BaHaR KeLeBeKLeRi 2010 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri...

Başlatan fdm, 14 Eylül , 2010, 18:04:08

« önceki - sonraki »

SiRiNe

bence ver nurcum aysenin dedigi gibi doyacak kadar vermiyorsun

tadimlik ben 4 aylikken basladim ek gidaya hafif hafif sukur simdi yeme sorunlari yok herseyi tadiyor yiyorlar  :nazar:

Aysecim bende kahvaltida muhallebi biciminde bir mama var kasik mamasi ondan veriyorum hemsiremiz öyle dedi 

ara ögundede emziriyorum ve meyveli yogurt
ögle yemeginede patates sebze pureleri ve tavuk gögusu veya kiyma veya balik buresi icecek olarak su

sonra tekrar ara ögunde aksama ikindi vakti ise emziriyorum ve ardindan meyve puresi veya yogurt veya hazir kasik mamalari

gece yatmadan öncede sulu mama veya kasik mamasi sonra uyuyorlar
Yumurta ve peyniri hic denedim bana bebekler icin gunluk menu verdiler 6 aylik bebekler icin ee tabiki onlarin isvec kulturu yiyecekler bizim gibi kahvaltida yumurta peynir zeytin yemiyorlar :toothy10:
Yumurta ve peyniri denemek istiyorum birazda pekmez ama burdaki butun beyaz peynirler tuzlu :honk:

Bu gun ara ögunde deneyecektim yumurta pekmezi ve peyniri ama yumurta yoktu evde :k06:
Corbalara henuz baslamadim ögun olarak baslamayi dusunuyorum ama bize corba yaparken tuzsuz tadina baktirdim cok begendiler.

Nurcum canim kilolu olmaz korkma sutun demekki yariyor birde boya göre boyu uzun olursa bebegin göstermiyor

мiŁenα.

Nurcum bebeğinin kilosu iyise doktorun başla demediyse başlama yani başlada doyumluk verme.

eymen yumurtaı zeytini sevdi :k06: :nazar:

zaten beyaz peynire karşı ayrı b ir sempatisi var ona bayılıyoruz :k06:

annemlerdeyken mezgitin beyaz etli kısmından verdim yalana yalana yedi.

tavuktanda tadımlık verdim yedi..

bakalım 8.ayda vermeye başlayın demişti doktorumuz.beklicez o zamana kadar.

patates havuç çorbası sevmedi :igrenc:tadsız tuzsuz bende sevmedim :ehi:

bizimle sofrada fırında patates yada sulu köftenin patatesini yiyor..ben yemeklerimde az tuz kullanırım onun için tadımlık veriyorum.

yogurdu muzlu yaptım yemedi muzu sagde yogurdu sade sevdi.

mandalina ve pepino seviyor..

armut elma vs zaten yiyordu.

allaha şükür zorumuz yok :k06:

:love9: :love7: :love9:

Lă_Tăhzen!

26 Eylül , 2010, 18:50:42 #32 Son düzenlenme: 26 Eylül , 2010, 20:05:08 ASEL&NUR
MASALLAH EYMEN PAŞAYAA  :nazar:  :basardim:

SiRiNe

masaallah eymene :nazar:
ben her gun hem kizlara hem bize yemek yapiyorum buzluga koymak istemiyorum

taze yesinler istiyorum

her gunluk veya 2 gunluk yapiyorum

simdiye kadar herseyi yediler sevdiler masallah

ama peynir aklima yatti vereyim diyorum ama tuzlu sen hangi peynirleri verdin aysecim?

