Aranızda evlat edineniniz var mı? Veya edinecek olan?

Başlatan bebişim616161, 07 Eylül , 2010, 14:03:21

« önceki - sonraki »

bebişim616161

Alıntı yapılan: ((¯`»ஐмуяσѕє&Iஐ«´¯)) - 02 Mayıs , 2011, 21:47:31
KIZLAR DÜN EŞİMLE BU KONUY KONUSTUM EWLATLIK KONUSUNU BİR DAHA EWLENİŞRİM AMA KESİNLİKLE EWLATLIK EDİNMEM DEDİ BENM OLUOR SENN OLMUYOR DEDİ :sad1:
NEKADAr  GERÇEKÇİ NEKADAR SAKA ANLAMADIM AMA ÇOOK ÜZÜLDÜM

bende ohaaa dedim  :caca: :caca: :caca: kadınlığımın gücüyle özrünüde dileettim
ne olursa olsun herseye rağmnen ewlatlık edinmem anlamında dediğini söyledi yani ben aklıma ewlat edinmeyi koymiyim die

:director: :director:ama ne derse desin çocuğum olmassa mutlaka ewlatlık alıcam

haticemavi

slm arkadaşlar,annem bildiğim insan meğerse teyzemmiş.:) bunu 14 15 yaşlarımdaydım öğrendiğimde çocuğu olmamış ablasından evlatlık almış.öğrendiğim zaman berbat bi hayat yaşadım bunun izini inanın o çocuk ölene kadar taşır.25 yaşındayım 3 yıllık evliyim benimde çocuğum olmadı.allahın izniyle rabbim çocuk isteyen herkese versin düşmanımın dahi kucağını boş bırakmasın.ama evlatlık alırım diye düşünmedim düşünmemde bu bi insana yaptığın berbat bişi kendinizden çok lütfen o çocuğu düşünün verende rabbim vermeyende

asya81

bir yetim öksüzü alıp sevgini verip yetiştirmek elbettiki çok kutsal birşey ama almak öyle kolay değil birsürü prosüdür gerektiriyor ha deyince alınamıyor çocuk

gecenin_rengi

ilginç ve tuhaf geliyor bana...
Ama ne bilim bi taraftan çocuk esirgemede anne baba sevgisi olmadan yaşayan çocuklar, bebekler,
orada öyle yaşayacaklarına br yuva ortamında yaşamaları daha iyimi, kesinlikle iyi... Ama bi taraftan da ülkemizde bu çok hoş karşılanan bişey değil, hem çocuk için ileride çok zor..... Anlaması da, anlatması da.... Rabbim hiç bir
bebeği annesiz babasız bırakmasın, hiç bir kadını da bebeksiz......
Amin....

banu_fth

Alıntı yapılan: gecenin_rengi - 23 Ağustos , 2011, 14:14:51
ilginç ve tuhaf geliyor bana...
Ama ne bilim bi taraftan çocuk esirgemede anne baba sevgisi olmadan yaşayan çocuklar, bebekler,
orada öyle yaşayacaklarına br yuva ortamında yaşamaları daha iyimi, kesinlikle iyi... Ama bi taraftan da ülkemizde bu çok hoş karşılanan bişey değil, hem çocuk için ileride çok zor..... Anlaması da, anlatması da.... Rabbim hiç bir
bebeği annesiz babasız bırakmasın, hiç bir kadını da bebeksiz......
Amin....

amin :amin: :amin:

lagrima

annemin kuzeni evlat edindi çocuk şuan 7 8 yaşlarında falan aldıklarında da 2 3 yaşlarındaydı. tam hatırlamıyorum. iyi bir şey tabiki ama dini boyuttu var birde bu işin. tabii ben olsam koruyucu aile olmayı tercih ederim. bilmiyorum zor kararlar zor işler. Rabbim kimseyi zor kararlarda bırakmasın inşallah.

aycamayca

biz de esimle evlendigimizde cocuk olayini konustugumuzda kac cocugumuz olursa olsun bi tane de evlatlik alalim mutlaka diye karar vermistik.. simdi bizim 5. yilimizdayiz ve cocugumuz olmuyor.. ugrasiyoruz hala.. esim evlat edinmenin dini tarafini arastirdi biraz.. gercekten isin icine girip arastirdiginizda ne kadar sinir bozucu anlatamam... kiz cocuk alsan esine namahrem.. erkek cocuk alsan kadina namahrem.. anne baba veya cocugum diye hitaplar yok.. kadin emzirirse cocugun süt annesi olup namahrem olmaktan cikiyor ama baba :( malesef.. yani bütün akrabalariniza da namahrem bu durumda.. ki biz cok bagli aile baglari olan bi sülaleyiz.. isin psikolojik boyutuna hic giremiyosun bile.. basetmesine edilir tabi ki istedikten sonra.. bizi en cok korkutan da bu konuda suydu.. ya biz ne kadar mükemmel yetistirirsek yetistirelim cocugun genleri bozuk cikarsa.. ya huysuz ya da kötü huylu bi cocuk cikarsa !! en büyük korkumuz bu ama sanirim herseye ragmen istiyorum Allah nasip ederse.. herseyi göze almaya deger bence... bnm cok sasirdigim konu dini yönden sevap olacagini düsündügüm biseyin aslinda nerdeyse günah olmasi !!! gercekten sok yasamistik biz esimle.. nacizane tavsiyem eger almaya karar verirseniz de ne olursa olsun cocugunuza bunu söyleyin ve bilerek büyüsün.. bilerek yasayin herseyi saklayarak saklanarak korkarak degil !!
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

bildigingibi

ARKADAŞLAR 4 ay sonra doğacak çocugumuzu evlatlık vermek ıstıyoruz. burdurda üniversite okuyoruz.ailelerimizin haberi yok. kız arkadaşımın hamile kaldıgını maalesef cok gec öğrendik. dilerseniz ve haala arıyorsanız siz bize biz size yardımcı olalım. numaramIZ 5324181199

ayy

aycamayca

Alıntı yapılan: bildigingibi - 02 Şubat , 2013, 13:46:14
ARKADAŞLAR 4 ay sonra doğacak çocugumuzu evlatlık vermek ıstıyoruz. burdurda üniversite okuyoruz.ailelerimizin haberi yok. kız arkadaşımın hamile kaldıgını maalesef cok gec öğrendik. dilerseniz ve haala arıyorsanız siz bize biz size yardımcı olalım. numaramIZ 5324181199
[/quote

saka mi yapiyorsunuz gidip kuruma evlatlik vermek istiyoruz demelisiniz...
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana