap fatma pınar

AYŞE HANIM BEN BURAYA YENİ ÜYE OLDUM.SİZİN BEBİŞLE AYNI ZAMANDA DOĞAN YOKMU DİYE SORMUŞSUNUZ. SİZİN BEBEĞİNİZ NE ZAMAN DOĞDU.BENİM KIZIM 16 NİSAN 2010 DA 8 AYLIKKEN DOĞDU.

sevtap fatma pınar

MERHABALAR sevgili anneler ben yeni üye oldum.benim kızımda 16 nisan 2010 da 8 aylıkken doğdu.3200gr 51cm boyuydu.şu an 63cm 6200gr.doğduğundan beri emzirdim.1ay önce ek gıdaya başldık.şu ana dek en sevdiği yiycek yoğurt,tarhana çorbası bide sütlü-muzlu gece maması.siz neler yediriyorsunuz bebişlere.

Lă_Tăhzen!

05 Ekim , 2010, 23:57:21 #72 Son düzenlenme: 06 Ekim , 2010, 10:34:02 <==NUR==>
merhaba hosgeldınız önclikle benım kızımda mayıs 21 dogumlu bızde gectık ek gıdaya sımdılık elma armut ve muz purelri bazend yogurt verıyorum benım kızımda ilk dogudugunda 3200 gr 51 cm boyundaydı :)

мiŁenα.

Merhaba tatlım hoşgeldiniz..

benim oğlan mart 20 doğumlu.. :binkybaby:

diğer sayfada okudum 8 aylıkk doğmuş ama maşallah iyimiş kilosu falan :nazar:,

benim oğlan 2900 doğmuştu :k06:

hilal sultanım

mrhb benim kızımda 12 nisan doğumlu ek gıdayayavaş yavaş geçmeye başladık artık. meyve sularını çok seviyor zevkle içiyor.ancak yoğurt ve sebze çorbalarını içerken tuhaf oluyor.yeni tatlar aldığı için olduğunu biliyorum ama işte annelik hepsini birden iştahla yemesini bekliyorum:) benim kızım şuan 6700gr 67cm boyunda.görenler küçükmüş dediklerinde moralim bozuuyor bu yüzden hepsini iştahla yemesini istiyorum:(sizin bebekleriniz asıl acaba?