bizede hemsiremiz 8 aylikken evde yapilan yemekleri tattirin dedi o zaman bizim yemeklerin tuzsuz olanindan taddiracagim zaten 1 yasindan sonra bizim yediklerimizi yerler :k06:
Ahaaa benimkiler uyandi kalkiyorum bennn kizlar biraz onlarla oynayayim  :toothy10:
:opucuk: :opucuk: :opucuk:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

bende oglumla geldımmmm kızlarrrrr  :love9: :love9: :love9: :love9:

ruzgar bey diş sorunu baş gösterdıgınden ıtıbaren iştah gitti anacım yıyor yemıyor degıl ama bu ay kılodan cok boyumuz uzamış  :nazar: :nazar: :nazar: ek gıdalarada gectım tabı sebze corbaları meyve suları muhallebıler bgn ılk defa bebe bıskuvisi karıstırdım mamasına kaşıkla yedırdım cok sevdım kerata 7 tane bıskuvi yedi  :nazar: :nazar: yogurdu daha yapamadım makıneyı bulmam lazım  :ehi: :ehi: artık sebze corbalarını yapıpı geniş plastık buz kalıplarına dökücem buzluga atıcam bır kalıbı onun işini görur zaten kolaylıkda olur  :icon_thumright: oyun halısında car car konusuor ruzgar  :ehi: aynaya bakıp kendını tanımaya calısıyor bgn yrn tel sarar moduna gececek  :nazar: el ve ayaklarını kesfedıo  :k06: bgn gıttım ogluma dunya kadar sey aldım mothercare sagolsun  :k06: annemler buraya tasındıkları ıcın onlarda kalsın dıye 2.parkyatagımızı aldım , kışlık mukemmel bir mont aldım fotosunu eklıcem  :k06: kukuleta kıslık coook sırın , oyun halısına asmak ıcın oyuncak aldım vee en guzeli ise hoppala  :k06: o kdr saglam ve guzel yapmışlarkı artık 4.aydan ıtıbaren koyulabılıyor dıyınce aldım hemen  :k06: ohh valla bgn bagdat caddesınde fink attım uzun aradan snr koşturmanın arasında supperr oldu kızlar yaa tabı yanımda ruzgar yoktu da rahat rahat dolandım  :ehi: :ehi:

SEVİYORUM SİZLERİ HEMDE KOCİMANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN  :love9: :love9: :flowers: :flowers:

SiRiNe

Hosgeldin gözdemm MasaaAllah ruzgar pasamizaaa :nazar: :nazar: :nazar: :basardim:

Ohhh yarasin kuzuma kizz 6 biskuvi cok degilmi???  yani tabi bilemiyorum 6 buyuklugu ne kadar

Cicileri hayirli ugurlu olsunnnnnnn guzel  gunlerde giyer insaaAllahhh annesiii :nazar:

Nerelerdesin yaaa sen özledim seni msn ne giriyorum yoksun biliyorum meskulsunnnn

Bende kizlarin gelisimlerini  gunluklerine giriyorum senin pasanin gunlugunede yazdim gecen :k06:

Özletme kendini gellllll oldumu :y25:

мiŁenα.

Maşşallah kuzeyy paşama  :nazar: mşallah anasına nede çok şey almışsın :k06: mothercareden bizde istiyozz mont :ehi:

maşallah oğluma inşş gelişimi iyi gider inşş yemesi hep böle olur :amin:

canım peyniri bir gün önceden suya koy ..ve yumurta ile peyniri ilk etapta bir verme :nono:

zamanla ver.verdiğim beynir normal beyaz peynir ::)

Eymen şua sandığımın üstündeki çiceklerele hesap görüyor :k06: ''eymen gel diyorum'' bakıyor yüzüme gülüp devam ediyor :ehi:

SiRiNe

tamam öyle yapim o zaman tuzuda gider suda bekleteyim
peynirle pekmezi karistirip vereyim o zaman?
yumurtayi sademi verilecek yaaa burdaki menuler bizim kahvalti kulturu olmadigi icin ben zeytin peynir felan basladim :ehi:
kasik mamasi yiyorlar sabahlari annemde diyoki sana biz peyniri bali kaymagi zeytini karistirip verirdik sen niye bu menuye uyuyorsunki
hakli aslinda :toothy10:
o zaman yumurtayi neyle karistirip  vereyim ilk zamanlar?
tatmalari lazimki alissinlar

