BaHaR KeLeBeKLeRi 2010 Mart-Nisan-Mayıs Bebekleri...

Başlatan fdm, 14 Eylül , 2010, 18:04:08

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

burası yenımı hee edelım bakalım bızım daha 2 ayımız var terfıye :D

SiRiNe

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 25 Eylül , 2010, 21:25:26
burası yenımı hee edelım bakalım bızım daha 2 ayımız var terfıye :D
evet nurcum öyleymis
benim kelebeklerimde ayin 17 yinde 6 ayina girdiler su an 6  ay 1 haftaliklar masaaAllah :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :k06:
bahar kelebeklerimizin gelisimini burdan paylasiriz insaaAllah

мiŁenα.

Evet canım aralık annesi çok olduğu için ve daha deneyimli oldukları için o konu ilgimi ekiyor..

ama bizde bağları koparmayalım ;

bizim bebiklerimizin yaptıklarını burada paylaşalım ;D

:love9: :love7: :love9:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 25 Eylül , 2010, 21:34:40
Evet canım aralık annesi çok olduğu için ve daha deneyimli oldukları için o konu ilgimi ekiyor..

ama bizde bağları koparmayalım ;

bizim bebiklerimizin yaptıklarını burada paylaşalım ;D

Cok iyi dusunmussun eline saglik aysecim

мiŁenα.

Eymen Çağan;

emekleyebiliyor. :nazar:

2 dişi çıktı devamı yolda ;D

sürekli birşeyler deme çabasında kafa şişiriyo ;D özellikle çırlamalı konuşmaları çok fena ;D

yürüteçte etrafı talan ediyor.ilgisini kapıdaki boncuklarım çalışan makinalar en olmadık şeyler ilgi alanına giriyor

mesela nişan sandığımın üstündeki çiçekler eymenin en sevdiği şey :ehi:

ek gıdaya başladık maşallah sorun yok :nazar:

SiRiNe

MasaaAllah eymene aysecimm :nazar: :nazar: :love9: :aferin: :aferin:

Bizimkilerinde disi cikti 2 tane ama 2 tane arkada zorluyor :y25: cok aci cekiyor yavrularim
sumeyyem emekliyor ama rumeysam biraz daha tembel oda göbeginin ustune dönuyor yuvarlaniyor yerde
basin sisiyor demi  anliyorum :ehi: ikisi birden cok ses cikariyorlar bazen ve öyle bir bagiriyorlarki aaaaaaaaaaayyyyyyyee bububububu ggggggggggggigiii anenenene agagagagaaa babababa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaay diyorlar birde sonra iclerini cekiyorlar sanki dertleri varmis gibi
ikisi birden yapinca cokkk asiri ses ouyor evde kulaklarimizi  kapatiyoruz :toothy10:
masaallah eymene ek gida nasil gidiyor? bir sey diyecektim ama unuttum ha pekmez ve recel olayi tabiki bende tecrubeli bir anne degilim henuz
benimkilerde henuz 6 aylik ama ben pekmez ve sekeri pek önermiyorum canim, ama turkiyedeki bebek benulerinde geciyor recel ve pekmez secim meselesi belkide
ben erken sekere alismalarini istemiyorum burdaki hazir meyve pureleri bile en sekersiz olan meyvelerden secip yapiyorlar
besin degeri acisindan pekmez cok iyi,demir icin cok harika ama direk vermek iyi degikl bence yogurtla karistirip ver o kadarda fazla tatli olmuyor o zaman
ben cok sekerli meyve purelerini yogurtla karistiriyorum dahada hafif seker tadi oluyor, sekere alisan cocuklarda ilerde cok ciddi kilo problemleri oluyor ve devamli sekerli  yiyecek ve icecek istiyorlar
basima geldigi icin cok korkuyorum.
Bizimkilerde 2 normal ögun 3 ara ögun yiyorlar su an, ara ögunlerde emziriyorum ardindan yogurt v peyve puresini karistirip veriyorum
Yurutece daha oturtmadim kizlari ama cokk merak ediyorummm annemde duruyor yuruteckleri diyimde getirsin :k06:
ufak atlar varya onlara oturttum disarda cok begendiler cok sevdiler inmek istemediler attan
eymen bence erken yurur böyle seviyorsa yurutecte dolasmayi :k06:
saglikli olsunlarda hepsi zamanla  olur zaten, ha ben bisi soracaktim aysecim
nette ben masal kitabi ariyorum e-bok olarak yani pc den okuyabilecegim turkce masallar, kizlara anneanneleri 1 tane getirmisti ama bitti o kitap, elimdede yok baska,nette yaziyorum ama
sadece youtubden cikiyor e book bulamadim bildigin bir bebek sitesi  varmi masal iceren?
Burda kutuphanelerde turkce bebek masalalri var gidip bakmam lazim.
Rutin kontrolunuz ne zaman canim? ben en cok ek gidaya gecimden sonra kilolarini merak ediyordum cunki diyorlar ek gidaya gecince duraklarms ama bizde tam tersi oldu sadece emzirirken ve ek mamayla aldigindan dahada fazla almislar masaaAllah :nazar:

мiŁenα.

http://www.masaldinle.com/2007/09/26/gurultucu-cocuk/ Canım bunu buldum burdan kadın okuyor masalı bu tarz birşey mi ::)

hemde ne ses anlatamam canım bağırıyor hele çırlamalı konuşma tam felaket :k06:

bende şekeri önermiyorum;

ve 1 yaşına kadar hiçbir şekilde vermicem.

Ben reçel ve pekmez henüz vermedim..yani reçel parmağıma batırıp bir kaç kez denedim yedi okadarla kısıtlı..

pekmezi yoğurtla karıştırırsan vitamini gider canım.pekmezle yoğurt bir verilmez.

tuz ,şeker,bal bunlar oğluma katiyen vermiceğim şeyler..

ben çorba yapıyorum tuz yok içinde yağda 1 tatlı kaşığı koyuyorum.

yoğurt eymen sevdi şükürler olsun 3gündür yiyor :nazar: :basardim:

yürüteç eymenin vazgeçilmezi ve tabiki ilk arabasıda.  :k06: onuda çok sevdi :aferin:

renkli renkli oyuncağıda çok var ::)

bakalım emekleme pozisyonunda üztümdeyken ben den destek alıp kalkıyor sonra küt düşüyor :k06:

bunuda iki gündür ypıyor :nazar:

eymenin boyu uzadıkça inceliyo..kilosu ayına göre iii ne az ne çok.. :nazar:

ama bu sıra zayıfladı gibi yarın aşımız var bakalım boyu kilosuda kaç oldu ::)

SiRiNe

Tskler canim siteye bakacagim kadin okusada olur ben turkce masal kitaplari bulana kadar :k06:

Evet canim ne guzel seker gerkcen iyi degil ama iste cocuk sekeri sevmezlermi severler o baska :k06:

Hmm demek degeri gidiyor yogurtla bilmiyordum sag olasin, ben yogurtla birlikte meyve purelerini karistiriyorum sade yogurt hic vermedim

Annem tuturdu pekmez ver verilmezmi ya anne dedim veririm sorun olamzda alisirlar sonra tatli seyler isterler

bir arkadasimin oglu 6 yasinda 4 disi tamamen curumus ve cektilerrrrrrrrrrrr dusun yas 6 :sad1: :sad1:
Birde ilk dis cikinca canim fircalamak gerekiyormus cok hafif minik bebek dis fircalariyla bende yeni ögrendim bebeklerin agizlarindaki mikrop bizimki gibi degilmis cok hassasmis
hemen cururmus
biraz daha buyuduklerindede dis macunu kullanilmasi gerekirmsi cok az ama,

Cok merak ediyorum bazen kiz cocuklarinin sesimi böyle cirtlak demeyeyimde biraz ince cikiyo erkek bebeklerinde öyledir umarim
:toothy10:
Bizimde öyle canim kilolari aylarina göre ne az nede cok normal  bencede böyle olmasi cok iyi  :amin:
Ama bizimkilerin emzirirken ben aylarina göre biraz daha azdi sutum yetmiyordu demekki doktor hakliymis ikizlere daha erken baslamak gerekiyormus ek gidaya

Birde dis fircalamayi bir rutin olarak ögrenirlermis, bana hic ögretilmedi inanirmisin ne su icmeyi sevdim nede dis fircalamayi daha 3 sene önce dogru durust basladim firclamaya

o yuzden oturup dusundugumde diyorumki biz 1 insanin karakterini ciziyoruz aslinda buyuturken nasil görurse öyle olur
Kitap okumayi sevmeleri mesela, ben hic sevmezdim univ nasil kazandim bilemiyorum onuda zorla ders diye okurdum tibbi ve saglik derslerine cok merakli oldugum icin ama genel olarak sevmem
c unki kimse bana masal okumadi kitap hediye etmedi ufakken.

InsaaAllah bebeklerimizi guzel yetistirebiliriz :amin:
Eymenimizi cokk öp benim icinnn  :opucuk:

мiŁenα.

Abowww 6 yaşında dişlerimi çürükkk :-ooo

O kadarda değil pekmez verilmesiyle tatlıya alışır fikrine katılmıyorum demir açısından çok önemli pekmez öle kaşık kaşık değil tabikide ..

1 çay kaşığı atcan sabah cicibebe peynir falan karıştırıp yedirtcen günde 1 kez :dontknow:

Benim ananem yollasın vermeye başlıcam;onun dışında tatlı birşey vermicem ki..

birde çaya karşıyım  :nono: 1 yaşına kadar verilmemeli oda demiir eksikliği yapıyor.

ben mamada vermiyorum devam maması vs hiçbirşey sütüm var çünkü .Zaten başladık ek gıdaya artık zaman geçtikçe doyumlukta yiyecek :basardim:

Eymenin sesi öle kalın bri ses değil ince hele cırlarken dahada inceltiyor camı çerçeveyi indirir bir ses çıkıyor ortaya ;D

Senin ek gıdaya 4.ayda başlaman iii olmuşş ikizler sonuçta sütünün belli zamandan sonra yetmemesi normal..

geçen hastanede emzirme odasında eymeni yediriyorum.

kadının biri oturdu 22 aylık oğulları var ikiz açtı kadın iki gögsünüde ikiside cuk cuk emdi :icon_pale:

birde birbirilerine vuruyorlar gülüyorlar kadın gayet rahat ikisi emiyor :k06:

şaşırdım vaallahi biran 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum ama utanırım yaa kocaman adam daha  :'(

Aynen hayatım nasıl alıştırırsak öle gider kafamda çokk güzel şeyler çiziyorum eymene şöle olcak böle olcak diye inşş geröekleştiririm çok dikkatli ve ilgili annyim :love9: oğlumu ailesine vatanına milletine hayırlı evlat olarak yetiştircem ..çok sağlıklı beyne sahip bir oğlan olsun istiyorum.inş gerçekleştiririm.aşkımmm benimmm babası gibi bir oğlan olur :amin:

bende cimcimelerimi öptüm :opucuk: :wave:

SiRiNe

Hmm demek peynirle karistirabilirizz pekmezi tamam bende öyle yapayim bir cay kasigi dedigin gibi vitamin degeri yuksek pekmezin...
MasaaAllah o ikiz annesine benim kizlarida ayni anda emziriyorum ben henuz birbirlerine vurmuyorlar tabiki :k06:
InsaaAllah emzirisin canim ben gelecek ay kesecegim sutten cunki sutum cokkkk az ve cok zor oluyor agirlari tutmak onlari
ikizler icin kendi acimdan 7 ay uygun bagisiklik sistemi icin de sut aldilar zaten ek gidayada tamamen gectiler zaten
InsaaAllah aysecimm insaallah rabbim eymenine ve kizlarima tum annelerin bebeklerinin bahtlarini guzel etsin hayirli evlat etsinn insaallah
Ben cikayim esim geldi

sonra görusuruzz :opucuk:

мiŁenα.

Hemde nasıl koca danalar oturmuşlar kadında yayılmış cuk cuk emiyorlar ;D

sabahları pekmez yumurta peynir ciic bebe karışımı ver demişti hemşirem bana ::)

Rabbim cümlemizn evlatlarını hayırlı eylesin :amin:

Lă_Tăhzen!

bende buraya takılsam bır mahsuru yok demi :D  bugun yemek yerken kızım bana bakıyodu yogurtta vardı agzının suyu akınca dedım bı vereyım kasıgın ucuyla verdım 1 kaç defa  devamını ıstedı vermeyınce agladı falan bende emzırdım  acaba versemmı ya  :icon_scratch: gunde 1er 2ser cay kasıgı

мiŁenα.

canım 5.ayında fıstıgın vermende bir mahsur yok hem alışır tadlara sonuçta doyumluk vermiyorsun tadımlık. :D

Lă_Tăhzen!

versem doyumlukta yer herhalde hicbiseye hayır demıyor ya bu kız korkarım dombili olcak  ;D

мiŁenα.

sen ilk tadımlık ver sonrasında zamanla doyunluğa döner :D

maşallah fıstığa inşş yemeyen çocuk olmaz :amin:
[/b]