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 27 Eylül , 2010, 07:24:35
Maşşallah kuzeyy paşama  :nazar: mşallah anasına nede çok şey almışsın :k06: mothercareden bizde istiyozz mont :ehi:

maşallah oğluma inşş gelişimi iyi gider inşş yemesi hep böle olur :amin:

canım peyniri bir gün önceden suya koy ..ve yumurta ile peyniri ilk etapta bir verme :nono:

zamanla ver.verdiğim beynir normal beyaz peynir ::)

Eymen şua sandığımın üstündeki çiceklerele hesap görüyor :k06: ''eymen gel diyorum'' bakıyor yüzüme gülüp devam ediyor :ehi:

aysem feda olsun anacım size montttttt  :k06: :k06: valla fellik fellik dolandım dun kendıme geldım bı hafıfledım tabı cuzdan boşalması sebebıyle amma olsunnn  :ehi: :ehi:

duygum valla katılaştırmak ıcın yapıyorum cok guzel yıyor sabahları alıştık artık aman cok mok napam yaa kocaman adam olsum diş yuzunden huzursuz ve iştah hafıf kacmıs durumda :(

мiŁenα.

yumurta zaten bir çay kaşığı yediriyorum beyaz peyniri yiyor güzel zeytinde sevdi.

ben yumurtayı karıştırmıyorum ama cicibebe yumrta pekmez hepsini karıştır demişti doktor.

nette var canım bak orlardan ;D

cüzdan boşalınca hafifledin mi şeker :ehi:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 27 Eylül , 2010, 17:12:07
yumurta zaten bir çay kaşığı yediriyorum beyaz peyniri yiyor güzel zeytinde sevdi.

ben yumurtayı karıştırmıyorum ama cicibebe yumrta pekmez hepsini karıştır demişti doktor.

nette var canım bak orlardan ;D

cüzdan boşalınca hafifledin mi şeker :ehi:

tamam canim burdada cicibebe gibi bir mama var iste kahvaltida yedikleri demekki sen onunla karistiriyorsunnnn anladimmm :k06:
Esimde yumurta sarisi verme bogazlarinda dururrr diyooo :ehi: Kaynayan suya yumurtayi kiracakmisim cok yumusuyormus sonra beyazini verecekmisim annesi kiz kardesine öyle yaparmis
bakalim deneme yapacagizzz :occasion5:
He ehe evettt gözdemm baya bir alisveriss yaptin hea
bizde bu gun kizlara araba sparisi verdik yurumelerine yardim ediyormus hello kittyli cok sirinnn :k06: bir kac elbise aldim  buyuk alisveris merkezindeki  asansör bozukmus
birisini ben birisini babasi kucaga aldik dukkana giremedik arabayla o sekilde tek elle alisveris yaptik :toothy10:
iyi gecti ama rezil etmediler beni :ehi:
Sumeyyemde kolik oldugu zamanlar disari cikmak cok zordu hep agliyordu ama simdi cok rahat duzeldi midesi cok sukur :amin: :nazar:

мiŁenα.

duygu 1 yaşına kadar yumurta beyazı yasak .. :nono: sarısı boğazına oturmaz  :ehi:

cicibebe dediğim bizküvi küçük bebe bisküvisi ;D

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 27 Eylül , 2010, 17:27:50
duygu 1 yaşına kadar yumurta beyazı yasak .. :nono: sarısı boğazına oturmaz  :ehi:

cicibebe dediğim bizküvi küçük bebe bisküvisi ;D

haaa su biskuvilerden eee burdada var turk dukkanlarinda ay bir bakayim benn :k06:

мiŁenα.

SiRiNe

:hello2: :hello2: :hello2:  Sumeyyem Ve Rumeysamm artik suya alistilar
Lukur lukur iciyorlar diyecegim ama abatmis olurum o zaman :k06: biz annelerin huyudur gözumuzde buyutur ve abartiriz biraz :k06:

Amaaaaaaaaaaaa suya agizlarini aciyorlar ve iciyorlar su an masaaAllahhh biberonlada denedim aldilar cok sukur  :occasion5: :love9: